1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Componente pachet S-line la A4 B7

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de bogdel.david, 7 Iun 2010.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Salutare,
    O intrebare am si eu la tine Mitzone ( dar pot raspunde si cei care stiu ).
    Pentru conversia de la non-Sline la Sline este necesara si ''Suport Bara de Protectie'' ??
    Nu se potriveste ce e pe masina initial sau nu este deloc piesa respectiva ? :think:
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu se potriveste suportul de bara normala cu suportul de bara S-line. Din ce motiv nu stiu. Bafta.
     
    Ultima editare: 6 Apr 2012
  3. Mitzone

    Mitzone 4th Gear Member

    Înscris:
    24 Noi 2010
    Locație:
    Tulcea / București
    Masina:
    A4 B7 , 3.0 TDI BKN ,2006
    Nu stiu sa-ti zic , compara si tu codul de la Suportul de protectie la bara non-Sline cu codul de la Suportul de protectie bara Sline.
    Eu cand mi-am facut upgrade-ul m-am uitat pe alte forumuri si erau specificate codurile din lista mea plus ca am solicitat de la PBN codurile necesare.
     
  4. MCVlad

    MCVlad 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B7, 1.9TDI, 116 CP, 2005
    Imi puteti spune daca grila de Sline se potriveste in locul uneia clasice, pe A4 B7?
     
  5. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Grila Sline nu se potriveste pe bara non-Sline iar grila non-Sline nu se potriveste pe bara Sline.
    Tot pe bara Sline se potriveste si grila de S4.
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Noi 2013
  6. is11wzr

    is11wzr 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2010
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a4 , 1.9 , 2006
    Salut, am facut si eu conversia de la bara fata stock la cea de s-line. Am schimbat bara fata, grila de s-line si grilele proiectoarelor, in rest totul a fost plug&play. Nu a trebuit sa schimb suportul de bara. A iesit foarte bine dar nu e gata inca, mai am de asteptat 1 sapt pentru grilele de la proiectoare.
     
  7. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Deci ai reusit pana la urma cu codurile la grilele proiectoarelor? Cu ce cod le-ai luat pana la urma?
    Subscriu si eu la faza cu "suportul de bara", nici eu nu am fost nevoit sa-l schimb pt trecerea la s-line, tot a fost plug&play!
     
  8. CipryD

    CipryD 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2012
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B7 '08 2.0 TDI BPW
    Prin bara fata voi va referiti la spoiler??
    Si inca o intrebare daca stiti.Aveti codul pentru emblema de S-line de pe grila centrala sau stiti pe cineva care are de vanzare?
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Bara fata este bara fata impreuna cu grilele aferente de la proiectoare. Bara fata poate fi cu spalatoare pentru faruri sau fara, ori cu senzori de parcare sau fara.
     
    Ultima editare: 9 Oct 2012
  10. CipryD

    CipryD 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2012
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B7 '08 2.0 TDI BPW
    Ok.Mersi. Stiu ca a fost o intrebare cam de copil de clasa intai dar nu eram sigur si am vrut sa ma lamuresc. :)

    As avea si eu o intrebare. Grila cu codul 8E0 853 651 J este de S-line sau nu. Tot caut pe internet si intr-o parte spune da in alta spune nu. Atasezi o poza cu grila:
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Codul grilei S-Line cromate este 8E0 853 651 M 1QP. Masina mea este S-line exterior din fabrica si asta este codul de pe masina mea.
    Codul care il ai tu nu este de la grila S-line. Nu stiu ce fel de grila este cea din poza, nu este oricum grila S-line pentru ca ii lipseste inscriptia S-line care vine obligatoriu impreuna cu grila si arata si altfel fata de grila S-line. Suportul de numar la grila de S-line este diferit fata de cel din poza atasata de tine.
     
    Bogdanhos apreciază asta.
  12. CipryD

    CipryD 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2012
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B7 '08 2.0 TDI BPW
    Acuma stiu ca poate sunt eu batut in cap dar de jumate de ora tot compar spoilere de s-line aici pe forum si pe net.Uitati un exemplu : Prezentare Masina.El zice ca masina lui este S-line dar spoilerul nu seamana si nici grila.Dar grila este identica cu ce am prezentat eu mai sus.Deci este posibil sa fie trecut S-Line pachet interior si/sau exterior dar sa nu aiba fata de s-line(din fabrica ma refer)?

    P.S. La grila ma refer ca din cate stiu eu cea de s-line are liniile verticale peste cele orizontale.
    P.S. 2 Intr-adevar grila ce este in postul de mai sus este identica ca si marime cu cea normala(non s-line)
     
    Ultima editare: 30 Oct 2012
  13. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Nu este pachet complet Sline si de aici si vine nelamurirea ta ;)
    Lucian are jantele si probabil si suspensia Sline la exterior in rest bara fata, grile, difuzor spate si bandouri usi sunt cele normale.
    Totul este foarte simplu, trebuie sa ai rabdare putin si sa te documentezi mai bine :)
     
  14. CipryD

    CipryD 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2012
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 B7 '08 2.0 TDI BPW
    Ms.Era mai mult o confirmare pentru mine.Ideea era ca grila din poza de mai sus era de la cineva care sustinea sus si tare ca este de S-line ca are si semnul de la ea, ca asa a luato din fabrica.I-am explicat ca nu are pachetul s-line pe exterior ci doar pe interior dar nu lasa de la el.El si-a schimbat grila cu una de RS 4 care din cate stiu eu merge pe spoilerul de non s-line.Si tot asa am purtat discutii vreo saptamana.
    Eu am vrut sa ma asigur ca am dreptate si ca nu am batut campii cu el la aceasta faza.Oricum ms de informatie. :)
     
  15. [solo]

    [solo] 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 / 2.0 TDI / 2007 BRE 140 CP
    Salutare, vad ca topicul asta este cam mort...
    Asa ca il readuc eu in actualitate printr- o rugaminte : vreau sa schimb bara fata stock cu o bara sline. Stie cineva codul barei sline, fara senzori de parcare si fara stropitoare de faruri ?
    Multumesc anticipat.
     
  16. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    8E0 807 105 D - fara spalator faruri, fara senzori parcare
    8E0-807-105-M
    8E0-807-105-E

    8E0-807-105-F - cu spalator faruri, fara senzori parcare
    8E0-807-105-J
    8E0-807-105-A

    8E0-807-105-G - fara spalator faruri dar cu park pilot
    8E0-807-105-B

    8E0-807-105-H - cu spalator faruri si senzori parcare
     
    Ultima editare: 24 Noi 2013
    Marchidanu Mihai apreciază asta.
  17. [solo]

    [solo] 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 / 2.0 TDI / 2007 BRE 140 CP
    Multumesc pentru coduri. O sa command una din variantele fara spalatoare si fara senzori. E vreo diferenta intre ele ?
     
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu stiu sa fie nicio diferenta, cred ca un cod il inlocuieste pe altul in masura ce se invecheste si se fabrica ceva mai nou.
     
  19. [solo]

    [solo] 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 / 2.0 TDI / 2007 BRE 140 CP
    :think: Da...e posibil. Mie imi era teama sa nu cumva sa fie diferente intre ele in functie de motorizare. De aici sa fie si parerile diferite aici pe forum, in legatura cu piesele necesare modificarii de la bara stock la sline. Stii ca unele persoane sustin ca e nevoie sa schimbi si tragerul, altele spun ca nu e nevoie...Pe un forum din SUA, lumea spune ca trebuie sa bricolezi un pic la trager sau la bara, nu mai stiu sigur si se potriveste.
     
  20. sanducosmin Bronze Member

    Înscris:
    6 Feb 2011
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    audiA4,1.9tdi, 2005+A4,1.9tdi,2001
    poti sa montezi bara s-line in locul celei stock fara nici omodificare difera gurile de ventilatie la intercooler daca ai unul sau doua .
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta