1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. Midnight Star 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2015
    Locație:
    Northern Irleand
    Masina:
    A6 2.0 2009
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Asta este altceva. Dotari peste medie (nu exagerate, dar utile)... este facelift, deci alt motor, alta tehnologie. Nu am inteles care este pretul la vanzare, in euro, pana la urma!?
     
  3. Midnight Star 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Dec 2015
    Locație:
    Northern Irleand
    Masina:
    A6 2.0 2009
    Pretul este in lire, iar acela este pretul de plecare unde se pot negocia pana la 1000 chiar.
    Pana la urma, este un pret bun la ce dotari are? Sincer nu stiu care e piata in tara sau Germania.
    Merci inca o data.
     
  4. Miu Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Skoda Octavia 2 1.9 TDI 2008
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu iti da cu virgula pretul raportat la ani, dotari si km in conditiile in care masina asta a costa peste 70.000 Euro ? De ce cumparati masini de la samsari si nu cumparati masini inmatriculate de cel putin 6 luni de la proprietari din tara ? De ce nu va aduceti masinile singuri sau cu ceva ajutor direct din Germania sau alte tari ? Vorbim si scriem degeaba pe forum pentru ca nu invatati nimic si va meritati soarta cand va luati teapa cu privire la masina. Nu ai citit nimic din acest topic si din acest forum si asemenea mesaje, ca cel anterior, ar trebui sa le sterg direct si fara explicatii.
     
  6. Miu Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Skoda Octavia 2 1.9 TDI 2008
    Am citi cam tot din acest forum,nu am cumparat masina,doar am intrebat ca si mie mi sa parut ciudat o masina cu asa dotari la pretul ala. De km sunt constient ca nu s originali,sunt foarte putine persoane care vand masini si nu s samsari.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Avem si colegi aici pe forum care vand masini personale. Ai citit aria de anunturi ?
    Gresit. Sunt foarte multe persoane care vand masini personale in stare buna si km reali dar nu la pret de 2 lei ci la pretul corect. Masinile corecte si bune se vand la pretul corect nu la pretul facut de samsari.
    Mare atentie la ce tot repet pe forum: va cumparati masina care va permiteti sa o intretineti perfect, nu iti cumperi masina de cati bani ai in buzunar si pe urma spui ca Audi este proasta pentru ca s-a stricat sau cumperi piese noi de la gunoi (SH) pentru ca nu iti permniti sa o intretii cu piese noi originale sau de buna calitate.
     
  8. Miu Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2019
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Skoda Octavia 2 1.9 TDI 2008
    Nu am citit rubrica de anunturi. Multumesc.
     
  9. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Salut,

    In general caut varianta facelift si faruri LED Matrix...dar parca masina asta mi-a atras putin atentia, voi ce spuneti:

    https://m.mobile.de/fahrzeuge/detai...=com.apple.UIKit.activity.Mail&utm_medium=ios

    Cateva lucruri care m-au facut sa selectez aceasta masina:

    - imi plac maxim scaunele
    - are pachetul ACC , side assist este una dintre dotarile urmarite in special
    - panoramic si ventilatia in scaune sunt un plus mare, nu caut in special dotarile astea..dar sunt binevenite :)


    vanzatorul spune ca ultima verificare/inspectie a fost in 19.12.2017 la 165.940 km..masina are acuma 169k, sa inteleg ca intr-un an si 2 luni a facut numai 3k km?hmmm

    A mai interactionat/cumparat cineva de la acest dealer?

    Mersi
     
  10. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    Posibil masina sa fi fost la vanzare in tot acest timp. Multe masini de la dealeri sunt buyback sau cumparate de la licitatii din Germania. Oricum cam putin 3k km intr un an si ceva. E partener vw audi deci ar trebui sa fie ok.
     
  11. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Hendlerul e Otoman,adică turc.Pentru mine ăștia nu prezintă încredere.O mașina bună nu stă ani de zile la vânzare
     
    gicu apreciază asta.
  12. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Si foarte dubios faptul ca de un an n-a fost vanduta. Deci probabil a fost vazuta de alti oameni si n-au luat-o...
    N-as pune aceasta masina ca prima varianta daca as fi in locul tau. Eu am cautat doar pe Audi Gebrauchwagen si toate masinile la care sunam, fie le vedea cineva si se dadeau repede, fie erau deja rezervate, de obicei masinile bune apar si in cateva zile maxim sunt date daca e totul ok cu ele si pretul e corect. Asta ar fi sfatul meu pentru tine.
     
    Ultima editare: 5 Mar 2019
  13. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Așa e, mașinile bune se dau repede!
     
    dvr apreciază asta.
  14. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Clar, nu contest si sunt perfect constient ca o masina buna se da repede, mai ales la un pret mic.Nicidecum nu o pun ca si prima optiune, cum am spus mare parte sunt setat pe facelift.
    I-am scris despre partea cu km, vedem care este varianta lui..de ce numai 3000km intr-un an...bineinteles ca el poate sa spuna orice.
    Posibil ca si proprietarul anterior sa o fi folosit ca si a 2-a masina si apoi sa ia decizia sa o vanda sau alte motice, posibilitati exista...realitatea este greu spre imposibil de identificat motivul :)

    Mersi
     
  15. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Eu zic sa treci mai departe.. fa-ti un search si identifica masinile existente, masinile care apar si renunta la cele care stau mult la vanzare. Cred ca aproape oricine de pe forum care a fost sa vada o masina care era de mult "pe net" a descoperit intr-un fel sau altul de ce era de mult timp :)
    Bafta!
     
  16. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Cauze pot fi multe, nu e chiar ieftina sa se dea imediat. Si a mea sta de 3 luni in garaj, la vanzare. Daca vine sa o vada cineva, o sa zica la fel.. De la ultima revizie are vreo 5000 km parcursi.
     
  17. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Nu inteleg de ce ati ramas setati pe faptul ca sta de 1 an de zile la vanzare, anuntul nu ofera aceasta informatie...a fost doar o banuiala a colegului lilejohn.

    Nu am discutat nimic despre dotari, pret, stare optica ...care pana la urma sunt destul de importante, mecanic se poate doar testa la fata locului.

    Mersi
     
    Ultima editare: 5 Mar 2019
  18. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Poti sa dai un tel si sa intrebi ce s a intamplat cu masina de la ultimul service pana acum ca are doar 4k km si mai poti verifica la audi exact ce s-a facut la masina.
    Vad ca in 6 luni s-au facut 23k km daca vad bine in poza,de aia verifica istoricul tu inainte.
     
  19. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Se pare ca zicala "esti turc" i se potriveste de minune turcului :)...ce il intreb eu(de ce numai 3000k intr-un 1 si 2 luni) si ce imi raspunde el...

    Pas.
     
  20. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Pai are 60 000 km parcursi in fiecare an. Dupa, i-o fi dat si el inapoi 100k km si aia e.
     

Distribuie pagina asta