1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Cu o medie de 50k km pe an, cred sunt km reali.
     
  2. nicolas76

    nicolas76 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2010
    Locație:
    Straubing
    Masina:
    Audi A4, 1.8T, 2003
  3. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    S-line e doar interior, dar e foarte faina
     
  4. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Am dubii referitor la numarul de km. Din 2010 are doar 210.000 km. Eu am masina din 2010, rulata doar in RO si am 172.000 km...
     
  5. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Lasa dubiile pt. ca sunt gresite. Tata are Passat din 2005 cu 110 mii km si sotia mea are Golf din 2007 cu 120 mii km.
    Masina din ultimul link arata bine. Daca impozitul nu e o problema atunci e o masina de vis. 240 de cai 4x4, ce poti cere mai mult?
     
  6. nicolas76

    nicolas76 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2010
    Locație:
    Straubing
    Masina:
    Audi A4, 1.8T, 2003
    Si eu cred ca sunt reali kilometrii. Masina este aproape impecabila la interior. La exterior mai sunt ceva probleme (nelipsitele puncte de vopsea sarita pe capota si bara fata, un prag putin infundat, si o usa iarasi putin infundata, vreo 3 leduri care nu functioneaza la o tripla spate) dar motorul in combinatie cu cutia asta sunt vis... Am fost cu un prieten sa o vedem (pentru el) si a luat-o.
     
    sandumbogdan apreciază asta.
  7. dreiutz

    dreiutz 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Mai 2014
    Locație:
    Luxemburg
    Masina:
    Audi A4 B9 2.0 TDI DETA 2016
    Eu ma refeream la faptul ca masina este rulata in Germania si am comparat cu masina mea, rulata doar in Romania. Am zis doar ca am dubii, nu ca sunt sigur. Dar e topic de sfaturi, deci am tot dreptul sa imi dau cu parerea. ;-)
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Da dar cand iti dai cu parerea scrie in asa incat spusele tale sa nu aiba valoare de adevar absolut ci sa mentionezi ca este strict parerea ta si atat.
    Eu am multe masini diesel cumparata din Germania si nu numai cu foarte putini km (maxim 150.000 km) rulate pe autostrazile din Vest dar pretul platit a fost unul pe masura numarului de km. Daca vrei masina ce are Km putini reali in bord trebuie sa platesti mult pentru asta. Ca si exemplu eu la masina din profil am in bord azi 144.580 km la 9 (noua) ani de la achizitie. Masinile astea nu sunt exceptii si masinile astea au un pret pe masura numarului de km.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  9. nik5691 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    audi a4 quattro 2013 CGLC
    buna ziua,
    va multumesc mult pentru sfaturile voastre.
    dupa un an de studiu si de cautari sunt de ieri proprietarul unui A4 quatro.
    mare dreptate au avut cei care dintre dumneavoastra au opinat ca masina trebuie verificata la reprezentanta.
    DOAR asa ne putem feri de tepe, iar pretul pe care l-am platit a fost de doar 235 ron pentru o verificare de circa 1,5 ore.
    va doresc la toti sanatate si sute de mii de kilometri fara probleme.
     
    Corni 28 și Reviver apreciază asta.
  10. paul1342

    paul1342 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Iun 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8.5, 105KW - 143CP (CJCA) 10/2012
  11. sandman

    sandman 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    ex: Audi A4 B8 Avant, 2.0TDI 170CP, 2011
    as alege prima masina din pricina motorului si a dotarilor.
     
  12. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Depinde ce vrei: automata sau manuala. Daca s-ar putea, eu as alege a treia combinata cu cateva dotari de la a doua :)
     
  13. paul1342

    paul1342 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Iun 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8.5, 105KW - 143CP (CJCA) 10/2012
    eh...da, stiu :) ce le-as mai combina si eu intre ele.

    Vreau manuala sau automata s-tronic, nu multitronic. Nu vreau motorul de 88KW - 120 CP. Vreau minim xenon si navigatie, restul dotarilor nu sunt musai.
     
  14. sandman

    sandman 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Mai 2014
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    ex: Audi A4 B8 Avant, 2.0TDI 170CP, 2011
    dupa ce o sa te obisnuiesti cu kessy, nu o sa mai vrei masina fara.
     
  15. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Dupa parerea mea, al doilea link e ce trebuie.
     
  16. Mihai Z

    Mihai Z 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2017
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    A4 2.0 TDI Quattro CGLC 2013
    Salutare. Am citit cateva post-uri aici pe forum, ar fi primul Audi achizitionat si am nevoie de cateva pareri despre. Intru intr-o lume "virgina", pentru ca pana acum am fost posesor doar de Ford (ultima masina Mondeo MK4). Am decis sa achizitionez un Audi in primul rand pentru traditia 4x4. M-am decis sa vizionez masina din acest link, https://www.autovit.ro/anunt/audi-a4-audi-a4-quattro-2014-s-line-plus-4x4-ID7GkKjF.html
    De asemenea, orice parere in ceea ce priveste aspectele la care ar trebui sa acord atentie sporita, este binevenita.

    Multumesc, Mihai.
     
  17. ilky

    ilky Silver Member

    Înscris:
    14 Mar 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 -2.0 TDI 2009 CAGA
    Mihai masina din ultimul anunt postat chiar arata bine, imi plac jantele si oglinzile rabatabile electric :) Dar ca la orice anunt de la samsari, mare grija la cum arata de fapt in realitate :),trebuie pusa pe tester pentru verificare erori si chiar istoric la reprezentanta daca e posibil prin cunostiinte, Ca trecere de la Ford la Audi, eu cred ca vei fi multumit si spun asta din experienta, mai avem in familie un ford mondeo mk3 si dupa prima curba la volan, imi vine sa ma dau jos din el, bine asta e doar parerea mea proprie si personala :) In rest , bafta si noroc!
     
  18. Mihai Z

    Mihai Z 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2017
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    A4 2.0 TDI Quattro CGLC 2013
    Multumesc de feedback! In rest la prima vedere, ca si dotari e ok? Raport dotari vs pret? Multumesc
     
  19. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    @Mihai Z , e foarte bine dotata masina, mie personal nu imi place deloc culoarea si faptul ca are clima doar pe o singura zona, in rest, are dotari faine si destul de scumpe de pus dupa.
    Verificarea o faci cam ca pentru orice masina SH, tester, test de rampa, condus, test de vopsea daca ai unde si cam atat. Vezi sa nu aiba zgomote ciudate si de preferat sa aiba un istoric unde sa apara niste schimburi de ulei acolo la sistemul Quattro.
     
    Mihai Z apreciază asta.
  20. Mihai Z

    Mihai Z 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Mar 2017
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    A4 2.0 TDI Quattro CGLC 2013
    Mutumesc, voi tine cont si asa am sa fac. Culoarea nici pe mine nu pot sa zic ca ma reprezinta... dar tine la purtat. Multumesc! Alte pareri?
     

Distribuie pagina asta