1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Componente auto furate de la Audi - grile - oglinzi - roti, capace jante, etc.

Discuție în 'Furturi auto' creată de dg703, 17 Feb 2008.

  1. bombardelu 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Mar 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI, 2008
    Mie mi-au furat capacele de la jantele de aluminiu. Dar numai cele 2 de pe fata! Cred ca avea cineva nevoie. Sunt jante de A8 pe 17 si nu se gasesc capace decat pe original, o carutza de bani.
     
  2. faragriji 2nd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 2004 , 175 CP
    Eu acum 20minute am observat ca mi-au disparut oglinzile :)))) doar geamurile...
     
  3. maximilianul 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Feb 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4, 8e , 2005 , TDI
    Eu mi-am ridicat azi oglinzile de la inscriptionat dar :banghead: am aflat ca sunt din plastic si s-au imprimat foarte putin aproape invizibil. In oricecaz tipul de acolo mi-a spus ca are afacerea de 1 an si pana acum 4 luni rar inscriptiona, de 4 luni face si cate 4 perechi pe saptamana!!!!.
    Deci atentie timisoreni care le aveti din sticla ar fii bine sa le inscriptionati.
     
  4. faragriji 2nd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 2004 , 175 CP
    pai si ce rezolvi daca le inscriptionezi ???
     
  5. maximilianul 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Feb 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4, 8e , 2005 , TDI
    Pai daca le inscriptionezi cu numarul de inmatriculare vor fii cam greu de vandut si speri ca hotii nu o sa se deranjeze cu o marfa pe care nu o pot vinde.
     
  6. faragriji 2nd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 2004 , 175 CP
    de obicei ti le iau aia care au nevoie...nu neaparat hotii..oricum nu iei toate masinile la verificat..
     
  7. CristiAuD

    CristiAuD Silver Member

    Înscris:
    30 Dec 2008
    Locație:
    Ro
    Masina:
    alta marca
    saptamana trecuta,dimineata am gasit geamul spart de la sofer.nu stiu daca a fost vandalism sau nu au dus la capat ce au vrut sa faca.domnii de la m..politie mi-au spus ca sunt cateva sute de cazuri nerezolvate si asa ca nu am mai dorit sa depun plangere.le doresc tuturor posesorilor de autoturisme sa nu aiba parte de evenimente de genul asta fiindca ai o senzatie foarte urata cand iti gasesti masina sparta :( sa auzim numai de bine!
     
  8. octavian pascu 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Masina:
    Audi A6 2.5TDI,2003
    Acum o luna mi-au furat si mie geamul de la oglinda din stanga,probabil cel din dreapta era murdar.In aceasi noapte au mai luat de la un vecin cu un BMW ambele geamuri si stiu sigur ca erau inscriptionate pentru ca tot timpul imi sareau in ochi,deci nu va bazati asa mult pe treaba asta.De obicei le fura noaptea si nu se mai uita daca e scris ceva pe ele sau nu.Acum daca pot sa le vanda bine, daca nu asta e le arunca,la cat au muncit pentru ele!!!Probabil e mai bine sa nu-l prinzi pe tip in acel moment pentru ca si autocontrolul are o limita.Nu cred ca ne putem apara in vreun fel de acesti nenorociti,eventual o monitorizare video,nu stiu.
     
  9. myth

    myth Silver Member

    Înscris:
    26 Ian 2011
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    audi a4 '96 <-> audi a6 '98 + audi a3 '03
    Iti dai seama ca daca iti vezi oglinzile in piata de vanzare iasa cu scantei, nu? Stii ca ii poti da cateva perverse pana sa vina politia :gun2:
     
  10. octavian pascu 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2010
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Masina:
    Audi A6 2.5TDI,2003
    Am vazut aseara la un post local de televiziune ca politia a prins doi baieti care se ocupau de oglinzi la noi in oras,au spus si metoda,varianta rapida bineinteles dar nu o sa o postez aici pentru ca nu se stie cine citeste,a si aratat "stocul",probabil o fi fost si a mea pe acolo dar eu nu m-am mai dus sa reclam la politie si in consecinta nu pot sa emit pretentii.Imi cam pare rau acum dar asta e!
     
    Ultima editare: 25 Mar 2011
  11. faragriji 2nd Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 2004 , 175 CP
    se fura oglinzile :))

    @ octavian pascu ..mmda..si mie mi le-au luat..
     
    Ultima editare de un moderator: 29 Mar 2011
  12. fagarasan

    fagarasan Silver Member

    Înscris:
    14 Ian 2009
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Ford fiesta TDCI 2007
    Mi-a venit si mie randul,la masina de serviciu,un focus Mk2,capace de roti originale,triunghiul de langa oglinda exterioara,emblema ford spate,bandou bara fata si semnal aripa.Cel putin la bandou,a ramas clemele in bara,deci nu are ce sa faca cu el,doar lipit sau prins cu surub.
     
  13. mihai.brandau

    mihai.brandau 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Campulung Moldovenesc
    Masina:
    Audi A6 - 2,0 TDI - 2006
    Ma alatur si eu..... Aseara m-au usurat "baietii buni" de ambele oglinzi (doar sticla).
     
  14. Radu83B

    Radu83B 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 C6 2.0 TDI BRE
    4B0 601 165C part number asa ceva ai cumparat? sau ai idee unde gasesc?

    560-58737 part number pt janta 10 spite
     
    Ultima editare: 28 Oct 2011
  15. Grofu

    Grofu 5th Gear Member

    Înscris:
    5 Aug 2009
    Locație:
    Targu-Jiu/Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.5 TDI quattro 2004
    M-au usurat si pe mine baietii de oglinzi. Tocmai acum in wekeend cand aveam nevoie de masina.
    In vara mi-au luat capacelele de la prezoane si mai demult mi-au luat si stergatoarele. Incep din ce in ce sa cred ca o alarma este necesara.
     
  16. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    :( nu rezolvi mare lucru cu alarma, aia in 5 secunde ti le-au dat jos, stiu exact cum se scot. Si eu am patit la fel
     
  17. misu_flo

    misu_flo 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Iun 2009
    Locație:
    spatiul mioritic
    Masina:
    a4, 1.9 tdi, 2003, 131 cp
    Stergatoare dar varianta rapida..., cu tot cu brate rupte!!! si bonus, ceva zgarieturi pe marginea capotei. Totul in mai putin de 10`, in zona super circulata, aproape de centru in Mures. :haudrauf:.
     
    Ultima editare de un moderator: 12 Noi 2011
  18. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    asta e cel mai nasol ca handicapatii lasa si bonus, semne pe masina. Mie cand mi-au luat grila din fata cu tot cu semn, au bagat vreo surubelnita cred, ca mi-au zgariat capota. Eu i-as calca in picioare daca i-as prinde.
     
  19. dg703 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 2.0 TDI 2011
    Mai nou, se fura si oglinzile inscriptionate. Aseara m-au facut iar... Se pare ca protectia fizica (antifurturi) este necesara. Arata ciudat, dar... Traim in Romania...
     
    Ultima editare de un moderator: 14 Feb 2013
  20. marius_bv

    marius_bv Audi Expert

    Înscris:
    6 Mar 2009
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A4 2.0i, 131 cp, 2003
    partea proasta e ca sunt unii inconstienti care cumpara oglinzi inscriptionate cu alte numere. Cel putin tin minte ca am vazut o masina asa, dar cine stie, poate omul a cumparat-o si si-a schimbat numerele, sunt tot felul de variante. Si eu sunt patit cu una bucata sticla oglinda, grila proiector, masca capota fata cu tot cu semnul audi.
     

Distribuie pagina asta