1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Componente pachet S-line la A4 B7

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de bogdel.david, 7 Iun 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. bogdel.david

    bogdel.david Bronze Member

    Înscris:
    2 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 3.0 TDI quattro - Mercedes-Benz C240 4matic
    Din cate imi dau eu seama, pachetul s-line pentru b7 este alcatuit din grila,bara fata,praguri si portbagaj cu eleron..dar bara spate este la fel ca cea stock?ca nu imi dau seama :banghead:
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai uitat de fusta spate care este tot in culoarea barei spate. La interior totul este complet negru adica toti stalpii si plafonul, scaunele au inscriptionare S-line in partea superioara siunt jumatete pile cu stofa sau jumatate pile cu alcantara, volanul are inscriptionat S-line in parte de jos, schimbatorul are o parte metalica iar pragurile interioare, cele care se vad cand deschizi usa sunt de aluminiu si scrie S-line pe ele.
    Restul este corect. La exterior mai sunt farurile cu semnal pe culoare alba si bec galben. Si mai sunt pe lateralul usilor niste ornamente iesite mai in afara in partea de jos iar pe lateraul masinii pe bandourile usilor sunt sigle S-line. La suspensie trebuie sa fie codul 1BV. Oricare din aceste pachete ar echipa o masina A4 B7 cu unele din aceste trei pachete S-line interior, exterior si suspensie sau doar unul din aceste pachete automat exista pe grila fata semnul / sigla S-line. Un A4 B7 poate avea doar unul din aceste pachete, doua pachete sau chiar toate trei pachete S-line.
    O zi buna
     
    Vlad Mararu și letkuteb apreciază asta.
  3. bogdel.david

    bogdel.david Bronze Member

    Înscris:
    2 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 3.0 TDI quattro - Mercedes-Benz C240 4matic
    Ms frumos pentru raspunsuri :p deci sa inteleg ca bara spate e la fel...ca vreau sa imi pun pachet s-line OEM pe masina si nu stiam exact de ce componente am nevoie.

    P.S. ornametele laterale care ies putin in afara,gen S4 sunt de fapt "praguriile" sau are praguri separate si ornametele alea separate? :)

    btw,foarte tare masina si culoarea :arco:
     
  4. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Deci, fusta spate de care vorbeste Cristi este in culoarea masinii si are si o mica buza la partea inferioara, deci nu sunt la fel. Vezi in pozele ataste de mine 2 modele non s-line si compara cu pozele lui macristian1 care sunt s-line.
     
  5. bogdel.david

    bogdel.david Bronze Member

    Înscris:
    2 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 3.0 TDI quattro - Mercedes-Benz C240 4matic
    @K U L: stiu ca fusta spate e diferita, in genul lui S4, ceea ce am intrebat eu e daca bara spate e la fel ca cea de pe s-line,nu fusta.

    Adica bara spate s-line e mai joasa decat cea normala sau diferenta la spate e doar la fusta?asta nu imi dau eu seama...:keule:
     
  6. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Bara e la fel, doar fusta difera !
    :salute:
     
  7. bogdel.david

    bogdel.david Bronze Member

    Înscris:
    2 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 3.0 TDI quattro - Mercedes-Benz C240 4matic
    Asa :p asta vroiam sa stiu. :)
     
    Ultima editare de un moderator: 6 Apr 2012
    Gabriel Gab apreciază asta.
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    bogdel.david multumesc pentru aprecieri, culoarea tot pe comanda este facuta si se numeste phantomschwartz black magic (negru magic perlat), pacatoasa rau la intretinere dar de mare efect vizual.

    O seara buna
     
    Ultima editare: 22 Iul 2015
  9. Zuzg7 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Tămași
    Masina:
    A5 Cabrio 3.0 Tdi MB R350 Cdi
    Bara fata Sline

    Se potriveste grila stoc pe o bara de sline ? ( sau au prinderi/dimensiuni diferite ).
    De asemenea grilele de la proiectoare se potrivesc de la o bara la alta ( sline/nonsline) ?
    Multam anticipat.
     
  10. d3Mon

    d3Mon 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4/2006, 2.0 TDI, 140 CP, S4-Look
    bara se potriveste fara probleme, are acelasi sistem de prindere....dar grila...nu stiu ce sa zic..eu am pus de s4...iar grilele sunt diferite, nu se potrivesc de pe sline pe nonsline :)
     
  11. 03geo 4th Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2009
    Locație:
    Târgu Jiu
    Masina:
    Audi A4 B7 avant, 2.0 TDI, blb, 140 CP, S-line, 2005
    Salut!
    Grila standard nu se potriveste pe bara s-line (este mai mica cea standard), singurele piese care se potrivesc sunt proiectoarele si spalatoarele de far (daca este cazul). Grilele de proiectoare sunt diferite, iar pentru masinile cu motoare mici (diesel) care au o singura admisie de aer pe partea stanga, grila din dreapta este facuta in asa fel incat sa para ca are integrata si admisie de aer.
     
  12. trachul 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2010
    Locație:
    Slobozia
    Masina:
    A4 B7
    Deci grilele proiectoarelor de pe bara "nonsline" nu se potrivesc pe bara s-line?
     
    Gabriel Gab apreciază asta.
  13. Zuzg7 5th Gear Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Tămași
    Masina:
    A5 Cabrio 3.0 Tdi MB R350 Cdi
  14. bogdel.david

    bogdel.david Bronze Member

    Înscris:
    2 Iul 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 3.0 TDI quattro - Mercedes-Benz C240 4matic
    @03geo: Spalatoarele de far de pe non-s-line nu se potriveste pe s-line,acuma imi montez eu pachetul si am avut probleme cu spalatorul far.
     
  15. catalinionescu

    catalinionescu 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2009
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi A4 2.0 tdi 2007
    Masina mea este un B7 S-LINE , in interior am sigla pe volan si scaune , pe presuri nu am nimic , in interiorul pragurilor am semn S-line , in exterior , pe bandouri usi spate am sigla , masca fata .
    Fusta nu a fost in culoarea caroseriei , fiind gri , masca la fel , aceste elemente de caroserie fiind vopsite de mine ulterior , pe porbagaj nu am acel mic eleron . Masina a fost achizitionata din Germania de la Audi .
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Noi 2013
  16. wug

    wug Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2010
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C6 Avant 2.0 Tdi BRE 2007
    Am vazut multe S line dar inalte. A mea e S line partial, dar e mult mai joasa. Cum spunea si Tax-Mania. Probabil ca si-au pus ei dupa pachetul S line sau asa a comandat din fabrica. S line toata masina dar fara suspensii, ceea ce nu prea e normal. Asta e practic toata frumusetea, sa fie masina mai joasa, pentru ca toate "fustele" sau cum le mai ziceti voi aici sa-si aibe rostul.
     
  17. rogoz

    rogoz Bronze Member

    Înscris:
    3 Iun 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B9 2.0 TDI 190 CP DETA S-TRONIC QUATTRO 2017
    Exista mai multe tipuri de echipari s-line, aici ma refer la b7, poti sa pui de exemplu doar pachetul exterior s-line, sau doar interior. Pe exterior asta inseamna alta bara fata, grila bara, praguri laterale, portbagaj spate cu buza si fusta bara spate, incriptionare s-line pe bandoul usilor din.spate, la unele si pe grila fata. In interior volan 3 spite deobicei cu sigla s-line, volan si schimbator in piele perforata, unele cu plafonul in interior negru, scaune sport ( la cele din piele insciptionate s-line ), praguri insciptionate s-line.
    La partea de performante suspensie sport si jante de dimensiuni mai mari modele s-line, la motor nici o diferenta. Nici evacuarea dubla nu face parte din echiparea s-line, ea este prezenta in functie de motorizare. Astea din cate le tin eu minte, probabil am mai omis unele elemente
     
    Ultima editare: 10 Aug 2011
  18. adilupau 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2012
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    a4 b7 1.9 tdi BRB
    Din experienta voastra cam cat costa upgrade-ul de la standard la o bara plus grila Sline pt A4 B7? Ce ati facut cu elementele vechi de caroserie?

    Grila sa S4 din cate am vazut e diferita de sline, nu? Oare e mai scumpa?
     
  19. Mitzone

    Mitzone 4th Gear Member

    Înscris:
    24 Noi 2010
    Locație:
    Tulcea / București
    Masina:
    A4 B7 , 3.0 TDI BKN ,2006
    Salut , ti-as putea raspunde eu la intrebarile tale deoarece am facut upgrade-ul la bara de S-line pe fata , eu am schimbat si farurile dar nu cred ca e si cazul tau , ai mai jos lista de piese necesare upgrade-ului cat si preturile de la PBN , bineinteles ca le poti gasi si mai ieftin dar nu cu mult , pe langa preturi ai sa gasesti si codurile de piese necesare .

    L.E. Eu am ales sa-mi pun grila de S4 deoarece se potriveste pe bara de S-line (plug&play) iar diferenta de bani e de vreo 10-20 de ron :). Uita-te pe topicul de prezentare al masinii mele ca sa vezi cum vine grila de S4.
     
  20. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Asa cum a spus si Mitzone daca nu vrei decat strict bara si nu pui si faruri cu Bi-Xenon OEM ai nevoie de:
    - bara fata fara spalatoare in jur de 2000 lei
    - suport bara (interior) in jur de 700 lei
    - grila S-line care contine: cerculetele, sigla S-line si elementul cromat daca doresti asa ceva (atentie, grila S-line este si fara crom pe margini) 800 lei
    - grilele proiectoare stanga dreapta 220 lei
    - suport placuta numar inmatriculare in jur de 300 lei

    Cele de mai sus sunt obligatoriu de cumparat ca sa treci la bara fata de S-line.

    Deci ai de cheltuit aproximativ 4000 lei echivalentul la 900 Euro doar pentru retrofit la partea din fata.

    Daca vrei tot pachetul exterior asa cum am eu pe masina iti trebuie si bandouri laterale usi si alt capac de portbagaj si implicit alti bani in plus. Bafta.

    Eu am echiparea din fabrica (asa am comandat masina) exterior S-line si interior sport asa ca nu stiu ce poti face cu cele vechi, dar sigur iti spun ca va trebui sa achizitionezi intai ce vrei sa schimbi pentru ca nimeni nu accepta piese la schimb cu diferenta de bani.

    O zi buna
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta