1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie TT Mk2 8J - discutii diverse

Discuție în 'Audi TT Mk2 (8J) (2006 - 2014)' creată de alias, 9 Mai 2008.

  1. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Salutari din nou tuturor colegilor.
    Un super anunt...mi-au dat cei de la RAR EURO 4, fara spaga fara nimic :))
    Acum nu mai ramane decat sa fac cinste si sa continui cu actele sa inscriu definitiv masinuta.Abia ast sa fiu si eu cu numere negre.
    In leg cu taxa mai se stie ceva ? Cum se calculeaza? E triplata sau nu?
    Ca pe cine aud spun ca nu se stie inca si ca nici bani nu se iau la ghisee ca nu stiu cat....
    Va salut, o zi placuta.

    p.s. : ce se aude cu masinuta ta? ai rezolvat'o?
     
  2. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Eu nu am mai auzit nik de taxa, daca s-a micsorat, dar si daca o platesti acum si pe urma scade, cred k or sa-ti dea diferenta de bani inapoi. S-au mai dat de 2 ori pana acum. masina e aproape gata. S-a lucrat super profesionist, mi-au zis k e gata in o luna si a fost gata in 2 -3 sapt. plus calitatea executiei m-a impresionat f tare(in bine :))
    Si in plus o sa primeasca si un cadou de revedere un ambreiaj nou, un DV, un kit de curatare filtre k&n, un alt soft, alte cauciucuri, si probabil prin primavara un downpipe si mai vedem daca si altceva.

    Ps: Daca aveti de cumparat ceva piese pt masinile voastre, nu strica sa intrebati de pret si la Cardinal. Eu am ramas surprins: pe kitul de ambreiaj(placa+disc) am dat 350 lui:jump:......in conditiile in care la alte magazine din oras plecau de la 1100-1200 lei.K sa nu mai zic k aici am garantia k imi aduc exact kitul pt motorul meu, plus k este original, nu de producator. Ideea e ca au promotii la unele piese, daca se da piesa folosita inapoi(daca nu as fi inapoiat piesa folosita, kitul ar fi costat 2100 lei)
     
  3. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    De regula cand dai piesa inapoi iti pun pe masina tot piese reconditionate nu sunt noi de aceea cred ca kitul de ambreiaj a fost decat 350 ron. Intreaba-i pe cei de la Cardinal sa vezi daca e asa.
     
  4. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Super tare o sa arate masinuta inseamna....din nou :))
    Sincer si mie mi se pare ff ieftin kitul ambreiaj...eu pe al meu am dat 9 mil parca plus 6 mana de lucru...total 15 sau 16 mil din cate imi amintesc.Si de la Cardinal unde stiu ca au super preturi....20 de mil revizie la A4 asta ultimul :|
    Abia astept sa'ti vad iar TT'ul....mi'a promis si mie varu' niste jenti pe 18 cromate...le are el acum pe A4 si vrea sa le schimbe cu alt model :D
    Ne auzim,salutari.
     
  5. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Chiar o sa-i intreb. Am un prieten acolo care imi poate spune sincer daca e asa sau nu. Chestia ciudata e k daca nu as da piesa la schimb, kitul ar costa 2100 lei...si atunci nu ar fi corect sa dai banii astia pe ceva reconditionat
     
  6. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Faza ciudata e ca si pe ei i-a bufnit rasul cand au vazut pretul. Chiar au verificat 2 pers, sa fie siguri k nu are vreo eroare la calculator primul. Ei spuneau, razand, k pt un golf 4 kitul costa 900 lei si nu le venea sa creada k pt un TT cu cod motor BAM de 225 cp costa doar 350 lei. Aaaaaaa....si asta dupa ce s-a scumpit cu 12% :). Pana la urma nu e pb mea, atata timp cat imi aduc piesa noua si exact ce am eu nevoie, poate sa coste si 50 lei :). Ei zic k reducerea ar fi de 50 % cu piesa la schimb, numai k aici e vorba se pare de o reducere mult mai mare. Si ca o paranteza, nu e prima data cand gasesc pret mai mic la ei: Am schimbat DV in primavara tot cu unul original........la Motormania era 270 lei, la Bogman era 200 lui, iar la Cardinal.....surpriza...100 lei
     
  7. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Super tare omule ! Cred ca esti prima persoana care o aud ca e multumita de Cardinal.
    Ce sa mai zic, felicitari maxime si asteptam sa vedem rezultatul final :)
    Salut.
     
  8. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Cum a fost pana la urma era noua sau reconditionata ??
     
  9. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Inca nu am ajuns la Cardinal. Probabil saptamana asta ajunge kitul si atunci ii intreb. Te anunt dupa ce aflu si eu
     
  10. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Poate dupa ce esti gata cu masina ne faci si noua o vizita la B la o intalnire saptamanala, ce zici Barladi ?
     
  11. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Vin cu cea mai mare placere...totul este sa am timp liber cand va strangeti voi. Unde va intalniti si cand? Oricum, probabil va fi prin primavara, k acum sunt si cam ocupat si mai ales k vreau sa mai modific cateva lucruri la masina. Dar oricum, tinem legatura
     
  12. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    In fiecare vineri in spatele tribunalului Bucuresti ( fost magazin Junior ) zona Unirii la ora 21 :00
     
  13. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Ok..am retinut. Lasa-mi nr tau pe PM. Cand o sa reusesc sa ajung, o sa te sun inainte, k sa fii si u.......k nu prea cunosc pe nimeni
     
  14. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    A venit azi kitul de ambreiaj si am intrebat la Cardinal daca sunt noi. Ei zic ca da si le-am si vazut, si si mie imi par destul de noi. acum...nu stiu....sper sa fie asa
     
  15. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Sal la toti colegii ... din nou :)
    Barladi...am auzit ca iar ai readus la viata pe asta mica a ta :)
    Numai laude la adresa voastra, f bine, felicitari ca ai pus la punct.
    La a mea nu am xenon si vreau si eu :( cat mai curand.
    Apelez la voi sa ma sfatuiti in legatura cu ce fel de instalatie trebuie si daca stiti vreo firma buna.
    Sunt in dubii pt ca am gasit si la 4 mil si la 6 si la 7...sincer vreau sa'mi pun ceva bun daca imi pun si stiu ca voi ati putea sa ma ajutati cu un sfat cumva.
    Va multumesc si...keep up the good work.
    P.S.1 : Masina inscrisa Romania, Euro 4, taxa poluare 1030 lei :)
    P.S.2 : Am vazut in Buc un TT portocaliu super ttare...oare e vreunul din colegii de pe forum ? :D
    Sa traiti bine !
     
  16. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    A mea a revenit la viata cam de pe 10 februarie. Si sunt foarte multumit de ce a iesit. Plus ca a mai primit unele mici cadouri: alt soft(inca nu total multumit, asa ca saptamana asta astept altul si mai agresiv), DV Forge 007p, Futun admisie siliconic, kit xenon de 55 W, prize intercoolere marite(practic am scos niste protectii din plastic care injumatateau cantitatea de aer ajunsa la intercoolere), marita admisia de aer. Insa momentan imi face probleme MAF-ul...pierd cca 20 cp din cauza lui(imi da maxim 168g/s cu softul original)

    In sfarsit ai scapat cu inmatricularea....felicitari
     
  17. ZgabeartA

    ZgabeartA 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi TT, 1.8T 180 CP
    Salut si bine ai revenit cu vesti bune. Felicitari pentru pretul taxei. Nu ma voi pronunta asupra instalatiei de xenon dar pt P.S 2: banuiesc ca este a lui KASSE. El are un TT meserias si portocaliu de 3.2 ;)

    Sa auzim de bine !
    Gabi

     
  18. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    dupa ce montezi tot ce trebuie, asteptam vesti adi!
    succes!
     
  19. victor_borovina 2nd Gear Member

    Înscris:
    24 Iun 2007
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A3 , 1.6 MPI , 2005
    Si eu tot la Kassel ma gandeam cand l'am vazut....oricum...tare fain mai era :X
    Va ziceam acum ceva timp ca o sa primesc cadou niste jenti cromate pe 18...cum sunt cele de pe audi a8...
    mai am o saptamana si vin , o sa postez poze atunci.
    si d'asta vreau sa imi pun si xenon pe ea....sa se vada si ea mai frumushica :D
    si nu stiu unde sa merg pt ceva bun...barladi ? o idee ceva? u unde ai pus de ex? :p
    o zi placuta la toti:)
    p.s. : aici a devenit mai mult un jurnal de bord :)) mii de scuze moderatorilor, nu a fost cu intentie :) :*
     
  20. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Da....mii de scuze de offtopic, insa cei care vor sa-si achizitioneze TT, poate se vor inspira cat de cat din topicul asta(cu tot offtopicul din el :))

    Xenonul mi l-a comandat un prieten pe net, m-a dus undeva la 550 lei cu montaj cu tot. El mi l-a montat. Firma nu mai stiu ce este dar stiu caracteristicile: 55 W, 5000K.....si parerea mea e ca se vad super bn......mai ales pe faruri noi ;)

    Cum termin tot ce am de montat, o sa anunt, insa pana nu imi iau si debitmetrul, nu am cum sa beneficiez de toata puterea data de noul soft
     

Distribuie pagina asta