1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Componente auto furate de la Audi - grile - oglinzi - roti, capace jante, etc.

Discuție în 'Furturi auto' creată de dg703, 17 Feb 2008.

  1. Logitech

    Logitech Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2012
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4 B7 | 2006 | BRB |DPF| 1.9 TDI
    Si eu am oglinzile inscriptionate cu numerele "vechi" nu se poate sterge, singura solutie ar fi sa "inscriptionez peste" practic sa deseneze un dreptunghi, dar o sa le las asa deoarece nu ma incurca cu nimic si poate nu se ating de ele.
     
    Ultima editare de un moderator: 14 Feb 2013
  2. bz58bcr

    bz58bcr 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0 Avant 2013, Audi A4 1.9 tdi 131cp 2002
    Am venit de la meciul Stelei, fericit. Am ajuns acasa, si am luat masina sa plec la universitate.cand sa ma asigur in dreapta....daca ai in ce. Au saltat oglinda dreapta din fata blocului de sub balcon. Sa-i ***. Maine la politie,dovada si apoi la casco. Sa vedem ce or zice si aia,ce gainarii mai fac sa nu platesca. Cat costa un geam de oglinda? Sa stiu daca sa-l cumpar singur sau nu.
     
  3. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    150-200 ambele sticle, incalzite, la dezmembrari
     
  4. bz58bcr

    bz58bcr 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0 Avant 2013, Audi A4 1.9 tdi 131cp 2002
    asa mult? am gasit pe un site de piese auto cu 56 lei o bucata noua, incalzita.astea sunt iar de mai multe feluri? De producator, facute in turcia , sau??
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Exact, sunt niste panarame de plastic mai mult ca sigur, ce ai gasit tu. Cele OEM costa asa cum ti-a spus colegul Marius mai sus (la dezmembrai). Marca/Producatorul OEM de oglinzi este Gentex si in magazin (cele OEM) costa in jur de 240 lei o bucata. Bafta
     
    Ultima editare: 8 Mar 2013
  6. mikaela4

    mikaela4 Platinum Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    Barcelona
    Masina:
    Audi A4b5 AFN1,9 TDI feb.1999 Audi A4B5 AFN1,9TDI quattro, august1999
    Marius_bv, eu am luat oglinda dreapta, simetrica, intreaga, OEM, de la colegul bogdan121, cu 150lei. Argintie, ca masina mea, asta a fost o intamplare, da' eu zic sa iei legatura cu el, omul e foarte serios.In doua zile am avut-o acasa prin Fan Curier, 20 lei trimiterea.
    :salute:
     
  7. Makaveliftw

    Makaveliftw 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI CGLC 2015 / Audi A6 1.9 TDI AWX 2003
    Tot aseara m-au rezolvat si pe mine da sticla de la oglinda din stanga. Mare atentie celor care parcheaza pe Sos.Colentina intre Doamna Ghica si Teiul doamnei peste noapte, sa va asteptati la orice. La mine e a2-a oara cand mi le fura + odata am gasit oglinda stanga rabatata invers si acum capacul e vai de el. Acu vreo 2 saptamani am vazut 2 BMW-uri unu langa altu fara oglinzi.
     
  8. merlinboy 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2014 2.0 TDI 110 KW, cod motor CRB
    Acum am patit-o si eu, din pacate! :(

    Si, fiindca, nu m-am mai confruntat cu asa ceva va rog spuneti-mi dupa ce sa ma uit, este vorba de oglinda stanga, de la sofer, incalzita...

    La ce costuri sa ma astept si ce-mi recomandati?

    Totodata, spuneti-mi daca cunoasteti si pe cineva care inscriptioneaza asa ca sa nu se mai ia!

    Totusi nu inteleg cum poti sa mergi cu o oglinda cu alt nr pe ea??? OARE CINE POATE SA CUMPERE ASA? CAT DE DISPERAT SA FII? NE MERITAM SOARTA CA RAMANEM FARA OGLINZI, MI SE PARE ABSURD CEEA CE SE INTAMPLA!:(
     
  9. bz58bcr

    bz58bcr 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0 Avant 2013, Audi A4 1.9 tdi 131cp 2002
    Imi pare rau pentru tine.
    Du-te la politie imediat sa semnalezi furtul. Asa cand or prinde pe unul prin zona, ii baga toate furturile semnalate si macar si-o ia mai rau.
    Apoi daca ai casco du-te la asigurare. Eu am fost la politie, la asigurare,apoi la serviece.acum astept sa ma sune cei de la service cand vine geamul.
    Si eu vreau sa le inscriptionez apoi. Cauta pe google,sunt destui. In 10 min ti le face.
    Am vazut unul care numarul inscritionat in avea sters,adik era un dreptunghi mat (peste numarul scris pe oglinda a matuit tot ca sa zic asa)...si apoi si-a inscriptiont numarul lui apoi deasupra.
    Omul zicea ca a cumparat masina din Constanta si acum ca e de Bucuresti si-a pus numarul nou.... Nu cred deastea...
     
  10. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    poti sa faci plangere la politie dar nu rezolvi nimic. Eu am fost si mi-au zis ca pot face plangere dar o fac degeaba ca e greu de prins hotul daca nu au fost camere in zona si apoi ii incarci pe ei cu dosare finalizate cu autori necunoscuti. Asta a fost raspunsul primit de la politie, si mie mi-au furat oglinda, grila de proiector si masca din fata cu tot cu semnul audi.
     
  11. bz58bcr

    bz58bcr 2nd Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8.5 2.0 Avant 2013, Audi A4 1.9 tdi 131cp 2002
    Dar daca ai Casco ? Esti obligat sa mergi la politie pentru hartia de la ei, ca ti-o cer cei de la asigurare.
    Politia din ziua de azi. Astora le e sila sa munceasca, de asta zic asa. Pai daca peste o luna prinde unul cu 20 de oglinzi, atunci degeaba te duci la politie, asa daca aveai plangere ti-o recuperai. Stiu sansele sunt minime, dar si ei au o sila pe ei. Doar sunt bugetari.
    Cand am fost la politie au zis ca e masina prea murdara. Eu de dumnica pana joi nu am miscat masina, si nu am stat sa-i dau roata in fiecare zi. Era suparat ca de ce nu stiu ziua exact cand mi-au luat-o. Pai eu stau sa-i dau roata de 3 ori pe zi ?
     
    Ultima editare de un moderator: 14 Mar 2013
  12. Makaveliftw

    Makaveliftw 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A5 2.0 TDI CGLC 2015 / Audi A6 1.9 TDI AWX 2003
    Cauta in aria de prestari servicii a forumului, e un baiat Daniel care insciptioneaza cu 40ron si iti vine si la domiciliu. Si eu o sa il chem cand imi iau iarasi oglinda.
     
  13. Teko

    Teko Gold Member

    Înscris:
    27 Iun 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    VW Passat 3C2 1,9 tdi (BKC) 2006 + VW Passat 3C5 2.0 tdi (BMP) 2007
  14. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Eu nu sunt de acord cu inscriptionatul oglinzilor. Cand vindeti masina sa va luati oglinzile si sa puneti altele neinscriptionate! Cati dintre voi faceti asta?
    Se fura? Deasta se fura, ca ii lasati!
    De fiecare data cand se fura se merge si se depunde plangere, fie ca vrea politistul fie ca nu! Cu cat mai multe plangeri cu atat mai multe sanse de castig. Si culmea... stiti care e paradoxul? Cu cat se intampla mai multe furturi cu atat zona va fi mai sigura in viitor. Asa cum spunea cineva mai sus, nu e bine cand se aduna la o sectie prea multe dosare cu auto necunoscut. Asta duce la suplimentarea patrulelor pe zona respectiva si de ce nu, chiar instalarea unor camere video. Deci, pe termen lung se rezolva treaba insa trebuie depusa plangere, macar sa stie domnii politisti ca rata de infractionabilitate de pe sectorul lor, creste. Poate in felul asta mai ies si ei la o plimbare.
    Si nu in ultimul rand, voi cei care stiti ca parcati intr-o zona de unde "dispar" lucruri de pe masina, montati-va o camera video sau doua.
     
  15. xxbogdanxx

    xxbogdanxx 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2011
    Locație:
    Bârlad
    Masina:
    a4, 1.9 tdi , 2004 , AVF
    Capacelul din bara ( cel de la carligul de tractare ) pana acum am ramas de 3 ori fara el, capacele de la jante 1 data, toate grile din bara cele de jos, unui prieten i-a furat la fel plus ornamentul cromat si semnele de la audi din grila de la capoata. Toate intamplandu-se numai in barlad.
     
  16. Mihai_dmg

    Mihai_dmg Silver Member

    Înscris:
    16 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 ,1.9 TDI AWX, 2002
    Legat de oglinzi, eu mi-am cumparat oglinzi din plastic, 50 de ron una, de atunci nu mi le-au mai furat, au fost tentative fiindca am vazut oglinzile miscate. De curand mi-au spart si mie masina si mi-au furat plasticul in care intra fata de la casetofon ( nu stiu ce o sa faca cu el), dar m-a lasat fara geam fata pe partea dreapta. Nu lasati nimic in masina, chiar daca este in fata scarii de bloc.
     
  17. NicuMDL

    NicuMDL 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B5, MOTOR ADP, 1996
    Incredibil !!! mi-au spart masina de 2 ori in 2 luni !!!

    Salutare !!! Sunt posesor de audi a4 b5 si acum 2 luni au bagat ranga in chederul de la geamul din spate si l-au scos de pe cheder... furat baterie + casetofon auto paguba 1300 lei !! azi dimineata am iesit dimineata la masina si am constatat cu stupoare ca butucul usii sofer este rupt iar la porbagaj fortat butucul (este blocat in urma fortarii) !! Si mai grav la masina parcata in fata mea ia spart gemul fata si iau taiat bordul pentru ai ciordi navigatia LOL (passat din 2008) la el trebuie schimbat bordul + geam protiera sofer !!am fost la politie si bineinteles am dat cu subsemnatul. Am fost la un service auto, am vorbit cu baietii si mi-ai zis ca ma costa in jur de 400e toata jmecheria !! Tot azi am cumparat 2 camere si un DVR doar pentru masina !!! Data viitoare o sa lipesc pe toti stalpii si toate statiile de RATB si metrou poze cu fetele drogatilor, prostilor, fomistilor cu mame curve si proaste CU RECOMPENSA !!! Mentionez ca masina sta in parcarea platita la mine la bloc !! DACA II PRIND NU II DUC LA POLITIE !!!! II BAG LA PORTBAGAJ SI LA PADURE CU EI
     
  18. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Vezi ca a facut si Becali ceva de genul si nu a iesit bine!
    Observ ca le place masina ta si fi convins ca cei care au facut asta prima oara, sunt aceeasi care au facut-o si a doua oara. Cred ca eu mi-as sacrifica niste nopti ca sa ii prind si nu cred ca e nevoie de prea multe.
     
  19. NicuMDL

    NicuMDL 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 B5, MOTOR ADP, 1996
    Pai problema a aparut cand s-au inceput lucrarile de reabilitare a blocului acum 2 luni parcam masina in fata blocului. Cand au venit muncitorii au venit si problemele. Au facut blocul pe fata = masina sparta, dupa am luat masina din fata si am luat parcare in spatele blocului. Au inceput lucrarile pe spatele blocului = masina sparta !!! Eu am fost sa stau de vorba cu paznicul care era acolo (statea cam la 30m de masina mea) si a inceput sa se agite dupa care au coborat moldovenii dupa schele si m-au luat tare. Am chemat si eu baietii si a iesit mare scandal cu ei. Mentionez ca am vorbit cu oamenii din zona cu masinile parcate si nu au avut problem de ani buni in zona asta.
     
  20. mikaela4

    mikaela4 Platinum Member

    Înscris:
    7 Oct 2011
    Locație:
    Barcelona
    Masina:
    Audi A4b5 AFN1,9 TDI feb.1999 Audi A4B5 AFN1,9TDI quattro, august1999
    I-auzi !!! Pai si? Nu ai incercat sa-i inveti sa sara de pe schele fara parasuta? Vai, mama, ca asa ti-i aliniam...
     

Distribuie pagina asta