1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A4 B6 - motor benzina

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de speedfan, 11 Sep 2008.

  1. AndroneMarius

    AndroneMarius 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Mar 2019
    Locație:
    Madrid
    Masina:
    Audi A4 B6
    Saluta.Eu am cumpărat in 2016 un B6 cod motor BEX singurul proprietar, mașina super echipata și întreținută cu 62.000 km și am plătit 8.350 €uro plus ca a trebuit sa fac distribuția din cauza de vechime 400-450 €uro + anvelope pe 18 alți 600 €uro. Am mai avut un B6 diesel și va pot spune ca in momentul când am văzut mașina cum arată eram capabil sa ii plătesc și 10.000 €uro.Are un stage 1 făcut și va pot spune ca este o plăcere sa o conduci. Incă ceva: :( proprietarul nu m-a lăsat nici sa o probez pana nu am făcut actele cu el.
     
    lowlife apreciază asta.
  2. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Am cumparat o singura data pentru cineva o masina pe care nu am avut voie sa o probez. Dupa capul meu, il lasam sa vanda masina la alt fraier. Dar, acel cineva a insistat sa o cumpere pentru ca voia audi si nu prea mai avea alte variante in zona. Dupa ce am facut actele, m-am urcat la volan si... surpriza: masina nu avea vlaga in ea, nu tragea nici cu treapta 1.
     
  3. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Nici eu nu inteleg testul asta. Ca si vanzator, dai de tot felul de sandilai care patineaza ambreiajul sau le lasi motorul rece sa vada cum se aude si ei vor sa-i dea 0-200 cu motorul rece. Asta din prietenii care mi-au condus masina :)

    La primul B6, nu m-a lasat proprietarul pana nu m-am urcat la volan. Chiar si asa, am dat o tura de 500m si m-am dat jos. Daca te loveste cineva ce faci? Sau iei o groapa si-i tai cauciucul, sau etc.
    Mi se pare ok sa-i zici aluia ce vrei cu el la volan si el sa execute, chit ca se simte diferit din dreapta.
     
    AndroneMarius apreciază asta.
  4. AndroneMarius

    AndroneMarius 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Mar 2019
    Locație:
    Madrid
    Masina:
    Audi A4 B6
    Cunosteam cat de cat persoana si stiam ca este o cumparare sigura.Si sincer am de a face cu masini in fiecare zi,va asigur ca le nr. pe degete masinile care le-am vazut asa de ingrijite.in viata mai si risti!!!
     

Distribuie pagina asta