1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere/sfat - achizitie - A4 B7 - motor Diesel

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de bartha, 17 Noi 2007.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca mai ai 2.000 Euro pentru ce trebuie remediat la ea in viitorul apropiat da, merita. Citeste toate topicurile din aria asta si tot acest topic integral inainte de a intreba de ce ti-am spus suma aceea.
     
  2. Silviu122 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2018
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4, 2.0, 2007
    Multumesc frumos de pont ;)
    In timp ce consult mai bine ce este scris pe aici poate imi spune cineva si ceva sugestii despre codul motorului care ar fi mai bine sa il aleg la versiunea 2.0. Multumesc!
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pentru absolut tot ce intrebi exista raspuns pe forum. Bafta
     
  4. Silviu122 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2018
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4, 2.0, 2007
    Salutare, sper ca nu supar pe nimeni daca las anuntul asta aici si intreb...sa fie asa ceva real sau e exemplul perfect de teapa?
    Sunt incepator incepator insa am nevoie urgenta de o masina si inclin tare spre un Audi.
    Daca va rog fain, imi dati niste sfaturi?
    Multumesc frumos in avans

    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a4-ID7Gt9ig.html#0dc99d03d4


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    A mai fost postat anuntul aici. Cauta tu personal o masina in Germania, la 4.500 E adusa de dincolo 100e nr zoll 400 euro transportul in tara + profit. Masina a fost cumparata sub 3900e. Tu ce zici Audi din 2007 cu 3900e cati bani inghite ea dupa ce o vei cumpara tu ? :laugh: Nu ma mir de ce nu se incumeta nimeni la masini intretinute , sunt duble ca pret.

    PS: Sa-ti mai dau putin de gandit , de ce nu vezi la vanzare un B7 la 8-9000e cu nr de zoll cu km reali si carte service? Pentru ca alea nu aduc profit. :search:
     
    Scorpyon și bobalex18 apreciază asta.
  6. marianu

    marianu Silver Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A6 2019 2.0 204 cp
    as fi suspect la km,sigur nu sunt reali,in rest masina are dotari care le vezi la putine,tinind cont ca are verificarea facuta anul trecut ,tehnic ar trebui sa fie ok.
    daca nu a fost lovita si nu are probleme majore,gen volanta sau motor,eu as lua-o.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Silviu te rog eu insistent sa citesti inutegral acest topic si toate topicurile din aria asta, ca sa inveti si sa nu incepi, dupa achizitie, cu intrebarile. Ti-am mai spus odata asta. Nu mai cauta toate petardele. Un A4 B7 impecabil costa minim 7-8.000 Euro daca nu, chiar mai mult. Nu mai crede in Zana Maseluta sau Mos Craciun. Multumesc.
     
  8. Silviu122 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2018
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4, 2.0, 2007
    Am mai gasit azi o masina, daca puteti sa imi dati o parere despre ea...daca primesc unda verde de la voi si ziceti ca merita, saptamana viitoare cred ca tot merg dupa ea fara alte intrebari :)
    Merci inca odata si scuze daca nu is inca la inaltimea unui posesor pasionat de Audi ;)

    Audi A4 Avant 2.0 TDI NAVI, XENON - Preţ final: € 5.500,-
    https://www.autoscout24.ro/oferte/a...na-negru-64d38bc3-47e0-40ce-9217-f19dbb2a3ab1
     
  9. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    Hai ca incet incet progresezi. Nu spune nimeni ca trebuie sa fi la inaltime. Iti atragem atentia ca masinile astea in special motorizarea asta inghite multi bani daca nu sunt ingrijite. Orice masina luata de tine de dincolo ,e cu mult mai echitabila pentru ca nu o vinde "turcu" la roman pt profit , iar romanul la alt roman pentru alt profit. Asa o masina de 3.000e in germania ajunge la 5.000 in tara pentru ca fiecare isi pune partea lui deoparte. Eu zic ca merita , km putini , nu e dotata senzational , dar e pret mai incurajator sa nu iei o teapa de zile mari.
     
  10. ryoraul

    ryoraul Bronze Member

    Înscris:
    8 Feb 2013
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B5 2001 AVANT 1.9 TDI AJM
    Ai citit mai sus cand ti s-a spus ca un B7 intretinut e 8-9000 euro ? Tu o tii pe a ta cu 5500 euro, sunteti culmea.
     
  11. Silviu122 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2018
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4, 2.0, 2007
    Multumesc pentru interventii, sunt de acord cu tot ce spuneti si chiar as mai vrea pareri. Ca idee, nu imi permit sa dau mai mult de 5.500 €uro adusa de dincolo si sunt constient ca o sa fie de investit bani in ea la un moment dat dar am de gand sa am grija pe cat posibil de ea si sa ii dau ce ii trebuie ca sa functioneze la parametrii buni in ceea ce ma priveste. O sa continui sa citesc si sa tin cont de ceea ce se spune aici pentru ca este o mare diversitate de soferi si masini, probleme si rezolvari ... fiecare cu ale lui!
    Mulțam fain baieti deocamdata.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  12. marianu

    marianu Silver Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A6 2019 2.0 204 cp
    la orice masina trecuta de 200.000,si Audi, te poti astepta la unele cheltuieli,dar cele din 2005-2006 care ,parearea mea,au peste 300-350000,e normal sa te astepti sa te mai lase ceva.
     
  13. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Nu poate sti nimeni ce coaja se ascunde dupa polishul samsarului si cate sute de mii de km a rulat peste ce arata in bord. Poti sa iei o masina la care bagi doar carburant sau una la care trebuie sa te ocupi de cauciucuri, frane, suspensie, directie, ambreiaj, turbina, egr si or mai fi. O masina 1) premium 2) veche 3) pe motorina 4) de la samsar e o bomba cu ceas dpdv al fiabilitatii.
    Dupa mine nu merita sa iei o coaja doar pt sigla, sa stai toata ziua prin service si cand pleci din oras sa scuipi in san :)
     
  14. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Tu de ce ai luat masinile pe care le ai? :)
    Atata timp cat omul pricepe ca ORICE masina la anii astia, cu Sigla sau Fara sigla, exista posibilitatea sa investesti inca o parte din pretul de achizitie , merge si ia masina. Maine merg sa iau un B7 TFSI pe care proprietarul l-a cumparat de la o cunostinta care il detinea de 10 ani. La prima problema tehnica dupa ce a intrat in service s-a adunat o factura de 12400 lei doar piesele. Basca 1500 manopera.
    Masina , atata timp cat nu e noua, este o loterie. Cu foarte buna informare in prealabil si foarte mare atentie la cumparare poti micsora investitia ulterioara, dar tot trebuie sa ai noroc. Asa ca omule, daca iti doresti cu adevarat masina asta, studiaza bine , fii atent si bafta multa.
     
  15. Silviu122 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2018
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4, 2.0, 2007
    Din pacate s-a vandut deja...oricum, multumesc frumos de interventiile voastre, chiar apreciez ;)
     
  16. MariusCR 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2018
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 B7 2007 2.0 TDI 125 KW BRD
  17. Scorpyon

    Scorpyon Silver Member

    Înscris:
    10 Iun 2011
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4 B7, 1.9 TDI
    Oare chiar asa ieftin sa fie un a4 dotat in stare buna ?
    Din poze nu am observat ceva iesit din comun, la fata locului ai sanse mari sa "te tragi de cap".
     
  18. Marius07 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Mar 2015
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,2.0 TDI 170CP,2007
    La un avant cu dotari si in stare buna eu nu m-as uita la ceva sub 6000euro,decat daca vreau sa ma astept la 'surprize' si sa bag in el jumate din pretul masinii...
     
  19. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Eu am platit la ambele masini in plus peste pretul pietei din tara si am primit masini ingrijite, roti iarna/vara si am plecat fara griji la drum lung. Ma rog, cu b8 plec cu ulei dupa mine :)
    Dar am 2 prieteni mai tineri care si-au luat VAG sa fie ciumegi si 1.9tdi sa consume putin. Masinile? Normal, ieftineee, afacere. In fiecare luna trebuie facut ceva la ele.

    Mie mi se pare inacceptabil sa achiti deviz 14,000lei la o masina de 10 ani pe care tocmai ai luat-o :( poate omul are bani de aruncat, desi in cazul asta nu isi mai lua B7. Nu poti sa zici ca dai 14,000lei ca merita, domnule, e B7!

    Ce incerc sa zic e ca masina sh e loterie, de acord, dar iti cam ratezi sansele cu masini de la samasari la preturi de nerefuzat.
     
  20. MariusCR 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mai 2018
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 B7 2007 2.0 TDI 125 KW BRD
    Merci de raspunsuri. Da, cam asa e, de o luna tot caut si stau pe ganduri cu varitatiile astea de preturi. Am gasit asta de exemplu asta https://m.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-2-0-tdi-quattro-finanzierung-ab-149-garantie-wuppertal/258376045.html?ref=topInCategory&eyecatcher=1&tic=1:1 in Germania care daca ar fi sa o duc aici as iesi peste 6.000 euro cu ea ceea ce e peste pretul multor masini cu aceleasi dotari si deja inmatriculate in Romania fara sa mai pun in calcul schimbare de consumabile distributie si etc.
     

Distribuie pagina asta