1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. Robert38 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2016
    Locație:
    ZALAU
    Masina:
    GOLF
    Am primit VIN-ul pana la urma si au mai aparut unele lucruri care mi-ar fi placut sa fie si nu sunt, si anume: incalzirea in scaune (multumesc "sel" pentru atentionare, nici nu am bagat de seama; am crezut ca toate masinile mai noi au incalzire in scaune si nu am fost atent la acest detaliu), camera, scrie de traffic sign recognition, dar de fapt nu are conform VIN (oricum nu ma ajuta in Ro din ce am citit). Asa ca trebuie sa caut in continuare. Multumesc pentru pareri.
     
  2. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Yoromica, are bara fata de S-line iar bara spate este normala. Pragurile sunt de S-line, dar au putin luft la inbinari. Din decodare ce reiese?
     
    borsy apreciază asta.
  4. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Poate a schimbat bara fata și pragurile pt ca interior are pachetul confort de pe A8
    Wow dar ce ochi ai daca ai putut vedea spațiu la îmbinări.
    Cand cumpăr următoarea masina trebuie să vii cu mine:)
     
    Ultima editare: 23 Noi 2018
    borsy apreciază asta.
  5. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    Imi place descrierea "Full Full Extra", masina este dotata, daca te hotarasti trebuie sa o testezi foarte foarte atent. Sa verifici nivelul de cenusa din dpf sa fie raportat la nr de km care-i are, urme de accidente, cum a fost reparata si tehnic sa fie ok.
     
  6. Tudor Virgil 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Aug 2017
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    Q7 4M , 3.0 , 2015
    Eu ma tot uit la numărul de km, 218k din 2013, mașina singur nu e cumpărată noua din România și nimeni de afara nu o vinde pana nu face in jur de 200k km. Nu prea sunt aia km sigur, cel mai bine mergi cu cineva care cunoaște dacă vrei sa o vezi. Eu zic un minim 300k km are, poate mai mulți
    Baftă
     
  7. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Nu cred ca Yoromica vrea sa cumpere aceasta masina ci doar a dat un exemplu de C7 foarte bine dotat.
    Referitor la km chiar are rost sa tot aducem in discutie acest subiect?va dati seama ca discutam doar ipoteze, este ca si cum ai spune doar vizualizand pozele ca masina dpdvd mecanic este impecabila, cutia schimba impecabil...etc
    Daca si 220k km sunt multi...nu mai zic nimic.

    Sa fim seriosi ca multi salivam dupa optiunile alea...
    P.S. Nu bagati toate masinile in aceeasi oala.Nu toti nemtii/sau alte natii fac 50k km/an!

    Salut
     
    Yoromica apreciază asta.
  8. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Exact asta am vrut să zic, imi pare rau ca n-am scris asta. Am dat exemplu masina cu dotările. Eu am cautat un an de zile masina cu dotările astea și n-am gasit, am ajuns la concluzia ca nu exista. Dar asta este alta discutie. Imi cer scuze că s-au născut discuții aiurea.
    Dar vb aia daca găsiți o masina cu dotările astea, macar una pe an , eu o mănânc.
    Toata lumea stie și este conștientă că încercând să facă retrofit la toate opțiunile astea este posibil sa isi dubleze prețul mașinii .
    Nu vreau sa nasc alte discutii dar chiar subiectul dotări l-am calculat îndelung și da cu virgula.
    Si da multă lume saliveaza la asemenea dotări și suferă în tăcere.
    Eu sa zicem ca in afara de motor biturbo,radare distanta și diferential sport le am pe toate, dar na parca lipsesc:(
     
  9. Aurel G

    Aurel G Audi Expert

    Înscris:
    19 Mai 2011
    Locație:
    Italia - Vicenza / CHISINAU - Rep. Moldova
    Masina:
    AUDI A6 C7, 2.0TDI, CNHA ,QUATTRO, 2016.
    Nici pe aripile din fata nu are scrisurile de S-LINE.
     
  10. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Vorbim de un biturbo. In general masinile cu aceasta motorizare sunt bine dotate, dar si fac multi km/an. Iar cine plateste optiuni scumpe, plateste pentru a se bucura de ele cat merge cu masina si nu cat masina sta parcata. In general daca stati sa analizati piata din Germania, ca pe asta o aducem cel mai des in discutie, veti remarca faptul ca masinile cu putini km au si dotari mai slabe, in timp ce masinile dotate au multi km rulati.
     
    Yoromica și MarianMaxx apreciază asta.
  11. Bubu07 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 tdi, 177cp, multitronic
    Salutare.
    Caut un C7 ft, an fabricatie min. 2016 si as avea cateva intrebari:
    1- motorul de 2.0 tdi este acelasi de pe noul A4?
    2- 190cp se simt ca insuficienti pe aceasta caroserie?
    3- aceeasi curiozitate in privinta s-tronicului de pe aceasta motorizare. Este acelasi de pe B9?
    4- inca nu am condus aceasta motorizare pe A6 si sunt curios daca lag-ul este sesizabil.

    Ina alta ordine de idei, ce parere aveti de masina de mai jos?
    https://www.olx.ro/oferta/audi-a6-distronic-lane-assist-side-assist-matrix-s-line-plus-IDbMr7v.html

    Pare dubios de mic pretul raportat la optiuni si acelasi lucru l-as putea spune si despre nr de km.
    Pareri?
    Multumesc.
     
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Motorul este acelasi, dar cutia este diferita. Este destul de potrivit si pe A6... A4 find cu doar 100 km mai usor.

    Masina este de samsar, iar pretul probabil undeva reflecta realitatea. Daca a inlocuit jantele cu unele AM (GMP Italy mai exact... modelul Atom), nu vreau sa stiu ce altceva nu corespunde. Din zona aia, personal, nici nu as mai considera vreun anunt.
     
  13. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Ultra/Extra/Mega Full de Full, Nou/Nou/Nou, nu ratați oferta!
     
    dentimarius apreciază asta.
  14. Bubu07 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 tdi, 177cp, multitronic
    Legat de cutie, despre comportament si fiabilitate ce se poate spune?
     
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Personal sunt foarte multumit de ea... si nu cunosc pe nimeni sa fi avut probleme serioase. Schimba foarte bine si este placuta la mers, poate putin subturata in anumite circumstante.
     
    borsy apreciază asta.
  16. Nicolcea

    Nicolcea 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2010
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A8 D4 (CTBA) 3.0 diesel , 2015
    De ce zici ca este mic pretul? uite una direct de pe mobile.de mai dotata si pret aproximativ la fel , are scaune electrice in plus , HUD , clima nu ac :

    I found this offer at mobile.de:

    https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...IKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

    Audi A6 2.0TDI S-tr. HuD/Luft/MATRIX/360°/ACC/AHK/DAB
    First Registration: 05/2015
    Mileage: 119.900 km
    Fuel Type: Diesel

    Price: 25.899 €
     
  17. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Asta e ok, mașina si prețul e corect.A avut si un singur proprietar. Si mai important e ca hendlerul nu e turc rus sau alte nații.
     
  18. Nicolcea

    Nicolcea 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2010
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A8 D4 (CTBA) 3.0 diesel , 2015
    eu am cumparat in urma cu o luna ceva asemanator la pret dar fara matrix , scaune electrice , side assist si HUD , dar are in plus trapa incalzire fata-spate, carlig e an 2016 si 104.000 km .
    As fi preferat sa am optiuniile astea si 20.000 km in plus dar asta e acum cand cauti 2 luni nu apare nimic numai dupa ce cumperi ...
     
    Ultima editare: 24 Noi 2018
  19. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Eu am căutat 6 luni pana am găsit ceva aproape pe placul meu
     
  20. Bubu07 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Aug 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7, 2.0 tdi, 177cp, multitronic
    Si pana la urma ai luat de aici sau Germania ? Merci
     

Distribuie pagina asta