1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie/cumparare A3 8P

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de Bestie, 7 Apr 2008.

  1. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    As merge pe A3 desi are o culoare care mie nu imi place! Am avut BMM-ul de 140cp si cutie automata si crede-ma ca masina (daca e ok) face fiecare banut. E racheta...
     
  2. Vladutian 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Ian 2018
    Locație:
    Bacau
    Masina:
    A3
  3. Alex Mocanu 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Feb 2017
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    Audi A3 2011
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    @Alex Mocanu - Masina arata foarte bine din poze, ramane sa vezi daca corespunde si tehnic. Dotari peste medie ! :icon_thumright:

    @Vladutian - De obicei sunt destul de sceptic in ceea ce privesc anunturile din Craiova si Ploiesti :) In primul rand sa verifici cutia sa schimbe ok, iar motorul sa fie in parametri. Jantele nu sunt cele S-line, fiind de A6 C6 stock 16" . Nu stiu la ce se refera cu "Buton sport - intareste suspensia " :) oem nu exista o astfel de optiune. Dar intreg anuntul are anumite exagerari in exprimare, in definitiv masina este S-line de fabrica, daca km / pret / test te incanta go4it !
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Jantele respective au fost puse pe A3 (6.5J ET50), A4 (7J ET42) si A6 (7J ET35).
     
  6. Tudor Anghel 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Seat Leon 1.6 16V, 2000
    Bună ziua. De curând m-am decis să achiziționez un Audi A3 pentru că îmi plac foarte mult. Momentan dețin un Seat Leon (oarecum în aceeași gamă). Doar că nu știu foarte multe despre A3 în materie de prețuri, dotări etc. Am găsit o mașină care-mi place și aș vrea să-mi spuneți dacă prețul este aproximativ corect în raport cu ce prezintă.
    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a3-2003-2012-ID7GpXyR.html#b2674b980c
    Uitându-mă pe piața din Olanda (țara de proveniență a mașinii) am observat că prețul este cam același cu cel oferit de vânzător, ceea ce mă face să cred că a costat mult mai puțin și în consecință are ceva probleme. Mașina are 290k de km, față de 214k cât spune în anunț. Dacă aveți ceva sfaturi și ponturi unde să mă uit și ce să caut, v-aș fi recunoscător.

    Mulțumesc
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Citeste integral acest topic si toate topicurile din aria asta pentru inceput. Bafta.
     
  8. Tudor Anghel 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Seat Leon 1.6 16V, 2000
    Sincer am citit destul de multe dar aș dori și niște păreri de la colegii de aici, în legătură cu mașina pe care am postat-o. Prețurile variază de la an la an...
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca te referi doar la masina din link cel mai bine este sa vezi ce spun colegii care au A3. Pentru informatii generale si ca sa inveti fa ce ti-am spus eu. Oricum nu iti va fi greu cu trecerea pentru ca deja conduci o masina din grupul VAG. Bafta.
     
  10. Tudor Anghel 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Seat Leon 1.6 16V, 2000
    Mulțumesc, să fie. :)
     
  11. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    @Tudor Anghel de unde stii ca are 290k si nu 212k cum scrie in anunt?
    Masina nu e cea mai cheala dar nici foarte optionata... Iar interiorul pare sa fie uzat cosiderabil (banuiesc ca vanzatorul o fi facut vreun detailing la ea inainte sa puna anuntul si daca dupa detailing arata ca in poze...)
    Nu ai zis care e bugetul tau si daca ma intrebi pe mine, prefer un 2008-2009 optionat bine decat un 2010 aproape chel.
    Eu nu as cumpara acea masina, dar parerea mea e evident subiectiva. E pacat sa iei doar caroserie de Audi! Succes.
     
  12. Tudor Anghel 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Seat Leon 1.6 16V, 2000
    Am vb cu vânzătorul și mi-a spus care e kilometrajul real. Mă interesează mașina pentru că are posibilitate de finanțare, nu cu banii jos. De-asta am întrebat aici. Dacă aș avea buget cash, aș alege ca și tine, una mai veche puțin dar cu dotări extra.
     
  13. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    Masini cu posibilitate de finantare sunt peste tot dar daca tie iti place asta... go for it. De aici parerile deja devin subiective.
     
  14. Tudor Anghel 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Ian 2018
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Seat Leon 1.6 16V, 2000
    Ca să fiu sincer, încă n-am văzut mașina pe viu. Atunci îmi voi forma o părere mai amănunțită. Vorba ta, părerile sunt subiective de la un punct. Mulțumesc de contribuție, este apreciată și chiar am să mă uit la detalii.
     
    Vasile Vaska apreciază asta.
  15. Vasilescu Bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    brasov
    Masina:
    audi a3 2.0 tfsi 200cp
    Salutare. Se poate sa va dati o parere legata de aceasta masina?
    https://www.olx.ro/oferta/audi-a3-2-0-tfsi-200-cp-dsg-ID9YH5f.html
    Masina am vazut-o. are cateva mici zgarieturi/lovituri. nimic serios. mi-a spus ca are 2 erori in computer ( una legata de pomapa de apa auxiliara, si una de la precatalizator sau ceva de genul ) a facut revizia(filtre si placute fata). rog un raspuns sincer. Multumesc
     
  16. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    Pare un anunt sincer. Mai mult de atat nu am ce sa zic decat grija la problemele specifice tfsi-ului (poti citi forumul sa afli mai multe) si cere parerea cuiva avizat in legatura cu erorile. Masina nu este f dotata si nici nu specifica nr de km.
     
  17. Vasilescu Bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    brasov
    Masina:
    audi a3 2.0 tfsi 200cp
    Are 250.000 km. Dotari are: senzori parcare, scaune incalzite, sistem audio Bose. etc.. iar alte dotari nu as avea nevoie, sincer.
     
  18. Vasile Vaska

    Vasile Vaska 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A3 Sportback 2.0 TDI 2008
    Nu am zis ca nu e dotata. Am zis ca nu este foarte dotata. Tinand cont de an si faptul ca sunt erori in bord (probabil nu se pot sterge, altfel ar fi facut-o vanzatorul) as mai negocia la pret. Succes!
     
  19. Vasilescu Bogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2018
    Locație:
    brasov
    Masina:
    audi a3 2.0 tfsi 200cp
  20. Florin Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Feb 2018
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a3 2.0 2002
    Buna , sunt in cautarea unui A3 insa nu am gasit suficiente informatii despre motorul 1.6 tdi . Ma poate ajuta cineva care poseda o astefel de mototrizare ? E cu probleme asa cum se aude prin "targ" ?
     

Distribuie pagina asta