1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere/sfat - achizitie - A4 B7 - motor Diesel

Discuție în 'Audi A4 B7 (2005 – 2008)' creată de bartha, 17 Noi 2007.

  1. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Da, dar cine o ia de la tine cand o sa o vinzi nu o sa aiba in ce sa bage 800 de euro pe an daca face 10k km pe an ! Poate intr-un an sa pice ceva mai scump, dar nu poate avea ghinionul ca an de an sa tot pice una alta. Asta daca nu merge pe camp cu ea !!!
     
  2. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    @vladliviu85
    Fiecare cu parerea lui, eu doar spuneam omului sa faca altceva cu 8000 euro :)
    Asta cu masinile noi ca sunt mai proaste ca ale noastre... Sa nu fim copii...
     
    DaNNinho apreciază asta.
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Incheiem aici pentru ca altfel inchei eu.
     
  4. VARGAS 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Iun 2018
    Locație:
    Mureș
    Masina:
    Audi A4 B6 1.9 TDI 131 CP AVF ; Audi A3 8P Sportback Facelift 1.9 TDI BLS
    Multumesc frumos pt raspunsuri! o sa tin cont de ele
     
  5. IvAlin 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2019
    Locație:
    Bucuresri
    Masina:
    Vw golf 4, 1.4, 2000
    Dranca Paul Andrei apreciază asta.
  6. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Ai poza mai jos cu scaunul meu la 320000. Mai sunt și alte variabile în ce privește uzura scaunului dar diferenta e cam mare.
    În ce privește masina per ansamblu:
    Întreținere 800 euro pe an dacă ești mai pretentios, cutia la km ăștia poate fi o potențială bomba cu ceas pentru buzunarul tău, motorul e "cel mai bun" din istoria Audi. Cauta alta masina. Sau marca.
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    IvAlin masina aia la banii aia e o panarma. Un A4 B7 impecabil tehnic si cu dotari il vei cumpara la un minim de 7000 Euro. Ce gasesti sub suma asta sunt cu probleme sau vicii ascunse, unele nestiute de proprietarii masinii. In rest citesti integral acest topic si aria asta pentru inceput.
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  8. IvAlin 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2019
    Locație:
    Bucuresri
    Masina:
    Vw golf 4, 1.4, 2000
    Am inteles. Deci ma orientez spre altceva, continui sa visez pana va veni timpul pentru ea. Multumesc
     
  9. vladliviu85

    vladliviu85 Audi Expert

    Înscris:
    27 Mai 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 BLB 2.0 TDI 2005 - 140 calutzi
    Exact. Pretul e dubios de mic. Daca a lui din 2008 este 4800E, una din 2005 inseamna ca se da pe gratis ??

    Nu te orienta spre alta marca sau model daca B7 e masina pe care ti-o doresti. Orienteaza-te catre una la pret real :) Un pret mic intotdeauna ascunde ceva nasol din punct de vedere tehnic sau juridic la o masina.
     
  10. sebastian9415 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Aug 2017
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI 131CP AWX, 2001
  11. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    S-line e in capul samsarului, dupa cum vezi si tu masina este adusa pentru vanzare, evident ca masina a fost cumparata pe o suma mai mica(estimez 4k e).Scaunele sunt sport si atat, nu exceleaza cu absolut nimic la dotari..iar samsarul ala are o descriere a dotarilor de te face sa razi copios.
    285k km..in 2019 s-au desteptat si ei si s-au dat seama ca tot mai putini musca faza km pana in 200k.Nu te baza ca sunt reali..sigur si-a mai bagat si el mana pe acolo.

    P.S. inceteaza si tu cu replica "full" ca asta nu tine aici pe forum :)
     
  12. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    @Kent lăsând la o parte exagerarea samsarului, care dacă ne gândim puțin oferă exact ce își dorește romanul, ce ți se pare ție ca are asa puține dotări masina aia ? Interior sport, are Bose RNS-E, pilo,t oglinda electrocroma, ceasuri color. Cu ceva mici lipsuri e un interior aproape complet. Afara ii lipsește pachetul de S-line dar măcar are xenonul.
    @sebastian9415 Daca verifici masina si e în regula mecanic, și nu are elemente de caroserie strambe sau revopsite(înțelegi ce vreau sa spun) eu zic ca își merita banii.
     
  13. sebastian9415 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Aug 2017
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI 131CP AWX, 2001
    Eu m-am referit că are dotările pe care le-aș dori eu. Nu caut încălzire in scaunele din spate, suspensie sport, trapă sau ce dotări a avut acest model din fabrica. Nu cred ca este vreun model complet full, pentru ca asta ar fi însemnat un preț aproape dublu la prima cumpărare.
     
  14. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Scaunele sunt sport, S-line este altceva si tu sti deja asta.Unde am spus eu ca are dotari putine? am spus ca nu exceleaza(adica nu are ceva "exotic" ca dotari)...este cu totul altceva.
    Daca pt. tine o masina la pretul respectiv prezinta o optiune este alegerea ta.Fiecare are dreptul la o parere proprie.

    Spor
     
  15. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Are dotări, nu știu cât de dotat trebuie sa fie ca să o consideri "dotata"
    Spune-mi ce diferenta este între scaunele din poze și cele de S-line în afara de inscripția de S-line. Sper sa mai îndure Cristi vreo 2 răspunsuri.
     
    TalosCosmin apreciază asta.
  16. Scorpyon

    Scorpyon Silver Member

    Înscris:
    10 Iun 2011
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4 B7, 1.9 TDI
  17. ovidiutm

    ovidiutm Moderator Staff Member

    Înscris:
    16 Sep 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 B6, 1.9 TDI ~ AVF/BGA + alte marci.
    Pot sa numar dotarile pe degete... practic imi mai si raman degete de numarat la aceeasi mana!
    Macar e sincer cu km.
     
  18. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Si te mai miri ca vine nea' Gigel si face misto de mine ca am bagat 8000 ron in reparatii, cand puteam sa cumpar alta cu bani aia .. :))
     
    vladliviu85 apreciază asta.
  19. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    8600 ron am bagat in B5 in intretinere de anul trecut si mai am de schimbat volantul.:p

    Urmatorul proprietar v-a fi rematul. :laugh:

    Succes visatorilor la achizitionarea unui B7 la 3500€.:tocktock:
     
    remix, ovidiutm și vladliviu85 apreciază asta.
  20. Madalin V 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Iul 2019
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    a4 b7 2005

Distribuie pagina asta