1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @seftaka și @Oudi strada nu este pista și prin urmare nu își au rostul afirmațiile comparative și discuțiile Versus sunt interzis prin regulament
    Motor de 2.0 pe A3 @Cristi :) când ai A6 matematica spune minim 4 litrii
    Ok haideți sa ne ținem de subiectul topicului și spor la achiziția de masini

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
    seftaka apreciază asta.
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Fiecare cu parerea lui si de asta este bine ca suntem diferiti dar de aici si pana la afirmatia precum ca un motor de 2.0 TDI montat pe A6 C6 transforma masina intr-o caruta submotorizata este cale lunga si o afirmatie complet neadevarata tinand cont de exemplu doar de un singur factor: masina mea din profil este mai grea decat un A6 C6, are 1.7 tone si te asigur si va asigur eu ca nu este deloc submotorizata. Cu asta chiar asa dori sa incheiem aici polemica asta inutila si neconstructiva. Multumesc si va doresc sa faceti achizitii cu cap si sa nu va luati dupa ce spun unii si altii si mai ales daca aveti posibilitatea faceti un test drive cu masina care doriti sa o achizitionati pentru ca acum, din fericire, tara asta fiind plina de Audi, este imposibil sa nu gasiti pe cineva care detine o asemenea marca cu motorul dorit de voi. O zi buna
     
  3. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    vorbim de A6 C7 Cristian ai aproape de 2t fara doar si poate :)
    Insa cum spui tu fiecare cu parerea lui dar am plecat de la premiza ca un 3.0 de 204 nu merita neaparat banii mai ales ca ai acelasi impozit ca si un BiTdi ;) sau un 3.0 TFSI

    Va rog sa va opriti aici cu offtopicul si alte discutii se vor sterge
     
  4. adiCiobanu 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Mar 2017
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A6 C7 Multitronic, 2.0 TDI, CGLC, 2013
    Salutare,
    Saptamana trecuta v-am cerut pareri pentru un audi a6 c7 din programul audi gebrauchtwagen :plus.
    Joi am ajuns in Germania si sambata am terminat cu toate actele. Masina are un an garantie, service la zi si merge foarte bine.
    Tin sa va multumesc tuturor care mi-au dat un sfat, chiar a contat, si pentru urmatorii posesori de audi va recomand sa luati masini din programul asta, oamenii chiar sunt profesionisti.
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  5. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
  6. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Arata bine si are ceva dotari, faruri led, roti 20", navi mare, clima 4 zone, side assist, lane assist, webasto, interior s-line, bose.....insa trebuie clarificat daca motorul e CNHA cel de 190 de cai care vine pe facelift; s-a montat la sfarsitul anului 2014 deci aici s-ar potrivi, insa nu se potriveste cu ce zic ei la cutie, nu e multitronic, ar fi s-tronic daca e motorul de 190hp. Apoi mai e evacuarea care la non facelift pe 2.0 vine cu 2 tevi pe stanga, posibil sa fi fost schimbata din motiv de aspect?
     
  7. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Probabil au greșit la cutie, și eu cred ca trebuia S-tronic, și la evacuare am mai vazut câteva cu motorul 2.0 190hp care au țevile ca aceasta din anunt, poate asa sunt din fabrica
     
  8. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Atunci inseamna ca in combinatie cu motorul asta vine asa evacurea, ok.....vad ca mai scriu si de keyless, haion electric, drive select....e echipata bine masina pentru un 2.0.
     
  9. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Cam asta caut, sa fie destul de dotata, acum rămâne de vazut cutia de viteze dacă e S-Tronic și km dacă sunt reali
     
  10. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Cere-i seria de caroserie sa vedem ce cutie are.
     
  11. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Asta o sa fac acum. Mulțumesc!
     
  12. sel

    sel Silver Member

    Înscris:
    17 Iun 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI (2O12) CDUC
    Masina este chiar foarte dotata pentru un 2.0
    Este clar motorizarea 2.0 tdi 190 cp si da acest model vine standard din fabrica cu evacuare dubla stanga-dreapta ca si la 3.0 tdi/tfsi. Chiar merita daca se dovedeste a fi ceea ce este cu anuntul, mai putin cutia care trebuie sa fie s-tronic si nu multitronic cum probabil au gresit in anunt.
     
  13. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Încă nu am primit răspuns de la ei, o sa dau maine un telefon ca prin email poate durează mai mult. Sper și eu sa fie o greseala cu cutia de viteze.
     
  14. dragosalex

    dragosalex 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Iun 2015
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B8 (S-Line ) - 2.0 TDI
    Salutare. Ceva pareri despre acest anunt? Uitandu-ma pe mai multe siteuri cu anunturi, inclusiv Audi DE, mi se pare putin cam ieftina. Totusi masina pare ok, cumparata de noua din RO, primul proprietar.

    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a6-ID7GlV27.html

    Multumesc
     
  15. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Cred ca "problema ei" e motorul care nu e nici cal nici magar. Ai taxe de "3.0" dar performante de "2.0". Cred ca e un motor destul de invechit.
     
  16. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    si mai e si cheala.......
     
  17. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Aceasta este seria de șasiu
    WAUZZZ4G8EN200821
     
  18. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Este cutie S-tronic.
     
  19. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Deci, au greșit ei. O sa verific și la reprezentanta seria sa vad dacă masina are km reali, dacă totul este in regula, o sa merg după ea. Va mulțumesc!
     
    bobalex18 apreciază asta.
  20. Gabriel Burcea 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    -
    Buna ziua,
    Vin si eu cu aceeasi rugaminte si anume o parere despre aceasta masina https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...er=https://www.mobile.de/park?ref=m.mobile.de
    Am vazut ceva asemamnator la 15mii euro dar avea dublu la km,fara quatrro si la optiuni nu stiu ce diferente erau. https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...er=https://www.mobile.de/park?ref=m.mobile.de Mentionez ca sunt total pe langa cand vine vorba despre aceste autoturisme si orice sfat/parere despre acest model este bine venit. As vrea in special benzina pentru fiabilitate/intretinere si motorul de 2l pentru taxe.

    Multumesc.
     

Distribuie pagina asta