1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Cluj - Diagnoza Audi - activari functii - codari - adaptari

Discuție în 'Servicii din domeniul auto' creată de iVladBogdan, 2 Apr 2017.

  1. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Dupa cum spune si titlul topicului, ofer servicii de diagnoza, activari, codari adaptari, alte verificari.
    Interfata folosita: (originala) Ross-Tech HEX-NET Professional 2017 - acopera aproape toate masinile VAG din 1997 pana in prezent, inclusiv platformele MQB si MLB.
    Experienta 4 ani.

    -Diagnoza auto, citire erori, interpretare, indrumare spre solutionarea problemei pe cat posibil;
    -Verificare KM reali-stocati in ECU la masinile cu ecu EDC15 si EDC16;
    -Activari diferite functii, in functie de masina: pozitii USA, tear drop wiping, staging ceasuri, lap timer, modificare intensitate si frecventa sunet Parktronic, schimbare ecran start-up RNS-E, modificare intensitate lumini, etc. Modificarile care se pot face variaza de la masina la masina.
    -Resetare interval de service/modificare interval de service.
    -Codari diferite functii, dupa ce s-a facut montajul fizic, dar nu s-a codat: tempomat, computer bord, etc.
    -Verificare parametri injectoare, turbo, etc.
    -Verificare masina in vederea cumpararii.
    -Regenerare fortata DPF - pe raspunderea clientului, intrucat filtrele de particule nu suporta un numar nelimitat de regenerari fortate;

    Preturi:

    -Diagnoza pe toate modulele de control ale masinii, citire, interpretare erori: 30 lei;
    -Activari functii: 30 lei, indiferent cate se activeaza.
    -Resetare interval service SRI Reset: 20 lei;
    -Codari/verificari parametri: 30 lei, indiferent cate se codeaza/verifica;
    -Regenerare fortata DPF - 70 lei;
    -Verificare masina in vederea cumpararii: 40 lei - verificare completa.

    NU se pot da km inainte/inapoi, NU se poate face soft de putere. De mentionat, pt ca am fost intrebat si pt chestiile astea.

    Disponibil in Cluj-Napoca, zona Iris, in timpul saptamanii dupa ora 18, in weekend practic la orice ora, cu programare in prealabil.
    Ma deplasez in orice zona a orasului + Floresti, Baciu, Apahida contra sumei de 20 lei;

    Numar de contact: 0745 587 011;
    In timpul saptamanii, de dimineata pana dupamasa spre 16-17 am timp limitat si nu prea pot raspunde la telefon.
    Trimiteti SMS/Whatsapp cu ce doriti sa facem si va raspund in cateva minute.
    Dupa 16-17 disponibil la telefon pana spre orele 23-24.

    10% reducere pt membrii Club-Audi la pretul final al serviciilor, fata de preturile de lista!
    Mentionati userul de pe forum pt reducere.

    Multumesc pentru interes si va astept!
     
    bogdan_x și ghostman apreciază asta.
  2. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Salutare!

    Nu am mai facut un update aici de foarte mult timp si imi cer scuze pt asta.
    Serviciile sunt valabile in continuare, cu cateva mentiuni:

    Diagnoza-activare functii-interpretare erori si indrumare spre rezolvare - 40 lei, indiferent de optiunea aleasa. Pretul este acelasi, fie ca veniti pentru un check engine aprins, fie ca veniti pentru codari si adaptari care necesita poate si o jumatate de ora.
    Resetare service- 20 lei;
    Verificare masina in vederea cumpararii - 100 lei. Imi voi folosi toate cunostintele despre Audi si nu numai (pe langa VCDS) pentru a va ajuta sa luati decizia corecta. Ma si deplasez pentru colegii aflati in tara care vor sa cumpere masini din Cluj, suma fiind aceeasi.

    NU (mai) fac regenerari fortate de DPF, sub nicio forma! Multumesc pentru intelegere.
    NU (mai) fac absolut nicio modificare daca constat ca s-a intervenit anterior asupra unor module in necunostinta de cauza sau fiind folosita o clona China. Multumesc pentru intelgere.
    Si repet, NU fac cresteri de putere si NU dau km inapoi/inainte.

    Pentru o comunicare optima, mentionez si faptul ca mi s-a modificat programul de lucru pentru aceasta activitate.
    In timpul saptamanii sunt disponibil intre orele 18 si 22.
    In weekend sunt disponibil in principiu toata ziua, daca se face programare in prealabil cu minim 2-3 zile inainte.

    Aceasta activitate o mai practic exclusiv pentru membrii acestui forum. Va rog sa ma contactati DOAR daca ati citit acest text cu atentie, sunteti de acord atat cu preturile afisate cat si cu programul de lucru, iar o programare odata stabilita sunteti siguri ca o veti onora.

    0745 587 011 - Vlad.
    Daca nu raspund, lasati SMS si revin eu.

    Va multumesc!
     
    Adi Petrescu și vladtyny apreciază asta.
  3. Adi Petrescu

    Adi Petrescu 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2019
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 1.5 TFSI 2017
    Salut Vlad,

    Am un Audi A3 Sedan 2017, cu MMI Plus si as dori sa vad daca se poate activa Apple Carplay. Are deja Audi Connect si ma gandeac ca ar merge sper eu :). Sunt din Cluj deci am putea sa ne intalnim cand zici.
    Serie sasiu trimis SMS

    Multumesc mult!
     
    Ultima editare: 4 Mai 2019
  4. bogdan_x 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Iun 2019
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi Q5 3.0 TDI 2011
    salut,

    am un audi q5, 2011 care:
    - nu imi afiseaza consumul in display computer
    - nu are activata functia TPMS
    - afiseaza functii pe care nu le am: e.g sunroof
    - afiseaza functii de care nu sunt sigur ca le am: oglinzi rabatabile electric. desi functia e activata in mmi, cand blochez masina nu se rabateaza

    as dori sa rezolv toate probleme astea daca se poate. Sunt din Cluj, ti-am lasat msg si pe whatsapp si ar fi perfect intervalul 18-22. Daca e nevoie ofer si serie de sasiu.

    Multumesc
     
  5. CristianPodar

    CristianPodar 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2018
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    A6 3.0 Bi-turbo an 2015
    @iVladBogdan salutare, se poate activa pe un A6 c7 din 2014 Video in Motion si Enabling Lap Timer?
     
  6. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Sa facem un update si aici, pentru ca a mai fost lumea pe la mine, deci interes inca exista.
    Anuntul este in continuare valabil, versiunea curenta a ajuns pe la 23.3, cu tot ce implica si suporta.
    In momentul de fata timpul disponbil este destul de limitat prin prisma job-ului actual, insa am incercat sa servesc pe toata lumea acolo unde am considerat ca am cunostintele si aptitudinile necesare.
    Numarul de telefon ramane: 0745 587 011 - va rog sa imi scrieti iMessage sau pe Whatsapp, la telefon in timpul saptamanii de dimineata pana dupamasa mai greu pot raspunde. Voi citi despre ce e vorba si va comunic daca se afla in aria mea de competenta sau nu.
    In principiu sunt disponibil in timpul saptamanii dupa ora 18 pana la 20-21 iar in weekend-uri cu programare prealabila, cam oricand.
    Preturi actualizate pentru 2023 - intre 50 lei si 200 lei interventia, pretul il stabilim dupa ce imi comunicati cam ce doriti sa facem masinii.

    Doar pentru ClubAudi, va rog sa mentionati userul de pe forum inainte. Nu ma mai ocup pentru alte persoane din afara forumului.
    Locatie: Cluj-Napoca, cartier Iris.

    Sanatate tuturor!
     

Distribuie pagina asta