1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Conexiunea forumului la Internet - probleme diverse si rezolvari

Discuție în 'Pareri, sugestii, observatii' creată de Stefan, 3 Sep 2008.

  1. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Incearaca asa :hi:
     
  2. gaby1773

    gaby1773 Banned

    Înscris:
    14 Mar 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A4 B6 2003 1.8T Sport - evolutie continua
    Cate telefoane am mai dat si eu la RDS in legatura cu aceasta problema... Cata munca de convingere am dus cu ei sa-i lamuresc ca nu e de la mine problema, ci de la serverele lor... :shrug:
    Si deabia acum vad acest topic :sob:
     
  3. aurelgales 6th Gear Member

    Înscris:
    29 Aug 2008
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C5 1.8T/2001
    Multumesc frumos ! Ieri seara am reusit sa intru pe forum asa cum mi-ati precizat si e ok. Am vazut acel raspuns dar am crezut ca problema mea ar fi de alta natura !:respekt:
     
  4. jony

    jony Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2007
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a4 2004, 1.9TDI, 131 cp, 6 trepte
    la mine nici acum nu s-a rezolvat....am incercat ce mi-a dat cristi sa modific in windows si nu merge...am vb cu baietii de la rds pana am fost la biroul de suport tehnic de la rds...si mi-au zis baietii de acolo ca au incercat unii sa faca magarii pe site si este ban pe o clasa de ip-uri la care ma conectez eu....mi-au zis o varianta pe care pot sa o fac eu da o sa dureze....eu am abonament la rds de 25 si daca imi fac de 35 de lei o sa schimb clasa de ip-uri...dar nu este al batran acasa sa ma duc cu el la rds sa schimbam...si mi-au cei de la rds ca daca modific abonamentul dupa data de 13 la 1 decembrie o sa mi ser faca schimbarea cand se emite factura...i-am dat si mesaj administratorul...sper sa ma ajute sa pot intra din nou pe acest forum...nu am gresit niciodata ca sa primesc ban sau altceva.

    p.s.: acum m-am dus la prieten din alt cartier special pt clubaudi:)
     
  5. admin

    admin Administrator Staff Member

    Înscris:
    7 Iun 2007
    Locație:
    Oradea
    Inseamna ca la tine e alta problema. Probabil serverul unde tinem noi site-ul are clasa ta de ip-uri intr-un "banlist". Nu inseamna ca ai facut tu ceva, ci altii care au aceeasi clasa de ip-uri ca si tine. Noi pe forum nu am acordat nici un ban pe clasa de ip-uri.
     
  6. jony

    jony Gold Member

    Înscris:
    25 Sep 2007
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    audi a4 2004, 1.9TDI, 131 cp, 6 trepte
    admin iti multumesc pentru site-ul pe care mi l-ai dat...acum intru si eu de acasa...sper sa imi schimb abonamentul cat mai repede
     
  7. X Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    -
    De ce trebuie sa platim pt un site?

    De ce Razvan, nu platim destul net-ul? Si clubaudi e tot un site,probabil in care cineva pasionat a investit,dar nu l-a obligat nimeni-e de admirat, dar intrucat sunt atatea site-uri pe care navigam si nu se plateste decat net-ul,nu vad de ce ar trebui sa cotizam pt acesta.Asa ar insemna ca si pt google si pt alte site-uri ar trebui sa platim,nu?!:shrug: Mai e un aspect pe care si eu l-am remarcat tarziu si anume faptul ca trebuie sa-i mai dai din cand in cand un F5 ca site-ul sa se updateze.De aceea nu intelegeam eu de ce nu imi vad ultimele posturi,dar am prins ideea.:)
     
    Ultima editare: 24 Oct 2008
  8. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Andrei postul lui Razvan la care ai facut tu referire are o vechime de 2 luni , nu cred ca mai avea rost sa raspunzi la el. Plus ca problema s-a rezolvat nimeni nu plateste nimic asa ca astea sunt doar discutii aiurea...:p
     
  9. taz

    taz Banned

    Înscris:
    16 Aug 2008
    Locație:
    Sadr al Yusufiyah
    Masina:
    Audi A4 B6 S-line 2.5 V6 TDI quattro, fost -132 KW 180 CP actualmente 151 KW 205 CP
    andrei...este vorba de mine...
    eu m-am oferit s-o fac...
    iti explic si de ce. daca acest admin, un pasionat de audi nu se gandea sa faca acest site, probabil intalnirile care au loc azi, discutiile care au loc azi pe acest site...ar fi fost inexistente. te-ai gandit la asta? te-ai gandit ca el plateste ca acest site sa fie active?
     
  10. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    Probleme accesare forum, provider UPC

    cam de o luna nu mai pot intra pe forum fara sa folosesc un proxy. Stie cineva care ar fi problema? Este vreo problema cu provideru de net?
     
  11. mlozoveanu

    mlozoveanu Bronze Member

    Înscris:
    13 Noi 2007
    Locație:
    Somewhere in the jungle (Buc)
    Masina:
    A4 8E Avant 2.0 TDI 103 KW
    Incearca sa vorbesti cu ISP-istul care iti da net si vezi ce zice!

    Spre exemplu la mine nu merge din RDS siteul www.sateliti.info...e restrictionat accesul din RDS :notme:
     
  12. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Vorbeste cu providerul de internet, in cazul tau UPC, sigur este ceva de la ei. Daca era de la noi nu ai mai fi putut sa folosesti acelasi user name.
     
  13. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    cine ma lumineaza si pe mine ca am epuizat toate ideile care le aveam :)
    cand apas pe butonul "mesaje noi" imi apare eroarea din printscreen.
    a functionat totul ok pana ieri.
    vineri am facut update la IE 9. am zis ca de aici e problema, l-am dezinstalat si aceeasi problema.
    de pe telefon imi functioneaza ok atat cu internet explorer cat si cu opera mobile, de la servici e ok, insa folosesc mozila.
    nu vreau sugestii de genul "schimba browser-ul", nu se va intampla :p.
    am reinitializat IE-ul din registri, am dat delete la tot istoricul( cookies, temporary files si parole, etc)
    ce sa mai fac?
    multumesc
     
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    stefan este din browser din pacate. Nu se pupa serverul nostru pe care suntem gazduiti cu browserul pe care il folosesti tu sa te conectezi. Mai e ceva, daca inainte functiona inseamna ca s-a rescris la tine in sistemul de operare ceva legat de actualizarile IE. Am patit si eu acest lucru acum cativa ani si am reinstalat tot sistemul de operare. Bafta
     
  15. CristiAuD

    CristiAuD Silver Member

    Înscris:
    30 Dec 2008
    Locație:
    Ro
    Masina:
    alta marca
    sunt si eu patit si eu.pe IE9 imi dadea eroare identica dar doar la "mesaje noi",la "today posts" era ok.cu mozila mergeau ambele.
     
  16. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    si ce ai facut?
    nu e cale sa functioneze cu IE9?
    fac trecerea la 8 dar unde trebuie sa mai umblu, ce registri sa modific ca sa fie ok iar?
     
  17. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    partea interesanta e ca dca deschid IE-ul cu "run as administrator" merge ok functia :p
    deci problema e undeva la accesele pe user
    mai sap
     
  18. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    merge din nou cu IE8.
    trebuie mers in tools->internet oprions-> advanced->reset->bifati si delete personal settings si dati reset.
    tot internet explorerul e acum reinitializat, cum ar fi abia instalat
     
  19. tdanielv

    tdanielv Bronze Member

    Înscris:
    21 Apr 2008
    Locație:
    Alba Iulia
    Masina:
    Audi A4 Avant B6 116CP
    pt admini forum

    salutare,
    nu am vrut sa deschid un topic nou asa ca scriu aici

    de pe un pc cu windows 7 si internet explorer 9, dupa logare vreau sa vad mesajele noi, dar imi da eroare "sorry no matches found" sau ceva de genul, teste facute de mai multe ori si in zile diferite.
    problema nu aparea inainte sa fac upgrade de la IE8 la IE9.

    de unde ar putea fi problema?

    mersi
     
  20. OvyBj

    OvyBj Silver Member

    Înscris:
    6 Feb 2009
    Locație:
    Blaj/Sibiu
    Masina:
    Audi 80 b3 '91 1.6 cod PP 51kw
    S-ar putea sa fie de la IE9. incearca si descarca mozilla, e free si se misca mult mai repede ca Internet explorer!
     

Distribuie pagina asta