1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Pai si atunci de ce mai intrebi pe forum???
    Tipic romanesc:
    "Salut comunitate.
    Se da masina asta: .......
    Ce parere aveti? (nu ca m-ar interesa, ca oricum mie imi place).
    Chiar daca stiu ca tipul e samsar, ca e un anunt 'nesimtit', ca masina e base line, ca eu nu vreau dotata, etc., mie imi trebuie Audi, si asta e bugetul.
    Ce ziceti, merita drumul? (nu ca m-ar interesa)"
    No offence.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  2. MPaul 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Iun 2017
    Locație:
    Targu-Mures
    Masina:
    A4 B8 2010
    Nu e chiar asa, am vandut vechea masina si am nevoie de alta, am facut deja programare la reprezentanta pt.verificare , am scris ca am nevoie de pareri de la posesorii de Audi la ce sa ma uit maine cand ajung la ea. Si din alte anunturi care le-am vazut ,,base line" inseamna altcv( fara xenon, interior piele,etc )
     
  3. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    MPaul mai ia in calcul ca KM aia mai mult ca sigur nu sunt reali.
     
  4. Scorpyon

    Scorpyon Silver Member

    Înscris:
    10 Iun 2011
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4 B7, 1.9 TDI
    As cauta altceva, e plin de ele prin Mures (vad ca esti de acolo). E destul de usor pe orice model audi sa pui niste logo-uri s-line (fata, spate, 2 pe lateral si una in interior) si daca e nepriceput pica in plasa :haha:
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    MPaul fa bine si lasa intrebarile inutile pentru ca oricum balariile se vor sterge (si chiar s-a intamplat asta, precum vezi). Citeste integral topicul asta si integral aria masinii care vrei sa o cumperi. Nu stam sa adaugam pagini inutile cu intrebari stupide, chiar daca esti incepator in Audi. Multumesc.
     
  6. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Nu este start-stop este autohold
     
  7. Rus25 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Iun 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi a4
    Salutare baieti,

    Sunt nou pe forum, sper sa postez corect.
    Am nevoie de un sfat de achizitie va rog. Am gasit un audi a4 2013 motor 1.8 tfsi de 120 cp multitronic. Masina are 77.000km romania istoric complet la reprezentanta.
    Am mers cu ea, este exceptionala dar nu stiu foarte multe despre motor. Mai consuma ulei? Exista probleme la motor? Singurul defect pe care l-am vazut este la parasolarul de la sofer prinderea din dreapta este rupta si oglinda dreapta nu se pliaza la inchidere.

    Va multumesc, si scuzele de rigoare in cazul in care am postat gresit.
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Iti spun eu ca nu s-a rezolvat problema consumului de ulei. Restul afli dupa ce citesti toata aria masinii care vrei sa o cumperi si acest topic integral. Ca si membru nou inscris ai obligatia sa citesti forumul fara sa pui intrebari aiurea si inutile mai bine zis care se repeta. Multumesc.
     
    Ultima editare: 20 Iun 2017
  9. Cristian28 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2017
    Locație:
    Zalau
    Masina:
    nu am
  10. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Eu zic ca merita. Are km putini, dotari bune, pretul e ok.
     
    Cristian28 apreciază asta.
  11. gociu_vio@yahoo.com

    gociu_vio@yahoo.com 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2014
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A4 B9 S-tronic 2.0 TDI 190cp,2018
    Nu e lovita tare, reparatia pare simpla.Doar ca nu prea e 10000 euro :) trebuie sa suplimentezi putin bugetul
     
  12. Cristian28 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Iun 2017
    Locație:
    Zalau
    Masina:
    nu am
    Da,ai dreptate dar sper sa mai negociez putin. Luni dupa ce o sa vorbesc cu ei, trimit pe cineva sa vada masina si sa o verifice. Sincer sa fiu, preferam sa nu aiba suspensia sport (sa nu fie joasa) iar rotile de 18 nu sunt cam mari ?
     
  13. smurff

    smurff Gold Member

    Înscris:
    22 Ian 2015
    Locație:
    Bacău
    Masina:
    Audi A4 (B9 - DEUC - 2016 - sedan)
    Reparația undeva la 300 euro.
     
  14. dcaramarin

    dcaramarin Silver Member

    Înscris:
    27 Mar 2010
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4-avant-2.0 CR, CAGB
    Salutare tuturor. Astazi am vizionat masina din link.
    https://www.olx.ro/oferta/audi-a4-audi-a4-2-0-tdi-140cp-ID8KqSW.html. As dori o explicatie ce inseamna acea suspensie reglabila 4 moduri -CONFORT-AUTO-DYNAMIC-INDIVIDUAL...? cu ce se mananca asa ceva? plusuri si minusuri daca se poate....si eventual costuri la intretinerea suspensiei. Si inca ceva....in realitate nu are 143 cai cum e in anunt, doar 120cp(88kw) cod motor CAG. Se merita ca fiabilitate si intretinere sau e prea puturos pentru cele 1640kg? In rest arata f bine exterior/interior, functioneaza totul la ea. Mai spuneti-mi voi la ce sa ma uit sau sa ma feresc ca am promis ca ma revad cu el la un service pt verificari suplimentare. Multumesc, orice raspuns e binevenit.
     
  15. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Chestia cu suspensia e vrajeala. Cel mai probabil se schimba numai raspunsul pedalei si a directiei.
    Faruri fara xenon e urat. Tapiteria de piele e nasoala daca nu ai garaj pt. ca vara frige de-ti lasa urme pe piele si iarna e rece ca gheata.
    Cauta ceva fix invers, faruri cu xenon si tapiterie textila.
    Pretul e bun tinand cont ca e cu cutie manuala si motor cu putere redusa, cauta ceva cu 143 de cai si cutie automata daca tot vrei sa simti ce inseamna Audi.
    Imi plac jantele si culoarea si ca are navigatie.
    Nu-mi place ca ascunde numarul, ii e rusine sau vrea sa ascunda ceva?
    Pana la urma daca tie iti place masina si iese ok la service atunci pretul e bun si poate fi o alegere buna pt. tine in conditiile in care fiecare e diferit. Eu acum doi ani si ceva am avut de ales intre o masina aproape identica cu ce ai postat tu si alta masina pe care am ales-o pt dotari si sunt foarte multumit de alegere.
     
    dcaramarin apreciază asta.
  16. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    dcmarian daca o sa citesti ce inseamna ADS o sa afli si ce face suspensia aia. Pentru restul de intrebari ai raspunsul aici pe topic si in aria asta adica o sa afli raspunsurile dupa ce citesti toate topicurile inainte sa intrebi.
     
    dcaramarin apreciază asta.
  17. Farfara Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2017
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Masina:
    Audi A4 1.9 Tdi 2010
    Salut tuturor! Doresc sa achizitionez un Audi A4 B8 2.0TDI Euro 5.. am gasit urmatoarea masina, iar vanzatorul spune ca accepta fara probleme si o inspectie completa la reprezentanta.. Ce parere aveti despre masina? am de facut 600 de km pana la ea si nu prea as vrea sa bat drumul degeaba...
    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a4-ID7Gm1jT.html#xtor=SEC-81
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Eu pentru a ma asigura ca masina este in Romania, as cere in primul rand poze cu locatia din Romania. Nu stiu ce minte poti avea sa pui la vanzare masina cu poze din alta tara.
     
  19. Ionut159 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2015
    Locație:
    Ardeal
    Masina:
    Skoda Superb 2.0 TDI 2014
    Masina e in Baia Mare. Am vazut-o zilele astea la o spalatorie auto din oras.
     
  20. Farfara Adrian 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Apr 2017
    Locație:
    Drobeta Turnu Severin
    Masina:
    Audi A4 1.9 Tdi 2010
    Da, masina este in Baia Mare. Si cum arata Ionut? Ai avut ocazia sa o vezi de aproape?
     

Distribuie pagina asta