1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie A6 C7 (4G) cu motor DIESEL

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de razvans, 20 Oct 2012.

  1. snake`

    snake` 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Dec 2009
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A6 , motor 2.0 TDI (CGLC) 177 Cp, 2012
  2. NEAMTZU

    NEAMTZU 4th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2016
    Locație:
    Bochum
    Masina:
    Audi A6.3TDI-CRTD.quattro/272. Audi A4. 2Li-ALT.131
  3. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    @MihaiM071976, observa acel sticker ce indica viteza maxima, doar la masinile inchiriate observi asta. Nu inteleg cum de a omis sa il dea jos. Mie unul mi se par si niste diferente de culoare, atat in fata cat si in spate. Probabil daca ai vin-ul corect si cumperi un raport o sa iti dai seama ce e cu ea. Eu cred ca are minim 130k km, sau chiar 230k km. Succes
     
  4. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Ce site ați mai folosit pentru asta? Autodna?
    La ambele mașini de mai sus nu au specificat că sunt unfallfrei, bineînțeles asta nu înseamnă că sunt trântite dar e un punct de plecare.
     
  5. CORNEL21

    CORNEL21 3rd Gear Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 C7,2.0 tdi 177 cp,an 2013
    Salutare colegi,
    Acum pot spune asta, adica sunt posesorul unui C 7. Am fost sa vad masina la care v-am dat linkul mai sus. Super ok. Doamna a acceptat si sa mergem la un audi service. Au ridicat-o pe elevator, test la sange i-au facut. Si test cu calculatorul. Totul ok
    Mi-a dat si un set de anvelope cu jante de vara. Masina nu are nici cel mai mic defect de intretinere interior cat si exterior.
    Am facut o afacere cred cu aceasta masina, este super intretinuta. Trebuie sai fac schimbul de ulei la cutie si schimbul de ulei la motor.
    Inca o chestie ce vreau sa precizez si scuze pentru off topic. Am vazut o contrazicere in alta sectiune despre distributie. Moderatorul Cristi are dreptate. Am intrebat la service Audi in Germania si dstributia mi-au zis ca se schimba la 210.000 km fara limita de ani.
    Multumesc tuturor, am invatat multe de aici. O sa revin cu foto in sectiunea masina mea. O zi excelenta tututor.
     
    MDU apreciază asta.
  6. John99561

    John99561 2nd Gear Member

    Înscris:
    23 Iun 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 Saloon SE 2.0 TDI (CNHA) ultra 2015 S-Tronic (QLX)
    Salutare, tuturor!
    Citesc aceasta sectiune a forumului inca din vara 2017 si m-a ajutat foarte mult. Din moment ce am facut achizitia la inceputul lunii Februarie, m-am gandit sa scriu aici, poate o sa foloseseaca cuiva informatia.
    In prima faza m-am tot uitat pe Autovit, ajunsesem sa cunosc toate masinile "impecabile" si toate replicile samsarilor (si cu ajutorul forumului). Am verificat cateva masini si fie avusesera daune, fie km dati inapoi cu mult. Dupa cum s-a vorbit deja aici, cele mai dubioase anunturi sunt din Cj, Ct, Ag.
    Dupa o luna de cautari in tara, m-a ajutat un baiat care are firma sa cumpar masina de pe "Carsontheweb" - Audi A6 model 2015 2000cc 190cp S line interior/ext/suspensie (inmatriculata in Iulie 2015) cu 180k km, masina de flota, istoric curat, revizizii la zi in Olanda ,cu un pret sub cel din Ro, dupa parerea mea. (22600Eur cu toate taxele/comisioane/tranport/numere rosii). Masina nu a fost cosmetizata, aveau poze cu zgarieturile de pe caroserie si jante. Dupa licitiatie, in 2 saptamani am avut masina acasa, venita pe platforma.
    Deja merg cu ea de 2 luni, i-am facut revizia motor/cutie, am parcurs aproape 3000km cu ea, ma declar extrem de multumit de masina si sper sa o tin multi ani de acum incolo.
    Multa bafta tuturor si sfatul meu este sa nu va grabiti daca vi se pare ceva in neregula, e vorba de multi bani.
     
    Rainman, dvr și Tudor Virgil apreciază asta.
  7. alecs.ro

    alecs.ro Bronze Member

    Înscris:
    11 Mai 2014
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4,B8 2011 CAGA 2.0TDI 143hp Multitronic LLA
  8. lillejhon

    lillejhon 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Sep 2016
    Locație:
    Hamburg
    Masina:
    Audi A6 4G 2.0 TDI CGLC 6+1 manuala
    Nu vad sa fie scris nr de km. Pretul e fara TVA, fa-i o diagnoza si o inspectie completa si daca e ok nu mai sta pe ganduri. Oricum tare descrierea asta de samsar: *PACHET S6 SPATE plus toate inscriptiile originale S6*
     
  9. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Masina e de samsar, nu stiu cat de ok este in realitate; poate tehnic se prezinta bine dupa verificari, insa eu nu mi-as lua A6 TDI si pe spate sa scrie S6...
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  10. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Nu imi dau seama din poza daca incepe cu 2 sau 3 numarul de km din bord ( inclin sa cred ca e 3 ). Pretul cu TVA imi pare cam mare pentru atat de multi km, vad ca poza e facuta acum jumatate de an ( 13.10.2017 ) si este din Italia ( meniu MMI in italiana) chiar daca in una din poze se vede numar provizoriu de Germania. Pare ca pozele sunt facute in 3-4 perioade diferite de timp.

    Ca idee, una la aproape 190.000km este 25.000 EUR cu tot cu TVA. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=67640f4d-e722-5a99-cdd6-b5b6c415a35e
     
  11. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Pai normal ca nu se vede clar kilometrajul, asta cred ca a fost si intentia :)
     
  12. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Sunt curios cati km are acum masina in bord :)) Am mai vazut eu masini cu 190.000km, carte de service fara VIN pe ea si samsarul se jura ca e a masinii respective.
     
  13. alecs.ro

    alecs.ro Bronze Member

    Înscris:
    11 Mai 2014
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4,B8 2011 CAGA 2.0TDI 143hp Multitronic LLA
    Multumesc de raspunsuri,o sa mai studiez si pe germania.
     
  14. alecs.ro

    alecs.ro Bronze Member

    Înscris:
    11 Mai 2014
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4,B8 2011 CAGA 2.0TDI 143hp Multitronic LLA
  15. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Pas, ținând cont de preț-an-km-dotări.
    Trebuie să ai răbdare, sigur vei găsi o mașină ok.
     
  16. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Imi place masina si in special motorul, dar eu personal nu as da 28.000 euro pentru 250.000 km, indiferent ce masina e.
     
    IonutCristian apreciază asta.
  17. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @alecs.ro cred ca orice persoana intreaga la minte iti va da aceleasi raspunsuri ca cele de inainte.

    Daca chiar vrei acest model si motorizare, cauta una ieftina, dar iti asumi niste cheltuieli extra... sau ceva mai nou, dar alta motorizare.
     
  18. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Din experienta, daca nu are km afisati in anunti, cand il suni, va avea cat iti doresti tu sa aiba, suna hilar...
    @iVladBogdan, nu imi zice ca tu ai vreun a4 din 2005 cu 120k km in bord, cum am mai vazut pe la unii. Eu sunt socat pentru ca sunt constient ca au peste 400k km si unele merg impecabil. Dupa tine acea masina ar trebui sa coste 6000 euro pentru ca are 250k km. Doar farurile alea costa peste 1000e bucata..
     
  19. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Eu conduc masina aia din avatar, e din 2008 si are 76.000 km momentan.
    Nu trebuie sa te ataci asa, este in regula daca ai ales diesel cu km multi, am facut si eu alegerea asta, alegere pe care nu o voi mai repeta vreodata.
    Sa fim seriosi, cand alegem o masina de cateva mii de euro, nu ne uitam la km, insa la sume de genul 30.000 euro, parca vreau ceva care nu a fost rulat un drum pana pe Luna si inapoi.
     
    scooby88 apreciază asta.
  20. Cosmin94

    Cosmin94 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Mar 2016
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    Audi A6 2.0 2005
    Va salut cu respect !

    M.am hotarat sa revin la A6 . Dar din pacate nu.mi pot permite un 3.0 quattro datorita impozitului/rca etc .

    O parere ? Este masina mecanicului unde merg la el de aproximativ 5 ani . Omul este bazat pe grupul VAG . O are de 1 an de zile .

    Masina nu are cine stie ce optiuni . Dar ma incanta faptul ca primesc garantie 1 an de zile plus garantie ca are 125000 km revizie + distributie schimbate de fata cu mine dupa achizitie .

    Observati ceva nereguli ? Multumesc anticipat pentru ajutor !

    Am uitat sa mentionez . 14.500 euro
     

Distribuie pagina asta