1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. Tony Tony

    Tony Tony 2nd Gear Member

    Înscris:
    10 Iun 2016
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    Audi a4 b8 , 2000cmc , 2012 - Audi a7 , 3000 cmc , 2011
    Masina arata bine fizic , mecanic nu se stie. Pentru 2009 si numarul respectiv de km ... e prea scumpa . Drive select nu vad sa fie , el spune ca are .
     
  2. iAntonio 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2016
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 S-Line, 2.0 TDI, 150CP, 2016
    Mi-a zis ca e Euro 4, deja a primit avans pentru ea si o vinde cu 12.000 euro.
     
  3. Vyrgyl93 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Aug 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Ford Focus MK2 Facelift, 1.6 TDCi, 2010, 90CP
    Salut,
    O intrebare am si eu. Intr-un buget de 8500 euro (cu adus pe roti din Germania, fara RAR si taxele din RO) , gasesc un B8 din 2008?
    Sau sa ma orientez la un A3 sau B7 ?
    Va multumesc!
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Cauta un B7 sau A3 8P.
     
  5. iondarie

    iondarie 5th Gear Member

    Înscris:
    11 Noi 2015
    Locație:
    Otopeni
    Masina:
    A4, BRB, 2007
  6. Pricopi Stefan

    Pricopi Stefan 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2017
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A4 2.0 140 Cp, S-Line, B7, 2005
  7. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    E bun pretul. La dotari sta slab. Lipsa farurilor cu xenon, lipsa navigatiei, lipsa cutie de viteze automate, piele de culoare urata, toate adunate scad din pret. De verificat daca poti istoricul, e posibil sa aiba 3-4 sute mii km ceea ce ar explica pretul.
     
  8. Pricopi Stefan

    Pricopi Stefan 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Aug 2017
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A4 2.0 140 Cp, S-Line, B7, 2005
    Sa zicem ca nu as dori neaparat cutie automata, si da, poate se putea alta culoare la piele. Istoricul se poate verifica cerand seria de sasiu si verificata pe site-urile de specialitate? Mersi.
     
    Corni 28 apreciază asta.
  9. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Istoricul se verifica in reprezentanta si numai de proprietar. Si chiar si asa e posibil ca reprezentanta sa refuze sa prezinte istoricul. Iar in cel mai bun caz in care afli ceva, e posibil ca in ultimii 2-3 ani sa nu mai existe informatii si atunci tot nu afli nimic relevant.
    Concluzia e ca daca poti sa verifici istoricul atunci bine, daca nu poti atunci verifica starea masinii si daca e totul ok si tie iti place nu mai sta pe ganduri ca o viata avem pe care nu merita sa o pierdem cu cautari de jumate de ani pt. o masina.
     
    Pricopi Stefan apreciază asta.
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Istoricul se verifica doar la reprezentanta in prezenta sau cu acordul proprietarului conform legii. Nu despre asta discutam in acest topic si in plus am mai explicat asta:

    Nu se ofera aceste informatii aici in acest topic si / sau pe forum. Am mai explicat asta de zeci de ori pana acum. Este interzisa oferirea acestor informatii in afara proprietarului.

    Va rog sa nu mai solicitati aceste informatii aici pe acest forum.
    Este interzis si ilegal sa va ajute cineva in orice reprezentanta cu privire la istoricul de reparatii ori service sau altceva fara acordul proprietarului masinii. Cine iti/va ofera aceste date incalca legea. Sunt date care au caracter personal si intra sub incidenta legii aceste lucruri. Multe reprezentante din Romania au fost data in judecata pentru acest motiv (istoricul de service si reparatie). Mergi la reprezentanta cu proprietarul pentru ca numai proprietarului i se ofera aceste informatii asta daca vrea acea reprezentanta sa-i spuna pentru ca altfel nu are nici o obligatie legala sa ofere acele date. Pe forum s-au mai mentionat aceste explicatii de cateva ori pana acum. Bafta.
     
    Pricopi Stefan apreciază asta.
  11. MirelMCA

    MirelMCA 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2016
    Locație:
    Pârscov
    Masina:
    Audi Q5 2013 2.0 CGLC Automat 7+1
  12. marcelush

    marcelush Banned

    Înscris:
    22 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, B9, (DETA), S-tronic, 2.0 tdi, 190cp, quattro
    Salut

    Pretul este corect - masina este destul de cheala pentru un AUDI A4
    Inca un amanunt interesant: poate ca nu am vazut eu - dar nu scrie nicaieri cati km are masina. Spune doar ca la 215.000 a fost facuta distributia - poate sa aibe 300.000 km acum

    Parerea mea este - decat sa iei un AUDI A4 chel, mai bine iei un VW Passat mai dotat
     
  13. Azlat 6th Gear Member

    Înscris:
    11 Oct 2011
    Locație:
    Maramureș
    Masina:
    Audi SQ5 2014 3.0 BiTDI
    Eu nu prea o vad cheala masina, are dotari medii, la Audi totul este o optiune. Daca era fara xenon, incalzire in scaune si navigatie puteam sa zic ca nu merita. Pretul intr-adevar pare prea mic pentru 2013, acum conteaza si numarul kilometrilor.
     
  14. marcelush

    marcelush Banned

    Înscris:
    22 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4, B9, (DETA), S-tronic, 2.0 tdi, 190cp, quattro
    Stiu ca la B8 facelift erau 3 variante,, toate incepeau cu A..de genul: Ambition, Atraction si Ambiente parca
    Una dintre aceste 3 echipari - avea in baza Xenoane, navigatia aia mica si inutila, scaune incalzite - adica exact ce are masina asta pe ea

    Eu am spus ca e cheala in ideea ca nu exista nicio optiune in plus fata de echiparea de baza
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Toate autoturismele marca Audi au aceste echipari nu doar A4 B8. Prima este Attraction a doua este Ambiente (cu mai multe dotari ca si prima varianta) si ultima Ambition. Mai sunt si alte variante ca de exemplu Audi Exclusiv, etc. S-a mai explicat asta pe forum de zeci de ori pana acum si eu nu inteleg de ce tot intrebati sau mentionati aceleasi lucruri odata scrise si explicate.
     
  16. ador13

    ador13 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B8.5 Avant 2013, motor 2.0 CGLC/177 hp, Multitronic
    @ Marcelush, nu stiu ce de ce ti se pare chiar cheala, oricum, pretul pare cam mic, probabil si din cauza faptului ca a avut cel putin un incident in Romania.
    Verifica pe site-urile specializate unde contra unei sume destul de mici primesti un raport privind incidentele din Romania, pe baza VIN-ului (il ai in mesajul de vanzare).
    Eu asa vad, ca a avut incidente in tara, iar daca vrei detalii, trebuie sa platesti taxa respectiva si afli cat au costat reparatiile din tara.
    Daca este vorba de o suma mare de reparatie, nu stiu, peste 5-6,000 lei.....nu e bine....inseamna ca a avut ceva mai serios.
     
    Ultima editare: 29 Aug 2017
  17. MirelMCA

    MirelMCA 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Oct 2016
    Locație:
    Pârscov
    Masina:
    Audi Q5 2013 2.0 CGLC Automat 7+1
    Multumesc de raspunsuri, cat despre un audi chel si un passat dotat audi tot audi ramane, am avut si passat b6 euro 5 si audi b8 euro5 2010, nu zic ca passat e o masina proasta dar nu se compara cu audi..
     
    Stana Valeriu apreciază asta.
  18. ador13

    ador13 4th Gear Member

    Înscris:
    22 Oct 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B8.5 Avant 2013, motor 2.0 CGLC/177 hp, Multitronic
    Daca te uiti pe mobile.de preturile unui A4 2013 incep de pe la 10,500 Euro.
    Eu personal nu m-as duce pana la Oradea fara sa verific in prealabil valoarea incidentului in Romania.
    Posibil sa fie un incident minor, asa ca mai bine plateste taxa de max. 10 eur, cere raportul detaliat de verificare incidente Romania si in functie de asta decizi.
    Am avut recent experienta cu o masina 2015 luata din reprezentanta Ford, s-au jurat cei de acolo ca nu a fost atinsa, si ea aparea in baza de date cu reparatie de 13,000 lei (inclusiv vopsitorie 4,000 lei, adica toata masina).
     
    bobalex18 apreciază asta.
  19. iAntonio 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2016
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 S-Line, 2.0 TDI, 150CP, 2016
    Salutare,

    Pareri despre masina din anuntul asta:
    https://www.olx.ro/oferta/audi-a4-negru-2009-2-0-tdi-ID9aDLr.html

    Nu prea ii place sa enumere dotarile.
    Din ce am observat eu are joystick-ul, comenzi pe volan, senzori parcare spate.
    Nu-mi dau seama de clima, navigatie si computer-ul de bord exact care sunt.
    I-am dat un mesaj si i-am cerut seria.

    Edit: WAUZZZ8K08A047488
     
  20. audi11wst

    audi11wst Silver Member

    Înscris:
    26 Mar 2010
    Locație:
    marginea U.E.
    Masina:
    A3 8V/ CRLB / QMM / 2015 - A3 8L / BFQ / FDH / 2003
    Clima este mono zonă. Joystick pe comenzile mmi nu văd.

    sent from my mobile phone
     

Distribuie pagina asta