1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achiziție A7

Discuție în 'Audi A7' creată de MARRIUS24, 28 Iul 2012.

  1. jabez 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iun 2015
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Mercedes ML 320 CDI, 2008
    Multumesc. O sa merg pe diesel :)
     
  2. dumytr3scu 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Sep 2010
    Locație:
    CTA (Mangalia)
    Masina:
    N/A
    Salutare ! Trebuie sa achizitionez o noua masina (second hand) si initial ma gandeam la un audi a6 2.0 tdi 2012 (impozit/asigurae ieftine) , dar intr-o zi cautand pe autovit era la anuntul zilei un audi a7 3.0 tdi 2011 pe la 25k (nu aveam idee ca sunt asa ieftine), iar dupa o cautare mai avansata am vazut ca sunt destule a7 intre 25-30 k . Sunt reticient in privinta fiabilitatii si a eventualelor costuri exorbitante ale pieselor si a reparatiei in sine . Poate elabora cineva care detine o asemenea masina sau stie despre ce e vorba . Nu reusesc sa gasec detalii concrete pe internet . Multumesc !
     
  3. chivote 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iul 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    -
    Salut sunt in aceeasi situatie; ti-ai luat a7 pana la urma?
     
  4. giurgeaflorin

    giurgeaflorin 5th Gear Member

    Înscris:
    31 Aug 2012
    Locație:
    tecuci/italia
    Masina:
    fiat doblo 1.6 m jet 2011
    Salut baieti,am si eu o nelamurire,ce diferenta este intre A7 sportback si A7 hatchback? Asta,daca este vreo diferenta...
     
  5. AndrOR 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2012
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    audi A5 sportback
    Vad ca acest forum a ramas in urma la achizitii A7. Numai cumpara nimeni? Am intrat pe autovit si majoritatea mașinilor de vanzare sunt din Pitești sau Constanța de ce? O părere va rog despre aceasta masina
    http://autovit.ro/anunt/audi-a7-ID7Gg5Md.html
     
    Rétyi Zsigmond apreciază asta.
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    In primul rand exterior nu este s-line, iar scaunul soferului este distrus pe partea exterioara. Soferul ori avea peste 130kg, ori a fost folosit peste ceea ce spune kilometrii. La capitolul accessorii sta destul de bine. Pretul este unul bunicel, daca masina se prezinta bine si in realitate.
    Trebuie facuta verificare la cutia de viteze, cum functionaeza si mai ales daca are reviziile facute la timp.
    Cele mai multe masini se vand in Constanta si Pitesti, din cauza ca acolo sunt mai preparati la "aranjamente".
    In concluzie, masina trebuie vazuta pe viu, probata, si verificata la sange.
     
  7. AndrOR 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2012
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    audi A5 sportback
    Multumesc pentru raspuns, caut o mașina corecta nu ieftina dar greu de gasit.
     
  8. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Nu e S-line, nu are cutie 8+1 si suspensie pneumatica nu poti sti decat daca te uiti pe sub ea daca are perne. Nu te lua dupa afisaj ca toate au reglaj pe afisaj. In rest, cum a spus si colegul mai sus, trebuie vazuta live

    PS. Prima data spune ca suspensia are 5 moduri de reglare si ceva mai jos ca are 4 moduri. Ori habar nu are ce are masina lui ori ca orice samsar umfla cu tot ce se poate ca sa dea bine la CV :)
     
  9. AndrOR 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2012
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    audi A5 sportback
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Nici asta la exterior nu este s-line, iar pretul este prea mic pentru acei kilometrii. Daca totul se prezinta bine, si are dovezi despre service si nu sunt defecte, atunci pretul este interesat. Pentru acest model este foarte important service-ul la cutie. Pun o poza cu una S-line.

    2016-02-02 20.01.30.png
     
  11. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Mie imi pare ca este S7 nu S-line....:))))\
     
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Este un s-line din 2014.
     
  13. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Marian ii raspunsesem colegului Andror, care de fapt era o ironia ca masina din link are sigla de S7 atat pe grila cat si pe hayon :)
     
  14. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    :)Scuza, credeam ca te refereai la masina din poza.
     
  15. Dobritan sorin

    Dobritan sorin Bronze Member

    Înscris:
    5 Feb 2016
    Locație:
    Belgia
    Masina:
    A 5, 3.0 quatro, 2011
  16. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Tot nu este valabil link-ul.
     
  17. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Link-ul se vede pe telefon. Masina are putini kilometrii si se prezinta foarte bine. Pretul este putin mare pentru una din 2011, dar tinand cont de dotarile si kilometrii care are, este Ok.
    Este foarte accesoriata, lipseste din ce vad doar :
    -pachetul s-line exterior
    -telecamera spate
    -padele la volan
    Ce este mai important, este garantia. Desi este contracost, este un plus.

    Link-ul bun este:
    http://www.mobile.de/ro/Automobil/A...prx:35000,mlx:100000/pg:vipcar/222248049.html
     
    Ultima editare: 23 Feb 2016
  18. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    As zice ca e putin cam scumpa dar totusi este si destul de dotata.....la tipul asta de masina chiar ca trebuie sa iti asculti instinctul :):)
     
  19. Dobritan sorin

    Dobritan sorin Bronze Member

    Înscris:
    5 Feb 2016
    Locație:
    Belgia
    Masina:
    A 5, 3.0 quatro, 2011
    Am fost la garajul respectiv și am văzut mașină săptămână trecuta și am văzut mașina personal. De fapt am fost pt alta mașină pt altcineva și vreau sa zic ca toate mașinile ce le aveau acolo erau bibelou, plus ca avea istoricul la toate + garanțiedupă cum se vede. Și patronul garajului era belgian suta la suta, un plus de încredere. Cat despre preț, e un pic cam mare intradevar, dar cred ca 1000 1500 ar mai lasă. O sa văd. Va mulțumesc pentru părerile și sugestiile voastre.
     
  20. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Posibil sa ai o surpriza....sunt persone care chiar daca vorbim se sume de 30 000 Euro, iti negociaza maxim 100-200 euro. Sper sa nu fie cazul la tine. Masina pare ok, are dotari mult peste medie dar nu strica sa o aduci la 30 000 rotund.

    Ca o paralela, acum 1 an cand eram si eu in cautari gasisem una identica la dotari, doar ca era alta culoare , era 2012 si avea Bang & Olufsen. In rest acelasi interior, aceeasi kilometri, tot cu garantie si fix acelasi pret. Teoretic ar trebui sa fie mai ieftina masina respectiva pe care ai gasit-o...totusi a mai trecut 1 an
     
    Ultima editare: 24 Feb 2016
    Dobritan sorin apreciază asta.

Distribuie pagina asta