1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Nu stiu ce sa zic dar si mie mi se pare putin suspect sa lase atatia bani...masina este deja ieftina.As fi inteles sa lasi la o masina care costa peste 35-40k banii aia dar asa :no:.Daca masina este corecta parerea mea este ca faci o super afacere.

    Prietenul tau care verifica masinile merge cumva cu pistolul la el? :)) glumesc

    Bafta
     
    Ionut Stancu apreciază asta.
  2. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Salut. Verifica bine masina si care e povestea ei. Observ ca a fost servisata la multi km distanta fata de cel care o vinde... plus faptul ca e dispus sa lase atat de mult la ea... eu tot ce am cautat si aveau pret corect n-au vrut sa negocieze nimic.
    Bafta!
     
  3. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Daca ai urmarit mobile.de de ceva vreme si masina e pusa acum de curand clar are o problema daca mai si lasa atat la ea,in Germania negociezi cateva sute max sau un set de roti dar 10% din pret nu a mai auzit + ca matrixul ca si optiune e cateva mii din ce stiu eu.
    Mare grija cu masina si dealarul asta.
     
    Ionut Stancu apreciază asta.
  4. RaydenA6

    RaydenA6 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 2.0 190CP C7 2017
    Intre 17 ianuarie 2019 si 26 iulie 2019 ( in 6 luni ) masina a facut peste 31.000km, avand in vedere ca este din 2015/07 am putea merge pe aceeasi medie si ne-ar da ca aceasta masina ar fi putut merge pana in prezent in jur de 250.000km .. din pacate sub poza cu cheile se vede doar 2018 nu si data exacta cand a avut 131.33x km adica cu aproximativ 18.000 km mai putin ca revizia din 17 ianuarie. Este oarecum dubios ca a mers ba 30.000km ba 18.000 in 6/12 luni. Legat de istoricul dealer-ului pare unul refacut si are doar 1 review si ala semipozitiv. In plus are rosu la vehicul conform descrierii si la vehicul achizitiont. Eu as avea mare atentie la verificare si chiar daca par poate prea negativist mai mult ca sigur nu as lua aceasta masina!!
     
    NEAMTZU, Bogdan123 și Ionut Stancu apreciază asta.
  5. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Acum ce sa spunem noi....o masina care deja este la un pret bun, daca doar dupa o discutie pretul a scazut cu 1500 euro, din punctul meu de vedere vanzatorul este cam disperat sa vanda masina. Ori sa isi deblocheze banii, ori masina are ceva si trebuie sa scape cumva de ea. Din experiental la toate masinile luate din Germania mai mult de 3-5 sute de euro nu am reusit niciodata sa obtin mai mult, cel mult un set de roti de iarna. Faptul ca tie ti-a lasat din start 1500 deja ridica mari semne de intrebare. Fii cu bagare de seama ca risti sa fii nevoit sa bagi un sac de bani ulterior in masina.
     
    Razvan Cocos și Bebe77 apreciază asta.
  6. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
    Căutarea continua. Mașina era uzata destul de tare și cutia dădea semne de oboseala, nu mai schimba cum trebuie. Nu ma grăbesc cu achiziția asa ca deocamdată ma reîntorc la studiat oferta de pe mobile. Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.
     
    Caprita Emanuel apreciază asta.
  7. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Incearca si pe audi-boerse. Sunt preturile corecte la masini, dar in general sunt masini ok, fara defecte ascunse.
     
  8. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
    Va salut ! Va cer si eu o parere despre aceasta masina . Daca pretul e piperat sau nu avand in vedere optiunile . Si as dori sa imi spuneti si mie daca acea camera la parcare fata spate este optiune standard sau nu, pentru ca din detaliile masinii, nu spune nimic de camera macar spate , si deasemeni audi multimedia, in descriere scrie fara cd,,dar in poze nu se vede nici un slot de card nimic . Multumesc ..https://www.audi-boerse.de/gebrauchtwagen/i/d|DEU211350000017247/controller.htm?ts=48357
     
  9. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Andy87 Camera sigur e optionala la Audi. La ceea ce ai trimis tu nu vad sa aiba si camera fata. Cel putin nu am vazut in poze. Dar daca ai VIN-ul masinii sigur gasesti pe net cu ce specificatii a venit masina. Chiar si in mare. Sau ai putea sa le scrii un mail sa le zici ca iti dea lista completa de dotari.
     
  10. RaydenA6

    RaydenA6 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 2.0 190CP C7 2017
    Din ce am analizat inainte de a-mi cumpara masina se pare ca A6 vine destul de chel ca prima dotare. Camera spate este o optiune, la fel cum este si plierea oglinzilor care lipseste la acea masina. Ai mai jos linkul catre o masina aproape cheala pentru a putea compara cu ceea ce vrei sa cumperi.

    https://www.mobile.de/ro/Automobil/...wx:147,vcg:limousine/pg:vipcar/280699773.html

    Masina la care te uiti are pachetul care cuprinde scaune ventilate si electrice, dar in spate nu le are incalzite. Are faruri si jante ca optiuni. Este un pret putin mare dar aproape de adevar. Daca vrei si berlina incearca modelele aduse de weltauto care au apartinut armatei germane.

    Editat: schimbat linkul cu alta slab dotata!
     
    Ultima editare: 24 Oct 2019
  11. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    @Andy87 Are camera in spate si atat la capitolul camere, are Matrix si scaunele confort cu ventilatie si piele Valcona, navigatia, geamurile inchise la culoare , sistemul de climatizare, pachet piele, aglinzile rabatabile electric, etc. Nu e slab doatata deloc.

    @RaydenA6 asta este slab dotata, nici navigatie, nici faruri, nici scaune, insa are ACC .
     
  12. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
    @dentimarius multumesc pentru raspuns ! Pretul raportat la anul de fabricatie, dotari si km ti se pare justificat ? Si avand in vedere ca daca o cumpar o cumpar din reprezentanta, nu ar trebui sa imi fac griji de defecte ascunse etc, nu ?si inca ceva:)) de audi multimedia care e pe masina asta imi poti spune ceva? Are slot usb sub cotiera ? Multumesc inca odata si scuze pentru curiozitatile mele dar fac un upgrade de la un audi a4b8 2008, si ma interesez de tot ce pot. :)
     
  13. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Andy87 Vezi ca nu are oglinzile rabatabile. Sunt doar electrice si incalzite. Pentru a fi si rabatabile mai are nevoie de o pozitie pe maner acolo la butonul de oglinzi.
     
    Andy87 apreciază asta.
  14. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
  15. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    E posibil sa ai camera la oglinda, Nu bag mana in foc pentru aceasta informatie. AI putea sa faci urmatorul lucru daca ai VIN-ul. Instaleaza-ti aplicatia My Audi pe telefon, seteaza masina cu acest VIN ca si masina personala si o sa iti arate o parte din dotari. Si e posibil acolo sa iti detalieze cum sunt impartite camerele.
     
  16. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Andy87 camera pe fata o vad doar pe ce de la night vision si cealalta de line assist. Pentru parcare fata nu are.
     
  17. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
    Am cerut expres sa imi confirme daca are vreo camera pt parcare si mi.a raspuns ca are doar pe spate . Desi in specificatiile date de ei scrie doar o camera fata, si atat :) dar avand in vedere ca e vorba de reprezentanta Audi , tind sa ii cred . Si de line assist nimic nu zice in specificatii.
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Vine la pachet cu Matrix.

    In anunt spune de senzori fata/spate, iar de camera doar pe spate.
     
  19. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
    Multumesc mult pentru lamurire!
     
  20. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    In poze nu se vede nici o camera in fata, doar pe spate pare a avea cammera.. Nici ACC nu are. Iar intrebarea cealalta, sloturile pt sdcard(2 la numar) sunt deasupra panoului pt clima sub un capac din plastic(pe capac scrie Audi Multimedia) chiar sub fanta pe dvd. D
    Iar vis-a-vis de pret, mi se par un pic cam mici pentru rulaj de 113000 km. Mai multe sanse pentru o masina buna cautati un pic in reprezentante, in general sunt masini cu istoric clar.
     

Distribuie pagina asta