1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie motor DIESEL A6 C7 (4G)

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

1. AlexH

AlexH 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Octavia, 1.6TDI, 2016
    Salutare. E posibil ca in curand sa fiu in cautarea unei masini noi, de familie si una din variante ar fi A6 C7. Ma gandeam la anul 2016, nu as vrea ceva mai vechi iar 2017 sunt inca prea scumpe. Numarul de km nu ma deranjeaza, pot fi oricati daca masina a fost bine intretinuta. Neaparat: Avant, 2.0 diesel, S-tronic, quattro, Matrix. Mi-ar placea: Scaunele "contour" (nu neaparat cu ventilatie) - din pacate foarte rare pe motorizarea asta; Acces keyless; Portbagaj electric; sa nu aiba suspensia sport; Incalzirea auxiliara e un bonus frumos (caz in care parbriz incalzit, scaune incalzite spate, volan incalzit, etc devin nenecesare). Si mi-ar placea orice alta culoare in afara de negru, desi stiu ca astea sunt cele mai multe.

Ce ziceti de masina asta: https://suchen.mobile.de/auto-inser...hk-a-remscheid/285793741.html?action=parkItem ?
    Nu are scaunele contour dar sunt cele S-line si au memorie (un lucru util in cazul meu). Din specificatii pare sa lipseasca Keyless access, nu stiu cum sa imi dau seama din poze.
    Practic incerc sa imi dau seama daca merita masina de fata raportat la dotari/km/an/pret. Dealerul pare cat de cat de incredere (dar aparentele pot insela...). Multumesc.

2. K3nT Gold Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 1BV
    Masina arata bine, are si ceva dotari frumoase/utile, km putini...merita analizata mai bine.
    Ai spus ca nu vrei suspensie sport, verifica bine ca s-ar putea ca aceasta masina sa aiba suspensia sport.

Bafta

3. MarianMaxx

MarianMaxx Audi Expert

Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @AlexH dupa mine masina asta este prea ieftina tinand cont de km/an/dotari. Nu inteleg cum de nu are rabatare la oglinzi!? Suspensia este normala, iar daca lipseste keyless entry, poti face retrofit daca iti doresti asa mult... impreuna cu oglinzile electrice.
    Cred ca in cateva ore nu o sa mai fie disponibila.;)

4. Caprita Emanuel

Caprita Emanuel Bronze Member

Locație:
    Rastatt De
    Masina:
    A 7 3000 TDI 2015 (CRTE)
    @AlexH mașina arată bine si cred că își merită prețul. Vad ca hendlerul e Neamț nu e turc sau rus asta e bine.Eu zic ca merită

5. AlexH

AlexH 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Octavia, 1.6TDI, 2016
    @K3nT @Caprita Emanuel - va multumesc pentru pareri.
    @MarianMaxx - multam, asa am dedus si eu ca are suspensia normala, e mentionat pachet exterior S-line si S-line selection - banuiesc ca daca ar fi avut si suspensia sport, ar fi fost mentionata, ca da bine in anunt.
    Despre retrofit keyless am mai citit pe aici pe forum, e fezabil (culmea e ca am pe un megane din 2004 si nu am pe octavia din 2016....e o diferenta).
    Cat despre masina - eu am vazut-o de cel putin o saptamana. Daca e s-o ia altcineva, multa bafta si sanatate, nu ma grabesc - mai mult ma intereseaza sa stiu ca le pot deosebi mai bine si ca am sanse mai mici sa imi iau tepe.

Ultima editare: 9 Oct 2019
  6. K3nT Gold Member

Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 1BV
    Oglinzile sunt electrice, Marian spunea ca nu sunt rabatabile electric.
    Opțiunea se vede simplu, la butonul de unde reglezi oglinzile trebuie sa ai pictograma pliere oglinzi.
    Dar ăla se fie singurul minus :)
    Pune mâna pe ea ca se da repede.
    Bafta

Distribuie pagina asta