1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Coming Home - Leaving Home la A3 8L - cum montam CH/LH pe masina

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de Mepyy, 6 Oct 2015.

  1. Mepyy

    Mepyy 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A3 / 1.8 / 2000
    Am dat search pe forum dar nu am gasit (am primit alte rezultate decat ce ma intereseaza pe mine) iar daca am gresit postu scuze.

    Unde muncesc eu am un X5 la care atunci cand respectivul deblocheaza masina din telecomanda instantaneu se aprind farurile masinii (angel eyes) ..intrebarea mea este daca am vreo sansa sa fac si eu asta la masina mea (audi a3 2000)
    Cineva spunea sa iau plusul din portiera si sa.l duc la faruri... de releu.. sau de un senzor de lumini sa se aprinda doar pe timp de noapte cand deblochez usa nu si ziua..
    Ma poate ajuta cineva cu niste idei/sfaturi?
    Multumesc.
     
  2. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    In nici un caz nu se face o improvizatie in stilul dacia 1310 cum spui tu de luat plusul de la portiera ca sa-l duci la faruri pentru ca in cel mai bun caz risti sa apara erori pe computerul de bord si in cel mai rau caz risti sa ia foc masina. Ceea ce ai tu la BMW se cheama Coming Home / Leaving Home si e optional la majoritatea masinilor VAG.
     
    Ultima editare de un moderator: 20 Noi 2015
  3. Mepyy

    Mepyy 3rd Gear Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A3 / 1.8 / 2000
    Da eu nu ma pricep.. doar mi-a spus asa ca idee tinand cont de faptul ca masina mea e cam veche si nu stie alta solutie.. de asta zic daca se poate rezolva si altfel..
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Sistemul se numeste Coming Home/Leaving Home. Exista module aftermarket universale speciale pentru treaba asta. Trebuie doar sa dai un search pe Google. Si da, modulele vin cu un senzor de lumina pentru a functiona doar pe timp de noapte.
    Il poti lega pe pozitii + proiectoare, faza scurta, sau independent. Bafta.
     
  5. lucianluxboy 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2015
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A3 , 1.9 TDI ASZ, 2003
    Salut,
    Ieri am fost la un electrician sa imi montez modulul CH / LH - Coming Home - Leaving Home. Dupa doua ore de demontări a portierei si jumatate de bord imi spune ca nu e realizabil din pricina inchiderii pneumatice. A mai montant cineva pe A3 8L modul CH / LH ?
     
    Ultima editare de un moderator: 20 Noi 2015
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ultima editare: 20 Noi 2015

Distribuie pagina asta