1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie TT Mk2 8J - discutii diverse

Discuție în 'Audi TT Mk2 (8J) (2006 - 2014)' creată de alias, 9 Mai 2008.

  1. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    E super mult 300 de euro pentru provizorii de 5 zile. Cu 300 euro in Germania iti iei provizorii si asigurare pentru 3 luni . Maxim 100 de euro ar trebuii sa ii dai ( si asa e mult in Germania 5 zile costa maxim 70 euro). Poze cu TT-ul nu pui ??
     
  2. masimo

    masimo Silver Member

    Înscris:
    29 Iul 2008
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A5 3.0 TDI with REVO Stage 3 DPF Bypass Software,VW Touareg 3.0 TDI,2011
    Salut

    Cand am adus masina din Germania,numere galbene+asgurare 5 zile=aprox.90eur. Valoare fact.51000 fara tva.(si asta conteaza pt. asigurare)
     
  3. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Pai masina e inca la concesionar ca nu am cum sa o iau pana nu fac rost de ceva numere, acum fiind radiata deja.
    Mai intai trebuie sa gasesc pe cineva in Germania care sa imi faca numere provizorii pt 5 zile si sa mi le trimeata in Italia.
    Apoi cu numerele ma duc, iau masina, si o tai inspre casa.
    Salutare
     
  4. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Pana la urma am gasit pe cineva care trece prin Germania si apoi si pe la mine in Italia...300 de euro, pe 7 zile ma costa.Maine cred ca ajunge aici si miercuri ma duc sa iau masinuta de la concesionar .
    Sunt curios daca imi iese EURO 4...masina e din martie 2001 si motorul AUQ... :D
    Joi ma indrept inspre casa.
    Ne vedem curand.
    Titina nu mai zice nimic vad.... :-/
    Salutari.
     
  5. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Salutari din nou.
    Va anunt cu parere de rau ca nu reusesc sa plec din Italia din cauza ca nu am numere pe masina sau asigurare.
    Daca aveti vreo solutie si pt mine va rog mult ...
    Din pacate baiatul care trebuia sa imi aduca numerele nu mai raspunde la tel acum...Daca stiti sau aveti vreo persoana in Germania v'as fi recunoscator plus o lada de bere normal :D
    Sunt disperat....nu mai stiu la cine sa apelez :(
    Ca vreau sa ajung si eu acasa , plus ca stau si ma uit ca prostu la masina ca nu pot circula :))
    O zi buna.
     
  6. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Am gasit o platforma intre timp...prietenul unui prieten....900 de euro ma duce.Eu cred ca e bine, cam atat ma ducea si drumu, benzina, vignete , asigurare cu numere, etc....
    In sfarsit sunt si eu mai linistit si mai fericit acum.
    Ne vedem curand, duminica sper sa fiu deja in Ploiesti.
    Weekend placut la toti.
     
  7. ZgabeartA

    ZgabeartA 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT, 1.8T 180 CP
    Ai ajuns ? ti-ai luat numere ? Poze ? :D :rock:

    hai ca la cat ai tras cu masinuta tre sa dai de baut :))
     
  8. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Salutare din nou.
    Ai dreptate Zgabearta, am tras ceva , si bineinteles ca dau de baut.
    Am reusit doar pana la urma :)
    Povestea a fost asa : vin baietii cu platforma, si ca sunt prea putini bani, prea multi km, ca mai vrem bani etc....Si in concluzie m-a costat in plus alti 300 de euro sa o aduc acasa :(
    Sunt linistit totusi ca am ajuns in regula, fara nici o problema.
    Si mai ales vestea noua care abia am auzit-o la tv ca s-a scos taxa deci un plus pt mine :)
    Urmeaza sa imi iau zilele astea numerele rosii si dupa aceea sa o inscriu cu numerele mele.
    Despre poze ... maine sper... nu se vede asa bine fara numere, nici macar suporturi de numere nu am :))
    Chiar daca e din 2001 masina cum am ajuns in oras deja toata lumea era cu ochii dupa ea.
    Multumesc tuturor pe aceasta cale si clar nu regret alegerea facuta.
    Pana la urma a meritat toata nebunia asta.
    O sapt placuta :)
     
  9. ZgabeartA

    ZgabeartA 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT, 1.8T 180 CP
    bine ca ati ajuns intregi, asta conteaza, bravos !

    imi pare rau sa te dezamagesc dar taxa a fost scoasa doar pentru masinile noi :( ca si eu o tot astept.. inca nu am inmatriculat-o.. tot din acelasi motiv ...
     
  10. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Eu vreau sa o vand pe a mea. Daca inca nu ti-a gasit masina potrivita, TT-ul meu cred k ar indeplini toate conditiile tale, si in plus multe altele. Este din 2001, 1.8 T, quattro, cabrio, 225 cp initial, 270 cp in prezent, 6+1 trepte, interior mocasin(caramiziu), 87 000 km in prezent, fara nici o eroare sau zgaraietura, jantele aliaj de Maserati model 2002, filtru aer sport, esapament sport(+ cel original), bose sound, incalzire scaune, detector radar in bara. xenon, paravant electric, si eleron lumma, buza spoiler fata si multe altele. Nu vreau sa-i fac reclama, insa daca inca nu ti-ai gasit, nu ar strica macar sa o vezi. O sa incerc sa atasez si niste poze......sper sa reusesc :d
     
  11. bullibutton 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 AVF
    @barladi, si pretul care ar fi ?
     
  12. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Intr'adevar arata marfa rau masinuta ta....garantez eu ca intoarce capul pe strada...mai tot timpul se aude prin oras de tt'ul tau...de fapt suntem chiar vecini de cartier si d'aia o stiu :P)
    chiar m'am oprit si eu sa o vad intr'o zi mai bine...jentile sunt...de vis :D
    La al meu din pacate mi s'a dus ambreiajul acum in weekend la munte, am prins coloana f mare, numai viteza intai, in panta, prin serpentine...restul e deja istorie...cost total kit ambreiaj plus montat 15 mil.
     
  13. bullibutton 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 AVF
    cu tot cu volanta ? sau doar ambreiajul?
     
  14. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Nu le am eu cu mecanica asa bine...stiu ca mi-a comandat mecanicu Kit ambreiaj in care zicea de disc,placa si rulment din ce imi aduc acum aminte.
    Un an mai bun tuturor si sanatate maxima . Ne auzim in anul ce vine si va mai tin la curent cu restul detaliilor.
    La multi ani !
     
  15. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Masina e pusa si pe autovit. Eu am cerut pe ea 16900 E, dar mai las la ea.
     
  16. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Ataseaza niste poze. Cu siguranta o sa o recunosc, mai ales dc zici k suntem vecini de cartier. Multumesc frumos, si pe mine m-au atras jantele prima data la masina cand am vazut-o. Si eu vreau sa-i schimb ambreiajul, insa cu unul sport, stage 1. Am gasit tot in jur de 1500 lei, dar doar kitul, fara montaj. Urmeaza dupa sarbatori sa-l schimb, in functie de timp, bani si bineinteles, nerabdare :d
     
  17. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Asta e buburuza mea care imi place de mor :p
    Marti cred si sper sa rezolv cu ambreiajul ca e f nasol fara masinuta mea...
    Mai e inca un TT identic cu al meu....tot nr rosii, tot gri :)
    Incep sa apara pe strada tot mai multe parca.
    Te salut si bafta la vanzare.
     
  18. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Super frumoasa. Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea. Ms frumos de urare, chiar dc de multe ori ma gandesc sa o scot de la vanzare pt k nu ma indur sa o dau(mai ales k ce vroiam sa-mi iau, a cam picat, pt k e taxa undeva pe la 6000 E :()
     
  19. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Am auzit vestea azi de dimineata si imi pare rau pt tine :(
    Chiar acum cand vroiai sa o dai...
    Cat de grava e situatia ?
    Eu am schimbat ambreiajul si cu cilindru cu tot 15 mil m-a dus toata afacerea.
    Bafta in continuare, va salut.
     
  20. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Nu e dlc grava. Tot ce e mai nasol k o sa stau o luna fara masina. Nu a fost atins nik din interior. As putea spune chiar k a fost un lucru bun ceea ce s-a intamplat: oricum vroiam sa schimb farurile k imi pareau imbatranite(acum am ocazia sa le fac pe casco), la fel si parbrizul, care in soare era deranjant, iar in privinta vopselei, ce sa zic......nu arata rau dlc, insa acum va fi noua :). Pana si detectorul radar care este in bara, nu a patit nik ;). Si apropos - faza asta m-a facut sa ma razgandesc......nu cred k o mai vand....tre sa stau o luna fara ea si deja simt k disper......ce ma fac dc as fi dat-o de tot :(
     

Distribuie pagina asta