1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Chiptuning / Resoftare motor 1.4 TDI - discutii diverse

Discuție în 'Motor' creată de Vipera, 27 Ian 2012.

  1. Vipera 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Dec 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 B6 1.6, An fabricatie 2003
    Salut,
    Sunt nou pe aici si recent am achizitionat un A2 1.4 tdi 75 cp si as vrea sa stiu daca se merita un chiptuning de la Revo?
    As vrea sa stiu daca intretii masina, pot aparea probleme daca aduc aceasta modificare ? Sau ce alte idei mai aveti ?
    Stiu ca sunt rare modelele acestea dar pasiunea mea pentru tuning nu ma lasa sa ma opresc aici. Multumesc anticipat. :)
     
    Ultima editare de un moderator: 27 Ian 2012
  2. Vipera 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Dec 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 B6 1.6, An fabricatie 2003
    Nimeni nici un sfat? Cei de la revo au in chip pentru motorizarea asta dar vreau sa stiu daca se merita si nu se duce motorul. Nu vreau sa o fac de raliuri dar sa ma ajute in depasiri!
     
  3. daietir 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    crx 1.6 1993
    De meritat se merita, dar depinde ce vrei de la ea, cam cati km are masina, ce uzura are turbina. Trebuiesc verificate cateva lucruri inainte de a face o remapare.
     
    Ultima editare de un moderator: 21 Feb 2012
  4. Vipera 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Dec 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 B6 1.6, An fabricatie 2003
    Masina are 189 900 km si merge absolut perfect, am testat-o la service la reprezentanta, si la toate diagnozele a iesit ok si in parametri care trebuie. In rest ce mai trebe verificat nu stiu dar as vrea sa o aduc in mai multi cai da nu foarte multi ca sa nu pun motorul pe butuci.. Cei de la REVO au un chip care ajunge in 300 eUro si nu stiu daca ar merita banutii, desi nu vreau sa o fac de liniute si doar sa o modific putin cum am facut si in alte cazuri la fostele masinute :P
     

Distribuie pagina asta