1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    Chiar vrei sa-ti cumperi o masina din Lituania? Aia sunt mari campioni la modificat km si reparat masini busite. Cat despre a doua sincer pare cam ieftina raportat la nr. de km si dotari. Decodeaza vin-ul masinii si du-te cu el la un dealer audi si vezi ultima intrare in service si nr. de km.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  2. Gabriel Burcea 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    -
    Nu stiam treaba asta cu parcurile din Lituania.La a doua masina o sa incerc sa aflu vin-ul.
    Multumesc.
     
  3. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    Fugiti de epavele din Lituania, Letonia. Sunt cei mai profesionisti din a face din 2-3 masini una.
     
  4. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    As mai adauga si Polonia in lista de mai sus.
     
  5. Nicu_elk 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Sep 2017
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi a7
    Salutare,vreau sa cumpar un audi a6 c7 3.0 -204 cp automat,am gasit ceva in germania , are 260 mii km si e destul de ieftina.
    Am vazut o diferenta la panoul de clima,este cu rotite(gen aer climatic) este vreo diferenta in afara aspectului fata de cel digital?
    Ce mi mai puteti spune despre motor,cutie,probleme ce pot aparea la km astea?
    PS Masina este 2012/09
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    De ce intrebi fara sa citesti tot topicul asta integral si toate topicurile din aria asta ?
     
    seftaka apreciază asta.
  7. eugenfilca

    eugenfilca 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2010
    Locație:
    Resita
    Masina:
    Audi A6 2.0 CNHA 2014
  8. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Prima mai are lejer inca 100k km in plm, dupa dotari se poate vedea ca a fost masina de flota, si pretul mi se pare prea ridicat pentru dotarile pe care le are. A doua are 73k km in 5 ani, cam greu asa ceva, poate daca o are de noua si istoric complet sa crezi asa ceva. Daca dispui de 25 000 euro, cel mai bine sa iti cauti una in Germania, Belgia si sa mergi dupa ea! Mult succes!
     
    paladin apreciază asta.
  9. eugenfilca

    eugenfilca 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2010
    Locație:
    Resita
    Masina:
    Audi A6 2.0 CNHA 2014
    Mersi,am prieteni care lucrează în Austria o sa caut acolo sper sa gasesc.Dupa tot ce am citit aici pe forum de masinile vîndute în România o sa evit sa îmi iau masină din Romania.
     
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Stai linistit ca nici in afara nu sunt "cainii cu colaci in coada", sunt foarte multi care practica aceleasi metode.:) Trebuie sa ai un minim de cunostinte despre masina care vrei sa o alegi, astfel risti sa fi pacalit pe fata. Cand cumperi o masina trebuie sa aiba neaparat carte service reala, facturi, un istoric al reparatiilor, etc.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  11. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Asa e. Asta nu inseamna ca in tara nu sunt masini bune, cu istoric real. Eu de exemplu mai am doua masini pe langa A6, ce il folosesc ocazional. Cand il voi vinde, va fi impecabil, istoric doar la reprezentanta, deci..
     
  12. eugenfilca

    eugenfilca 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2010
    Locație:
    Resita
    Masina:
    Audi A6 2.0 CNHA 2014
    Eu nu am zis ca nu sânt si masini bune si la noi in tară doar ca cele bune se vînd foarte repede altele se vînd si fara a fi puse pe net.
     
  13. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    O masina corecta, fie ea in tara sau afara, are un pret pe masura care reflecta realitatea. Nimeni nu cumpara o masina noua cu 60.000 euro si o vinde dupa 2-3 ani cu 16-17 mii.
     
  14. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Raspuns: - Ba, da! Sunt cazuri(chiar eu) cand poti gasi si asa ceva. Acum depinde de ce.
     
  15. meubibi 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2013
    Locație:
    Uk
    Masina:
    A4 b8, 2.7tdi, 2008, multitronic
  16. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Buna ziua, sunt foarte interesat de aceasta masina, după cum se vede masina este de la reprezentanta, mi se oferă garanție 1 an valabilă in România, istoricul masini este doar in reprezentanta si km reali, întrebarea e dacă e un pret corect acesta comparativ cu dotările pe care le are? Va mulțumesc!
    http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=321660947
     
  17. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    In titplul anuntului scrie xenon.....dar in poze sunt faruri LED toata ziua. Km daca sunt reali sunt putini.....poate un pic dubios de putin, dar nu imposibil. Si pretul este pe masura. Desi, sincer in banii astia gasesti facelift, cu 100k km.......Parerea mea personala e ca pt 30k km care oricum ii faci intr-un an, nu prea merita, dar stii cum e.......banii sunt in buzunarul tau, visul e in mintea ta.......in final decizia iti apartine numai tie. Bafta multa.
     
  18. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Într-adevăr am găsit și Facelift la acești bani, dar nu dotări le pe care le are acesta, Bose, keyless entry-Go, portbagaj electric ETC
     
  19. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    Masina e ok, la un pret care reflecta realitatea. Ai si garantie, daca tie iti place nu mai sta pe ganduri. Incearca sa negociezi macar niste anvelope de iarna.
    Bafta
     
  20. Otel Andrei

    Otel Andrei 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Aiud
    Masina:
    Audi A6 C7
    Incerc, o intrebare mai am, am observat ca in anunt specifica ca greutatea maisni este de 2.075kg, e posibil sa fie asa grea?
     

Distribuie pagina asta