1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere achizitie TT Mk2 8J - discutii diverse

Discuție în 'Audi TT Mk2 (8J) (2006 - 2014)' creată de alias, 9 Mai 2008.

  1. ALEX-TT

    ALEX-TT 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iul 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    A6-2.5,3.0,A8-2.5,3.0,TT-2.0,A3-1.6,A4-3.0,1.8t,1.8t,Q7-4.2
    Buna.,
    Iinvestitia merita cu siguranta. Motorul de 2.0 tfsi pus pe DSG e minunat. Punct slab: cam rigida pentru drumurile noastre si usor zgomotoasa. Are costuri de intretinere civilizate. Consumul in oras este de pana la 11 in oras si in jur de 8 afara.

    Cu Rrspect...Alex
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Feb 2012
  2. eversmann 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Iul 2016
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi TT, 2.0 TFSI, 2008
    Ce parere aveti despre motorizarea 1.8 TFSI 160 HP de pe modelele 2008/2009. Intentionez sa-mi achizitionez in viitorul apropiat un astfel de model Audi si as avea nevoie de parerile voastre. Mentionez ca nu sunt un mare impatimit al vitezei, insa imi place la nebunie aceasta masina. Multumesc anticipat!
     
    Ianis Dinu apreciază asta.
  3. stvmeh 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2014
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    2007 A8L 6.0 W12
    Cineva care are tt 3.2 mk2 sa-mi dea niste detalii generale despre masina ? si ma mai intereseaza spatiul locurilor din spate ,,,,mai exact daca un copil are destul loc in spate
     
  4. Coscovitul 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2015
    Locație:
    UK
    Masina:
    Audi A6 C6 2004 3.0 TDI Quattro
    Are loc un copil fara probleme, am loc si eu 1.80 daca scaunul din fata e tras in fata cat de cat. Problema la mine e locul la cap, trebuie sa inclin capul intre scaunele din fata. Nu e ca la first class dar pt distante scurte e acceptabil.
     
  5. Morariu George

    Morariu George 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Ian 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A3 8PA, 2.0 TDI BKD, 2005
    Buna ziua! Doresc sa achizitionez un TT 2.0 TFSI de prin 2006-2007-2008 (depinde ce gasesc mai bun). Imi puteti spune parerea voastra despre acest motor? Dar despre aceasta masina (Am 21 de ani)? Eu caut S-tronic, insa bugetul meu este undeva pe la 8-9000 euro maxim. Si inca o curiozitate, ce consum aveti cu el la drum lung, mers linistit 110-120-130, dar prin Bucuresti? Multumesc!
     
  6. Ianis Dinu 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iul 2018
    Locație:
    Slobozia
    Masina:
    ..
    Buna ziua,
    Vreau sa achiziționez si eu un Audi TT, Din 2012 si as vrea sa aflu mai multe detalii despre aceasta masina de la cei ce au deținut sau dețin un astfel de model.
     
  7. Alexandru-Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Astra,1.4 , 2008
    Salutare,
    Sunt nou pe aici si nu stiu cum sa incep.
    Sunt interesat de achizitionarea unui audi tt 8j si as vrea sa aflu ca sa zic asa, mai multe despre acest model, daca ma poate ajuta cineva si mai ales daca este cineva din Bucuresti posesor al acestui model si imi poate face o prezentare fizica mai amanuntita poate, daca se doreste si o scurta plimbare.
    Multumesc anticipat!
     

Distribuie pagina asta