1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. Razvan Cocos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Mazda 6
    @borsy , Multumesc ! Da, si mie mi-ar fi placut dar depaseste bugetul alocat. Dar in afara de ventilatia in scaune mai are ceva in plus fata de varianta gasita de mine ?

    Dar raportat la pret / km / dotarile / dealer, tie ti se pare totul ok ? Observi ceva mai "special" Nu stiu de ce, dar am o oarecare retinere :)
     
  2. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Păi vânzătorul e de încredere, apoi culoarea e mai frumoasă, plus jantele, plus volanul sport, plus scaunele, toate fac un pachet care merită banii în plus. Acum tu știi mai bine.....
     
  3. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    Si eu as merge pe a doua varianta de pe audi-boerse.
    Culoarea, interiorul, jantele, volanul (cel in 4 spite nu-mi place deloc, dar pana la urma il poti inlocui) si cel mai important, increderea in vanzator.
    Daca bugetul e o problema, mai ai rabdare, masini sunt, dar cele bune se dau foarte repede, tine minte asta :)
    Eu sunam dupa ele si mereu era cineva in vizionare sau se dadea a doua zi.
    Bafta!
     
    Razvan Cocos apreciază asta.
  4. Razvan Cocos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Mazda 6
    O sa mai caut / aștept. Între timp am primit si raportul pentru masina aleasă.

    Vă mulțumesc!
     
  5. Razvan Cocos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Mazda 6
    Dar despre acest model ce parere aveti ? Imi place mult ca are "Pano roof". Volanul dispare , fiind inlocuit cu alt model probabil de S, culoarea asta nu este chiar ce mi-am dorit dar tind sa cred ca este mai ok decat cea anterioara, fiind adeptul celor inchise, un nou body kit fata de modelul de mai sus, jantele din poze ajung ca jante pentru anvelopele de iarna si in rest...parca seamana la dotari cu primul model ( exceptand faptul ca are aproape x2 numarul de km ).

    O noapte linistita va doresc !
     
  6. Oudi

    Oudi Bronze Member

    Înscris:
    9 Oct 2015
    Locație:
    Bihor - Oradea
    Masina:
    Audi A4 B9 quattro 2.0 DETA
    La cele care nu au scris unfallfrei sau accident free, intreaba ce daune au avut sa nu te trezesti cu surprize. Nu degeaba vanzatorii omit sa scrie acest lucru la unele masini.
     
    dvr, Razvan Cocos și Andy87 apreciază asta.
  7. Razvan Cocos 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Mazda 6
    Multumesc de sfat, voi tine cont.
     
  8. Ursu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Ford Focus 2
    Salut,
    Vreau sa cumpar un A6 dupa 2015 motor de 2.0 diesel. As vrea ceva cu cat mai multe dotari gen Lane Assist, scaune reglabile electric (eventual si cu memorie), volan incalzit, scaune piele, etc.
    Buget am undeva in jurul a 20.000 euro, pana in 220.000 km.
    Credeti ca o sa gasesc un A6 C7 ok la banii astia ? Nu vreau masini cu 250.000km.
    O masina care imi face cu ochiul doar ca nu stiu daca are chiar toate dotarile din anunt: https://www.olx.ro/oferta/audi-a6-pro-s-line-2-0-tdi-190cp-matrix-led-panoramic-navi-3d-IDdb8U9.html
    Multumesc.
     
  9. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    Salut!
    Mașina din anunț este de samsar, o să găsești foarte multe anunturi din locația respectiva. Mașina nu are nici volan incalzit, nici scaune electrice, nici lane asssit. Cutia S-tronic e 7+1 nu 8+1 cum scrie in anunț. Nu are faruri Matrix, scaunele sunt full piele nu Nappa+Alcantara si ii lipsesc si alte o gramada de optiuni pe care le-a mentionat, unele care nici nu exista. Evita mașina.
     
    borsy, Andu333 și Keepsake apreciază asta.
  10. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Doamne cate optiuni are masina aia :)) Ala cred ca a copiat de undeva tot ce poate sa aibe un A6 si a zis ca poate pune botul cineva. Ar terbui raportati astfel de persoane care umbla cu cioara vopsita. Masina clar e altceva decat scrie in anunt. Stai departe de ea.
     
  11. RaydenA6

    RaydenA6 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 2.0 190CP C7 2017
    Salut,

    Interesanta masina. Pretul e cam mic dupa parerea mea! O vinde cu 19000E negociat sa zicem si ca sa isi scoata si el ceva cu cat a luat-o oare? Cauta sa vezi daca in Germania gasesti astfel de masini de 3 ani la un pret de 16-17k. O masina in DE poate sa faca si 50k km anual la fel cum poate sa faca si 100k. Ca si optiuni scrie ca are BOSE, line+side assist, scaune piele fara uzura sesizabila!!!!, bixenon adaptiv(desi nu este adaptiv), nu are acc (aici pe forum e un must ) dar scrie ca are audi breaking guard, are panoramic, etc.

    Verifica in istoric sa aiba cele doua schimburi de ulei in cutie facute la 60k si 120k. Nu a pus pe anunt si VIN-ul masinii! As fi foarte atent la aceasta masina!
     
  12. Ursu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Ford Focus 2
    Si eu m-am tot uitat dupa dotarile scrise in anunt dar nu prea le-am vazut.
    Oricum ce spuneti la 20000 euro pot sa gasesc o masina cat de cat dotata?
    Vreau neaaparat piele, scaune electrice, cutie automata, incalzire scaune, functie de schimbare faza lunga/scurta automat, navigatie...
     
  13. Ionut Stancu Bronze Member

    Înscris:
    5 Dec 2018
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C7 FL, 3.0BiTDI, CVUA, 2016
    La banii aia daca vrei neaparat sa fie din 2015-2016, fie alegi una cu mai multi km si multe dotari, fie mai putine dotari si putini km, ideea este ca bun, ieftin, aproape nou, nu exista. Trebuie inteles acest aspect.
    Bugetul este limitat dar vrei A6 cu multe dotari? Ia altceva.. A4 sa zicem.
    Anuntul ala este o minciuna frumoasa, trepte 8+1, dotari cum au zis si colegii de mai sus care nu exista... poate are multi km sau poate a fost dauna totala. Niciodata nu poti stii ce probleme are, dar daca e prea ieftin si bun, nu e ok.

    P.S. Uita-te si la anunturile de aici din aria vanzari. Multa lume omite aceasta arie si cauta cat mai ieftin pe olx si autovit.
    Asa iti poti face si o idee de preturi... dar ce vrei tu la 20k, pare cam greu.
     
    Ursu Florin apreciază asta.
  14. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    De 20k, iti propun sa cauti un A6 pre facelift, 2012-2014, gasesti cu km putini si cu dotari super.
     
    Ursu Florin apreciază asta.
  15. Ursu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Ford Focus 2
    Nu zic nu nici la un A6 2014.
     
  16. RaydenA6

    RaydenA6 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 2.0 190CP C7 2017
    Cu 20k e foarte greu sa gasesti A6 FL in DE, mai ales ca doresti optiuni scumpe. In schimb in RO poti gasi!

    Legat de optiunile dorite in general incalzire in scaune au cam toate mai putin cele din Italia, piele poate fi full piele sau piele cu alcantara si este optiune, cutie automata si navigatie au majoritatea ( era mai greu sa gasesti manuala), scaune electrice cu sau fara memorie.. aici nu prea inteleg necesitatea avand in vedere ca de banutii aia poti lua alte optiuni mai folositoare ( de cate ori modifici scaunul pe luna? ) este o optiune destul de scumpa, faza lunga/scurta automata o gasesti pe farurile LED (optiune scumpa).

    Asa cum au scris si colegii cauta si pe forumul intern, dar avand in vedere bugetul tau si optiuniile dorite, ori iei masina cu multi km ori nu iei FL. Trebuie sa iti aloci ceva timp si sa cauti first in germania ca sa iti faci o idee, apoi pe piata noastra la dealearii mari gen weltauto sau leasingautomobile, apoi pe forum, pe olx la proprietari seriosi si ultima oara pe autovit.
     
    Ursu Florin apreciază asta.
  17. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    E greu să găsești un FL si bine dotat cum vrei tu la bani ăștia. Reorientează-te spre altceva.Eu locuiesc in DE si ma uit tot timpul la prețuri, dar mașinile bune nu sunt ieftine.Bafta
     
    Ursu Florin apreciază asta.
  18. Ursu Florin 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Dec 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Ford Focus 2
  19. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    -Depinde ce cutie, dacă e pre facelift poate fi și multitronic, face același lucru dar nu e la fel;
    -Depinde ce navigație; MIB, RMC, MMI 3G, 3G plus, la toate le iasă ecranul din bord dar nu toate sunt la fel;
    -Multe opțiuni pot fi considerate inutile la noi în RO în opinia multora; line assist, TSR, keyless entry + keyless go, deschide hayon din telecomandă, BOSE, etc., dar asta aștept eu de la o mașină premium, inovație și confort! Că Audi sunt nesimțiți și oferă și echipare de Logan, nu înseamnă că așa trebuie.
     
    Ursu Florin apreciază asta.
  20. Keepsake

    Keepsake 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 C7 quattro 2017
    Ursu Florin Dat Autohus e unul dintre cei mai mari dealeri de masini SH din Germania. Au un parc imens langa Bremen si langa Bremen iar mai nou si in Berlin. De ceilalti nu stiu sa iti spun dar Dat Autohus e mare si serios.
     

Distribuie pagina asta