1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Masina arata super ok. Daca nu te deranjeaza clima, go 4 it. Km sunt putini, culoarea este frumoasa si dotarile cel putin decente.
    Nu m-am uitat daca are AAS si webasta, dar nu cred ca e relevant.

    Spor
     
    Oudi apreciază asta.
  2. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Are standheizung adică (încălzire auxiliara)

    E ok mașina si ca preț și dotări e peste medie.Km sunt puțini și am auzit ca sunt reușite aceste motorizari. Atac-o!
     
    Oudi apreciază asta.
  3. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Motorul CNHA de 2.0 este un motor foarte reusit. Eu il am de peste 2 ani si nu a necesitat nici macar o investitie inafara de revizii standard.
    Personal consider un pret mare 30.000 Euro pentru un motor de 2.0 fara quattro, doar ca avand in vedere dotarile si km, pretul este justificat. Masina aia a fost undeva la 60-70k noua.
    Spor
     
    Oudi apreciază asta.
  4. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Am un pre-facelift de 2 ani jumate cu acelasi motor, foarte multumit doar ca a venit momentul sa o schimb cu una mai tanara si special caut doar culoarea rosie sau albastra. Dotarile le vad bine peste medie insa ce nu imi dau seama daca tipul acela de MMI are android auto sau nu.
     
  5. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Idem
     
    NEAMTZU apreciază asta.
  6. PatrickV2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2018
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    Audi A6 3,0 TDI quattro, 2012
  7. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    La dotări sta slab nici macar scaune încălzite nu are.La km e ok si despre motorizare asta nu știu nimic cea de 150 hp.
     
  8. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Daca iti place, cumpar-o si atat. Motorul il rezolvi printr-un stage 1, personal mi-e indiferent daca are sau nu scaune incalzite
     
  9. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Vezi ca cel de 150hp nu e la fel ca cel de 190hp ... ma refer tehnic. Deci faci un stage 1 si ajungi la 190 cu aproximatie si atat.
     
  10. PatrickV2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2018
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    Audi A6 3,0 TDI quattro, 2012
    Multumesc domnilor pentru raspunsuri.
    Citind ultimele 100 de pagini, am retinut ca masinile bune se vand in decurs de cateva ore, maxim 2-3 zile. Anuntul este din data de 04/06, deci ori masina are ceva probleme ori pretul este prea mare ?
     
  11. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Masina nu are dotari de exceptie si motorul de 150Cp o cam trage inapoi.
    Nu neaaparat inseamna ca nu este buna, pur si simplu nu si-a gasit cumparatorul inca.

    Spor
     
  12. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Se vand cele bune la pret mai mic decat piata. Ce este la pret real, mai ales in cazul acestor masini, stai linistit ca nu va fi bataie pentru ele. Eu am avut-o 5 luni la vanzare si nu s-a vandut, la fel si in cazul altor utilizatori al acestui forum.
     
    Mihael03, silviunik și mabalaru apreciază asta.
  13. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Din pacate masina nu are km reali. Clasica teapa cu datul km inapoi si mers in continuare la audi. Cel putin de 2 ori i-a dat inapoi pana acuma, deci aveti grija si cu germănica...
     
  14. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Really?
    Cum ti-ai dat seama ?
    Ai gasit intrari aiurea in service ? gen 30k - 60k -20k-50k .. ? (eu asa gasisem acum 2 ani la o masina asemanatoare, dar aia mai avea si 140k km ... ) :))
     
  15. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Exact! De la 41k la 10k km prima data...
     
  16. Nicolcea

    Nicolcea 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2010
    Locație:
    Targu Jiu
    Masina:
    Audi A8 D4 (CTBA) 3.0 diesel , 2015
    Nici nu mai e disponibila :)) , le ai zis ceva de au scos-o? :)
     
  17. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    Le-am zis da..si asta a fost raspunsul
     
  18. Pavel Sorin 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iun 2019
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    Skoda Octavia 2016 1.6 tdi
    Salut

    Intentionez sa achizitionez un Audi A6 Avant dupa 2016 (buget de apx. 45.000e) , tind spre varianta competition dar am ajuns la subiectul scaune.
    Avand in vedere ca petrec destul de mult timp in masina , fac deseori drumuri lungi , m-ar interesa niste scaune confortabile.
    Din ce vad pe varianta competition sunt doar scaune sport (cel normal cu cusaturi verticale si cel scoica) si nu stiu cat de confortabile ar fi . Mi-ar fi placut sa fie si ventilate dar observ ca astfel de scaune nu sunt pe aceasta echipare.
    Am cautat in forum subiecte privind scaunele dar nu am gasit neaparat exact ce ma intereseaza .


    Se poate va rog niste pareri ?

    Va multumesc!
     
  19. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    din experienta mea pot spune ca scaunele sport nu sunt foarte confortabile la drumuri lungi si eu chiar nu sunt un pretentios in materie de scaune.
    nu am "probat" varinata montata pe competition dar sa ziceam ca ala ar fi singurul inconvenient major al masinii, sunt atatea persoane care asteapta sa le cumpere ca pe "painea calda" :)

    Bafta
     
  20. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Eu am scaunele contur si le gasesc foarte comode la drumuri lungi. Am condus si cu scaune sport si cumm spunea colegul nu sunt atat de comode. Daca te multumesti cu bi-tdi-ul fara pachet competition(cativa cai in minus) poti gasi masina cu diferential sport(cum are competition) si cu scaune contur cu ventilatie si masaj. In bugetul tau poti gasi si un Allroad bitdi, cu cativa km in plus fata de A6 avant. Oricum, in bugetul tau gasesti masini ff bine echipate, Matrix, Bose, camere 360, scaune ventilate cu masaj, headup, adaptive air suspension, Acc cu side si lane assist, cheie comfort. Numai ca, din ce m-au uitat eu masinile echipate asa sunt si cu 50-90k km. Eu nu prea am vazut masini echipate spre top cu putini km, si cumva e logic, cine isi coanda ff multe dotari o face pentru ca petrece f mult timp in masina, si nici nu va vinde masina devreme.
     
    bobalex18 apreciază asta.

Distribuie pagina asta