1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    @K U L Pretul cum ti se pare raportat la dotari / numar km / an? Pentru mine are suficiente dotari, mai mult ma intereseaza sa fie 3.0 si quattro.
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  2. ryoraul

    ryoraul Bronze Member

    Înscris:
    8 Feb 2013
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Sa nu uitam de sigla S6.
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  3. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    mie imi place cocktail-ul de 'braduleti" atarnati la oglinda :)
     
    levelboy și Cata_ADC apreciază asta.
  4. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Gata...pe mine m-ai convins.....acum las totul balta si plec sa o cumpar..... :))))))))))))
    In banii astia, la km astia e super afacere......
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  5. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Devenim prea funny
    Lucian MEGA tare descrierea ta, mega cu M MARE...

    Nu pot sa nu îl subscriu pe @rotitza
    Toate au pachetu s-line samsar style ce se vinde probabil acum de "Bleac Fridai"
    [​IMG]

    Ce sa mai...

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
    stefan550, bobalex18 și andyzaharia apreciază asta.
  6. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Ar trebui sa vezi feriți de ei ca știți voi cine de tămâie

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  7. Adrian Bozomala 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2017
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Volkswagen Golf IV, 1.6 16V, 2001
    Va salut ! Am inceput sa citesc de curand acest forum si intentionez sa invat cat mai multe lucruri pana in luna decembrie, cand as vrea sa achizitionez un A6 2.0TDI - 177CP din 2014. Citind acest topic de la inceput pana la sfarsit mi-am dat seama ca ar trebui sa gasesc un dealer bun in Germania in detrimentul pietei auto din Romania. Totusi mi-a atras atentia un model A6 al unui dealer de la Sibiu si v-as ruga sa ma ajutati cu feedback.

    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a6-ID7GnJtL.html

    Va multumesc.
     
  8. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Din descriere personal imi e clar......Citez "parcare asistata !!!"
    Really? Unde e? Eu nu vad asa ceva...nici macar camera reverse nu are... Asistenta unghi mort...dar nu se vede butonul in interior in dreptul oglinzii..... Si m-am oprit din citit.....
     
    John99561 și Sica17 apreciază asta.
  9. axand 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A6 C7 Avant, CGLC, 2014
    @Adrian Bozomala are o descriere mai "comerciala" :) si ce poti face este ca atunci cand mergi sa vezi masina sa il rogi pe dealer sa iti arate cum functioneaza "Parcarea Asistata" sa vezi ce zice/face :)) Insa pretul este unul decent (poate chiar prea mic) pentru faptul ca are Incalzire Auxiliara (tinand cont ca e o optiune care creste sansele de revanzare), insa trebuie verificat daca are accident in istoric si ce alte piese au mai fost schimbate si de ce + o verificare cat mai amanuntita.

    In final toate optiunile masinii le poti afla cu exactitate folosind rubrica VIN Decoder, iar orice inconsistenta mentionata de vanzator poate fi taxata la o negociere fata in fata. Insa daca o verifici si nu are accident in istoric si nici nu sunt interventii majore in service poti atunci sa mergi sa o vezi mai de "aproape".
     
    Ultima editare: 21 Noi 2017
  10. NEAMTZU

    NEAMTZU 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Bochum
    Masina:
    Audi A6.3TDI-CRTD.quattro/272. Audi A4. 2Li-ALT.131
    cutie de viteze automaya fara nici un schimb de ulei trecut in carte:no:;cartea masini ori e contrafacuta ori nu a fost deloc intretinuta..nu-ti mai pierde timpul:undwech:
    citeste topicurile de la cutii automate daca vrei sa cumperi cu cutie automata.citeste acest topic si iti vei face o idee macar..compara preturile gasite in Ro.cu mobile .de
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  11. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Are schimburi de ulei la cutie trecute in carte, la 60k si 119k. Fiind varianta de 177 cai, te uiti la multitronic nu Stronic. Masina nu prea are dotari extra in afara de webasto dar pretul e bun pentru 2014 si km aia.
     
  12. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Anul e bun, km, daca sunt reali e ok. Asa e, la capitolul dotari e cam fara......dar chiar si asa pretul pare destul de jos...
    Ca sa va faceti o idee de pret oarecum real, cautati masini in Germania la reprezentante Audi, eventual si cu ceva garantie. Toata lumea vrea masina cat mai "bengoasa" in bani cat mai putini.....dar, va repet, un pret mic vine mereu la pachet cu ceva ascuns...
    Eu am preferat sa dau 1500 euro in plus si sa nu ma doara capul ulterior, is drept e ca am facut 40.000 km in care masina nu a vrut decat ulei, filtre, placute si anvelope.....
    Si eu ma tot uit la un A6 Allroad facelift, si gasesc si la 35.000 euro cu 80.000 km dar gasesc si in 45.000 euro cu dotari similare......Ghici de unde vine diferenta de pret ????
     
  13. Adrian Bozomala 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Noi 2017
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Volkswagen Golf IV, 1.6 16V, 2001
  14. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Vreau și eu 2 bucăți!
    Poate dacă mai pui incă 100 sau 200.000 peste km pe care pretinde vânzătorul că are această mașină, ajungi la km reali. Dar o să își găsească repede cumpărător.
     
  15. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Masina e din 2016. Unde sa mai adaugi 100.000 sau 200.000 la aia 131k care ii are deja ? Mai degraba cred ca a fost dauna totala.
    Bine ca vorbim doar sa facem posturi
     
    DaNNinho apreciază asta.
  16. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    In poza cu roata de rezerva se vede ceva destul de straniu, posibil ca masina a fost lovita in spate... destul de tare.
     
  17. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Dacă dpdv tehnic și al siguranței e ok, unde e problema?
     
  18. Anonymus 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Iul 2017
    Locație:
    Râmnicu-Vâlcea
    Masina:
    A4,2000,2008
    Bună seara , am mai postat și in trecut câteva întrebări in legătura cu anumite mașini , iar acum am găsit aceasta masina :
    Audi A6
    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a6-ID7Gpihv.html
    Am fost sa o vad si la prima vedere nu prezenta zgârieturi sau urme pe scaune .
    Totuși as dorii o părere din partea voastră , mulțumesc !
     
  19. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Referitor la masina pusa de Adrian Bozomala
    1. masina poate fi foarte usor fabricata in 2015 si vanzatorul sa minta sa puna 2016
    2. masina nu e de Germania deoarece se vede meniul ca e in olandeza, in plus nu are incalzire in scaune, alta "optiune" specifica anumitor tari, insa nu Germaniei....
    3. ce se vede in zona rotii de rezerva nu e dubios, am vazut asta la mai multe masini
    4. din punct de vedere al optiunilor e aproape complet basic cu ce vine standard (vad doar clima 4 zone si oglinda electrocrom, in rest pe facelift e xenon standard, senzor ploaie+lumini standard, senzori parcare nu am vazut fara), deci pretul a fost mai mic la achizitie
    5. va dau exemplu urmatoarea masina :
    https://www.mobile.de/ro/Automobil/...:false,vcg:limousine/pg:vipcar/252392467.html
    Se observa pretul net fara tva ca este 23.400, posibil sa se dea in 23k net si are 37.000km, ce ar fi aiurea cu masina asta? Nu uitati ca inca se mai pierde tva-ul pe drum si aia din anuntul de mai sus are 130.000km.....asa ca realist vorbind, eu nu cred ca are mai multi km, nici nu cred ca a fost dauna, la licitatie probabil ca fost undeva pe la 20k euro net....
     
    DaNNinho, 4zale și NonoGe apreciază asta.
  20. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Pt un chel line de samsar style nimic neadevărat

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     

Distribuie pagina asta