1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achiziție A6 C7 Allroad Quattro

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C7 (2012 - prezent)' creată de Cata_ADC, 30 Oct 2016.

  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    La culorile deschise si metalizate in poze mereu vor fi diferente, mai ales intre caroserie si bara. Posibil sa fi avut elemente vopsite, dar nu insemna ca este ceva grav, arata timp cat este facuta bine. Elementele specifice allroad-ului sunt fara zgarieturi si aliniate, deci este un bine.

    Ochiul meu a vazut ceva suspect doar pe spate, stanga, la imbinarea intre bara si caroserie. Pare ceva vopsea peste, dar poate ma insel. Mai este putin prea sus cromul de la usa din spate, tot stanga, dar la Audi este "normal".:)
    20180731_190120.jpg

    Dupa mine as merge sa o verific, pretul si dotarile sunt ok.
     
  2. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Marian am mai văzut pana acum masini vopsite metalizat și știu cum arată "alta nuanță,, și in poze versus realitate, in plus culoarea masinii nu e una deschisă, din contra.Userul a cerut o părere și i s-a oferit, e ceva greșit ? Am spus eu ca masina nu merita văzută și evaluată ?
    Pana la urma decizia e la posesorul banilor. Scopul răspunsului meu era altul
     
    stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  3. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    La aceasta varianta ma aranjeaza dotarile care le are, da pacat ca nu are incalzire in scaune, eu de ex. folosesc aceasta optiune din noiembrie pana in martie, dar daca restul e in mintile ei se poate de sarit peste asta. Da , din poze este cam greu de vazut ceia ce tine vopseaua, dar da, pana la urma este second hand.
     
  4. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @bet, nu a fost un raspuns direct tie. Nu am vrut sa spun ca ai gresit, am spus doar cum vad eu lucrurile. :) Este o culoare diferita si nu vor rezulta niciodata doua poze identice din acelasi unghi. Daca va uitati la poze, in una pare fata si usa fata mai deschise la culoare, apoi sunt toate la fel. Barile cand sunt deschise, cand inchise... la fel si alte elemente.
     
  5. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    OK una peste alta spuneți-i omului dacă merita sau nu...
    Degeaba criticam dacă în final nu ii oferim un ajutor
    Repet din partea mea are un da referitor la km și stare
    Dar doar de la fata locului poți vedea mai multe

    Cum spune Sorin @bet in Italia partea cu datul km în spate e cam la moda ca și la noi

    Dar Marian spunea la un moment dat ca se și pot verifica mai ușor



    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
    stefan550 și Aurel G apreciază asta.
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Cata_ADC, eu am spus de la inceput.
    Aici daca intrebi la reprezentanta, de cele mai multe ori iti spun istoticul, iar cei mai multi vanzatori iti ofera deja ei copie cu extractul despre service.
     
    Aurel G apreciază asta.
  7. thpwn

    thpwn 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iun 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 Allroad 3.0 TDI 2015
    Ultima editare: 18 Aug 2018
  8. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Mergi pe 3.0 Bi-TDI cu Tiptronic.

    Ai mai multe avantaje fata de un 3.0 TDI cu S-Tronic.
     
    jeezy și thpwn apreciază asta.
  9. thpwn

    thpwn 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Iun 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 Allroad 3.0 TDI 2015
  10. alex2680

    alex2680 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Noi 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 2.0 TDI Ultra S tronic, 2015
    Super tare!
     
    thpwn apreciază asta.
  11. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Motor puternic, km putini, garanție extinsă si preț bun. Eu zic că merită daca nu a avut vreo avarie deranjanta
     
    thpwn apreciază asta.
  12. Stoian Razvan 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Mar 2017
    Locație:
    Focșani
    Masina:
    Audi A6 C7, s-tronic, 2.0 tdi ultra, CNHA, 2015
  13. Calin Visoianu 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2017
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi A6 Allroad 3.0 , Twin Turbo 2014
    Buna seara,
    Zilele trecute am fost la reprezentanta Audi-Nurvil Rm Valcea pentru revizie. Am cerut consiliere privind modul defectuos in care se comporta masina la ruperea aderentei. Am fost temeinic contrazis pana cand...impreuna cu proprietarul reprezentantei , care detine o masina identica cu a mea, am testat trei autovehicule A6 Allroad 2014-2015. Stupoare generala, toate se comportau la fel: inexistenta reactia ESP, ESC, etc. Masina pe macadam facea ce vroia.
    Mi-au promis ca vor studia in continuare cauzele.
    Intre timp m-am convins ca, exceptand acest neajuns, masina este cu adevarat extraordinara.
    Poate totusi proprietarii acestui model ma pot ajuta mai mult.
    Va multumesc.
     
    Ultima editare de un moderator: 13 Noi 2018
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Caline eu cu ea merg sportiv , am drop pe suspensie si sincer as face-o pe cat de low se poate ca sa fie mai aproape de asfalt
    sincer comportamentul reclamat de tine nu il sesizez mai ales pe macadam
    Daca ai probat masina lui dlui Talmaciu probabil si Ovidiu a testat-o pe a ta eu zic sa stai linistit


    @Stoian Razvan fi atent sa fie intr-o stare foarte buna tehnica si mai ales mentenanta periodica la fiecare 60.000 km parcursi la cutia automata s-tronic
    In rest sa ai bafta la achizitie !
     
  15. lucaflo26

    lucaflo26 Silver Member

    Înscris:
    14 Iun 2015
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 ultra 190 HP
    Care e diferenta in afara de caii la motor la modelul de 204 hp si 245? Banuiesc ca amandoua au S tronic automat . Exista diferente la tractiune sau depinde de echiparea de fabrica?

    Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk
     
  16. Emanuel Olariu 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2018
    Locație:
    Lugoj
    Masina:
    A 6 3.0 TDI 2014
    Buna seara,
    Ma uit după un Allroad BiTDI din 2014 sub 100 k km. Ați putea va rog sa mi Spune-ți părerea voastră legată de mașina de mai jos? ma interesează in primul rând motorizarea, apoi kilometri și in ultimul rând opțiunile. Poate puteți sa ma ajutați și cu ceva sfaturi referitoare la ce opțiuni sunt de urmărit și care sunt fără valoare.

    https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...IKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

    Audi A6 allroad 3.0TDI AHK Standheizung Sitzbel. ACC
    First Registration: 03/2014
    Mileage: 92.167 km
    Fuel Type: Diesel

    Price: 31.420 €
     
  17. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Emanuel nu are nimeni timp sa scrie tot ce te intereseaza. Este de datoia ta sa inveti pentru ca nu poate sintetiza nimeni ce te intereseaza. Pentru unii unele optiuni sunt importante si altele nu si invers. Intai citeste ce inseamna marca asta, ce probleme poti intampina si asa mai departe. Pe forum ai cateva masini exact ca asta cautata de tine, prezentate de colegi in aria masina mea si citeste integral aria asta si aria Allroad A6 C6 si aria A6 C7 si A6 C6
     
  18. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    Emanuel Olariu mai cauta. Desi pretul poate parea mare, el reflecta si calitatea masinii. Dar ... masina e simpatica insa nu foarte dotata. Nu te grabi, inceputul e unul bun si doar de la dealeri Audi iti recomand sa faci achizitia. Dar este din cate stiu si la noi pe forum un Allroad mult mai dotat decat ce ai gasit tu. Daca vrei detalii te rog PM. In aria Masina mea gasesti prezentarea masinii mele si dotarile ei. Inspira-te de acolo. Daca ai nevoie de alte sfaturi, cu mare drag. Succes.
     
  19. Darian Rusu 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2019
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    BMW E36 318is
    Salut tuturor,
    Sunt si eu in cautare de A6 Allroad si am citit threadul si cateva prezentari de masini de pe forum. As vrea sa va cer sfatul legat de cateva optiuni pe care le-am gasit pana acum:
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=47025b38-0382-3b65-4c31-33a017289929

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=47025b38-0382-3b65-4c31-33a017289929

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=9083a8bc-67e1-299e-2f99-9cb4bd50d186

    Puncte cheie care ma intereseaza e motorul BITDI, apoi unele dotari de genul trapa panoramica sau farurile full LED. Bugetul e in jur de 30.000 Eur ( +/- dupa cum se vede in linkuri ). As vrea sa va cer parerea si legat de numarul de kilometri, 150k km e prea mult avand in vedere ca intentionez sa tin masina minim 4 ani.

    Care e parerea voastra legat de FL vs Pre FL ?

    Un bonus daca aveti experienta cu finantare pe extern sau ati trecut prin procesul de leasing pentru masini de afara m-ar interesa orice informatie folositoare.

    Multumesc!
     
  20. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Salut,primul m-i se pare pe departe cel mai interesant cu toate că are ceva km in plus față de cele două ,dar are si câteva lucruri in plus.Al treilea e si euro 5 deci e un mare minus.Parerea mea e ca primul e cel mai ok.
     
    gicu apreciază asta.

Distribuie pagina asta