1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. Andy87

    Andy87 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Ian 2017
    Locație:
    Germania
    Masina:
    audi a6 c7 4g , 2.0 tdi 190 hp, 07.2017
    Multumesc pentru raspuns. Masina asta este intr-o reprezentanta, am gasit-o pe audiboerse.de sau ceva asemanator in urma unui sfat pe care l-am urmat, citind integral acest topic / forum :)
     
  2. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Eu spun că prețul e justificat de an și de reprezentanta care o vinde. Cu puTina răbdare găsești masini mai ieftine, cu aceleași dotări
     
    Andy87 și Caprita Emanuel apreciază asta.
  3. AlexH

    AlexH 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Octavia, 1.6TDI, 2016
    @Andy87 Dpmdv, un MARE plus pentru scaune, gasesti rar la 2.0 scaunele contour - plus ca sunt si ventilate. Personal imi place si ca nu e neagra.
     
    Andy87 apreciază asta.
  4. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
  5. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
  6. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
    Are deja roti de iarna pe ea și jante pe 16. Ultimul preț e 15k fără alt set de roti.
     
  7. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Masina e saracuta tare. De 15k abia iti iei un C7 non facelift cu dotari decente. Parerea mea e ca ar trebui sa te mai gandesti, degeaba e 2015 daca nu are dotari.
     
  8. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
    A picat și asta. O sa mai adaug 2000 la buget ca să am șanse mai mari de a găsi ceva. S-a dovedit ca vânzătorul era roman și bineînțeles ca mașina nu era ce trebuie:)). O sa va mai stresez cu păreri pana găsesc una buna. Mulțumesc tuturor!
     
  9. Colta Paul 2nd Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2019
    Locație:
    Bistrita
    Masina:
    Deocamdată fara:)
  10. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Dar C7 non-facelift ai luat in considerare? La 17 000 poti gasi ceva foarte dotat si cu mai putini km. Totusi la 200k km, trebuie sa ai in vedere si anumite cheltuieli ce pot apare, inclusiv unele mai costisitoare.
     
  11. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Da ce se întâmplă la 200k!?
     
  12. Adi24

    Adi24 5th Gear Member

    Înscris:
    10 Oct 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0tdi quattro 2014 CGLC
    Daca esti multumit de prima masina poti verifica dar cere poze sa vezi cate lovituri are de la grindina (scrie in anunt) si incearca sa neg cu ei (alea se pot face la ventuza si nu o sa se vada ca a fost lovita de grindina)
     
  13. dentimarius

    dentimarius Gold Member

    Înscris:
    27 Feb 2013
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi Q7 4M, 11.2016, 3.0 TDI, cod motor CRTC
    Cheltuielile dupa 200k km depind foarte mult de cum a fost intretinuta si exploatata masina...
     
  14. andrey_alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2015
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    Audi a4 2010 CAGB
  15. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Parerea mea subiectiva:
    Motorul ala + sedan + dotarile foarte multe + pretul mic = fie are combinatia clasica prin care o ia pe firma si pacaleste TVA-ul, desi tot iese cam ieftin, fie pot fi ceva probleme.
    Spun asta pt ca urmaresc zilnic modelele de pe audi-boerse.de si preturile se invart in jurul a 32k-35k pentru un astfel de model. Incearca sa le verifici istoricul la reprezentanta si vezi apoi care e povestea masinilor.
    Bafta!
     
  16. andrey_alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2015
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    Audi a4 2010 CAGB
    Sincer și mie mi se pare prețul destul de mic. Dotările sunt exact ce caut. Nici mai mult nici mai puțin. Fac referire la faptul ca pe site-urile din Germania am găsit peste 31.000-32.000 € și sunt destul de puține. Momentan sunt în Germania cu serviciul dar timpul nu îmi permite sa alerg "sute" de km ca să le vad. Ce am găsit sunt foarte departe, mai ales una de alta pentru ca am zis sa iau în considerare mai multe.
     
    Ultima editare: 9 Noi 2019
  17. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Nici nu te uita la masinile vandute de acesti samsari. Doar proprietar, nici nu merita sa iti bati capul gandindu-te la ce probleme poate avea, sau de ce e ieftina. Ori maresti bugetul ori cauti ceva ok in bugetul tau!
     
  18. Daniel Duță 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2017
    Locație:
    Drobeta - Turnu Severin
    Masina:
    Audi A6 C7, 3.0TDI CDUC, 180kW, QUATTRO, 2011
    Acum aproape 2 ani am avut intentia de a achizitiona un autoturism din Germania, dar s-a dat repede. Peste 2 saptamani, l-am gasit la vanzare pe Autovit, in Galati, pozat exact in acest loc ca cel din anunturi. Pretul era mai mare si kilometrajul mai mic.
     
    Razvan Cocos și ener2k apreciază asta.
  19. Razvan Cocos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Mazda 6
    Va salut viitori colegi (sper :) ),

    Ma puteti ajuta, va rog, cu o parere din punctul vostru de vedere, privind masina din anunt ? Intamplator am dat peste aceasta si totusi parca am o retinere asupra ei privind corelarea dintre pret, km si dotari. Dealer-ul pare ok ( nu stiu daca este sau nu turc/rus, etc si nici cum sa verific asta ) are multe anunturi si un feedback primit bun. Nici nu stiu unde pot sa vad de cat timp a fost postat anuntul.
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=cb834968-f23b-8076-8d71-10937fa772a4

    Am incercat sa fac o comparatie intre aceasta si alte masini dupa un site mai serios, celebrul audi-boerse.de, si in linii mari se cam aproprie ca dotari , km si pret. ( +15k km si ~ 2.500 euro )
    1) https://www.audi-boerse.de/gebrauch...lradantrieb-schwarz-2_DEU206192061931595.htm# ( nu are faruri led ci xenon )
    2) https://www.audi-boerse.de/gebrauch...allradantrieb-schwarz-2_DEU45799GWA78606.htm#

    Va multumesc anticipat pentru suport cat si timpul acordat !
     
  20. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Personal prefer a doua variantă de pe boerse, e un pachet mai reușit, chiar dacă culoarea scaunelor îți va da ceva de muncă.
     
    Andu333 și Razvan Cocos apreciază asta.

Distribuie pagina asta