1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A2

Discuție în 'Audi A2' creată de Andrei-Zen, 29 Iun 2007.

  1. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Te rugam nu mai folosi Caps Lock deoarece avem impresia ca tipi la noi;).Multumesc.
     
  2. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    de ce i-ai schimbat bara stabilizatoare?
     
  3. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Salut toti detinatorii de A2 de pe acest forum. Din cate am citit in acest post majoritatea sunt multumiti de aceasta buburuza si as vrea sa sa stiu daca pt o fata ati recomanda-o.Eu am gasit un a2 si as vrea sa il fac cadou de sarbatorii surorii mele.Voi ce spuneti merita banii 2000€ din 2002 cu motor 1.4 diesel?
     
  4. cristi_

    cristi_ Banned

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    București
    Pretul este jenant de mic! Ai grije sa nu fie vreo teapa ! :think:
     
  5. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    Asa mi s-a parut si mie ca e cam mic pretul si de asta ma gandeam sa-l si iau pt a-l face cadou:).Am sa merg sa vad despre ce este vorba si totodata am sa pun si vag-ul pe ea sa vad ce imi poate zice;).Oricum am sa va tin la curent sa vedem ce o fi: kilipir tzeapa sau o buna oferta (desi nu cred):beerchug:
     
  6. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    :jump: Am aflat informatii despre masina :haha: Am gasit anuntul intr-un ziar din italia cum k masina ar fi in italia Torino.Dupa ce am contactat vanzatorul treaba s-a sucit la 90 de grade.... masina era in anglia iar proprietarul in irlanda pentru moment (zice el) iar daca is interesat sa ii trimit un avans de 1000€ si el imi trimite masina cu un camion dupa care ii trimit resul de bani....:keule: Nu stiu dak ar fi cineva atat de naiv incat sa trimita banii inainte si apoi sa astepte o masina data in ziar in italia ce se afla in anglia iar proprietarul in irlanda.Cam asta a fost istoria cu masina "jicnitor de ieftina".Ai avut dreptate Cristi .mersi
     
  7. juve_star

    juve_star Bronze Member

    Înscris:
    26 Sep 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI A4 1,6 101CP
    Cred ca "amaratul" nu avea bani de sarbatori!
     
  8. eminence

    eminence Pasionat Audi

    Înscris:
    10 Sep 2008
    Locație:
    Turda, jud.Cluj
    Masina:
    Audi A6 Avant 1.9TDI AWX 2002
    Fratele meu a patit asa cand si-a luat masina, si-a gasit pe net un B4 superb, ca scos din cutie, iar cand l-a sunat pe proprietar a zis ca masina e in Italia si sa-i trimita vreo 500 Eur sa o aduca in tara. Mda, vezi sa nu! :jump: :tocktock:
     
  9. bencheacata

    bencheacata Silver Member

    Înscris:
    28 Aug 2008
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi Q7 4L 3.0TDI quattro
    aaaa da bravo eminence:) si a2-ul arata in poze de park era abea scos din fabrica si mai avea si naviplus pe deasupra
     
  10. marko 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    audia2
    audia2

    este audi a2 o investitie buna in romania???se gasesc piese noi pentru ea sau doar din dezmembrari??? in afara de acaracteristicile postate pe forum despre acest model ce dezavantaje/avantaje mai prezinta?
     
  11. Nona 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A2 1.4i
    sal!

    Piese noi pt A2 am gasit, nu asta e problema ci costul lor f ridicat..yo chiar caut piese pt ea la dezmembrari si nu gasesc..tu unde ai gasit??
     
  12. marko 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    audia2
    audi a2

    pai tot asa de la masini dezmembrate ....eu nu ma pricep foarte binela masini ....aceasta masina e prima mea masina ....imi poti da exemplu de unele piese facand comparatie cu alte marci sa`mi dau seama cat de ridicate sunt aceste preturi ???ma tenteaza un casco la ea dar stai sa vezi .....ce scor imi dau aia si ca student ...nu`mi pica bine`:))))))))
     
  13. Nona 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A2 1.4i
    sal

    uite banii la care am gasit cateva piese noi:
    1 Panou fata 510.90
    2 Armatura bara fata 297.98
    3 Grila radiator negru lucios 719.99
    4 Grila radiator negru satinat 719.99
    5 Radiator racire motor 335.28
    6 Radiator A\C 807.22
    * preturile sunt fara TVA

    cat despre casco ...mai bine pune masina pe numele lui taica-tu de exemplu, si de la vreo 25 de mil scade la vreo 17..(asta e exemplu cu o broscuta vw)
     
  14. marko 2nd Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    Galați
    Masina:
    audia2
    audi a2

    pai e buna ideea sa o pun pe numele lui ....dar el nu se afla in tara ...pot face casco pe numele lui fara prezenta lui?:D n-as prea crede ....doar sa imi faca pe la notar vreo imputernicire ceva nush ..:D spune`mi te rog daca cunosti si cureaua de transmisie ....km la ce pret e?:D thankzz:D
     
  15. Daniel Razvan

    Daniel Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2009
    Locație:
    Bergen, Norway
    Masina:
    Audi A2 1.4 Bensin
    Audi A2 ZZ10587

    Si eu am intrat in posesia unui Audi A2.Super tare masinuta si mai ales faza cu caroseria din aluminiu.Rugina nu ai sa vezi pe ea.Avantaj, ...dar si daca ai un impact sau Doamne Fereste un accident mai grav ai de tras cu ea.Suspensiile sunt putin rigide dar exact cat trebuie la o masina de clasa ei.Este economica, cocheta si are aspect de masina din viitor.A cea mai tare faza care imi place la ea este cu panoul frontal care se lasa in jos si poti sa ii pui ulei, apa si solutie de parbriz.Tot aici poti verifica nivelul de ulei.Capota nu se deschide ci se scoate cu totul.Deci sincer e o masina care parca vine din viitor.Sa le conduceti cu placere si fara neplaceri km nelimitati.
     
  16. adrenake

    adrenake 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Sep 2008
    Locație:
    tulcea
    Masina:
    audi a2 1200 tdi
    Recomandari ptr. Audi A2 TDI 1200cm3

    Va salut doamnelor si domnilor posesori de A2.
    Sunt din Tulcea, si-mi doresc o recomandare din partea voastra. Vreau sa merg la un service cu meseriasi adevarati pentru o diagnoza completa la masinuta mea - A2 1200cm3 TDI cutie automata. Se aude un zgomot la trecerea dintr-o treapta in alta.
    Multumesc anticipat pentru un eventual raspuns.
     
  17. upgrade

    upgrade 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2008
    Locație:
    bacau
    Masina:
    audi a4 2002 1.9 101cp
    incepe mai intai cu schimbarea uleiului din cutie..daca problema persista,e cv in neregula cu cutia,sper sa nu fie cazul
     
  18. adrenake

    adrenake 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Sep 2008
    Locație:
    tulcea
    Masina:
    audi a2 1200 tdi
    Multumesc ptr sugestie, insa deja am facut-o. Nu gasesc pe nimeni care sa se bage pe cutia asta.....:lmfao:
     
  19. Jeoy with A2

    Jeoy with A2 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2010
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a8 2.5 tdi akn
    In ceea ce priveste suspensile la a A2 sunt un pic mai rigide fata de celelalte modele dar e ok pt A2 si in ceea ce priveste diferenta de cai intre 75 si 90 este soft sau na cu stie toata lumea cip tuning la cel de 90 de cp vine cu un soft de fabrica dar si cel de 75 multi zic ca ii lenes dar daca ai grija sa il intreti cum am facut eu cu un filtru K&N in carcasa originala o presiune marita in turbina nu te faci de rusine :P
     
  20. Daniel Razvan

    Daniel Razvan 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2009
    Locație:
    Bergen, Norway
    Masina:
    Audi A2 1.4 Bensin
    Audi A2

    Da ai mare dreptate referitor la suspensii ca sunt rigide.
    Si la cai putere la fel. Este putin lenesa dar nu te face de ras ... mai ales daca faci si modificarile de care ai mentionat ... nici nu se mai simte :undwech: .
    Da este o masina buna in concluzie si ma bucur ca sunt posesorul acestui model de masina de la Audi.
     

Distribuie pagina asta