1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    20-30.000 km dati inapoi ? Nici nu as clipi daca masina este ok la inspectie.

    Poti sa aduci masina mai ieftin cu mai mult de 2000 €. Avem chiar pe forum colegi care si-au cumparat din Germania masini putin atinse dupa care le-au reparat in tara, iesind cu mult sub pretul pietei.

    Voi faceti-va probleme de masinile cu sutele de mii de km reali si in bord 180.000, sau de daunele totale si reparate pentru export sau in tara prin cine stie ce hangare.
     
    audi11wst apreciază asta.
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Incheiem aici dezbaterile astea pentru ca le-am mai tot discutat de multe ori. Multumesc.
     
  3. iulian_1976

    iulian_1976 Audi Expert

    Înscris:
    29 Noi 2007
    Locație:
    Rhône-Alpes
    Masina:
    Audi aus Ingolstadt nicht weit von München
    Ca titlu de exemplificare unica data cand o fac:

    A4 1968 ccm,Ambiente Xenon
    Nr de km:70.360 km
    An fabribatie:28.09.2015
    Cutie:manuala
    Putere:110 kW (150 PS)
    Pret:17.980 €.
    -----------------------------------------------------------------------------

    Interor pentru ca am vazut ca intereseaza:
    Fahrerinformationssystem mit Farbdisplay,MMI basic plus,Mittelarmlehne vor,Handyvorbereitung (Bluetooth) mit Mittelarmlehne,Multifunktions-Lederlenkrad im 4-Speichen-Design,Sitzheizung vorn.,Audi sound system,Navigations-DVD (Europa),DVD inklusive MMI,Klimaautomatik,Start-Stop-System...etc
    -------------------------------------------------------------------------------

    Cine doreste o masina cinstita ,toate datele sunt reale masina se afla in Germania la un dealer Audi cine este interesat sa o cumpere ii dau detaliile.
    Astazi este la vanzare nu garantez ce va fi maine, celelalte masini Audi A4 -in numar de 76 de masini depasesc 20 de mii de euro,mai sunt 4 masini la care pretul variaza intre 20-25 de mii de euro restul depasestc 25 de mii de euro.

    ----------------------------------------------------------------------------------

    O sa incerc sa evit samsarii care exista si pe forum.Postarea se doreste un exemplu de masina cu km reali si garantie Audi dealer Germania si un pret acceptabil.
     
    Ultima editare: 4 Ian 2018
  4. Luviu 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2018
    Locație:
    Dâmbovița
    Masina:
    A4
    Te salut!Ai fost cu masina intr-o reprezentanta,service ceva?Ai mai aflat ceva in plus despre ea?Multumesc!
     
  5. Royal.xD

    Royal.xD 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Iul 2016
    Locație:
    Zalau
    Masina:
    Audi A4 2.0 2006
    Luviu Salut,
    Nu iti recomand masina, e slab dotată, respectivul proprietar ia pus sigla de quattro in bord si se certa cu mine ca masina e quattro dar nu are cardan, e si foarte destept a zis ca e acoperit cardanu la fel si planetarele. :) Nu merita masina, are km multi si ambreiajul nu mai are multe după cum l-am simtit eu la test drive. A da si vezi ca nu prea vrea sa faceti test drive .
    Baftă
     
  6. Luviu 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2018
    Locație:
    Dâmbovița
    Masina:
    A4
    Multumesc Royal!De Km.ce poți spune,sunt reali măcar?Cartea service o fi pe bune?A verificat o cunostinta seria la Audi si nu găsește istoricul masinii!Ultimele două revizii din carte sunt facute in Olanda!Te salut!
     
  7. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    Asta chiar e tare! Cardan under cover! Sau poate era cardan wireless?
     
    bobalex18 apreciază asta.
  8. Scorpyon

    Scorpyon Silver Member

    Înscris:
    10 Iun 2011
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4 B7, 1.9 TDI
    Pompa de inalte sau aia de ulei la B8 din ce an s-a rezolvat ?
    Ati recomanda un B8 din 2009-2010 2.0tdi ?
     
  9. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Problema cu pompa de inalte cred ca s-a rezolvat de-abia la B9. B8 din 2009-2010 eu personal nu mi-as lua pentru ca deja e o masina care se apropie de 10 ani vechime.
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    La A4 B8 nu s-a rezolvat nimci din ce ai intrebat. La A4 B9 s-a rezolvat cu pompa de ulei dar cu cea de inalte nu s-a rezolvat. Va rog eu sa nu mai discutati la termeni viitori despre drobul de sare. Aveti toate informatiile de care aveti nevoie pe forum si in acest topic. Nu vreau sa discutam de ce sa ne luam sau sa nu ne luam marca Audi sub nici o forma pe acest forum ca nu facem comparatii cu nimic. Multumesc.
     
  11. Scorpyon

    Scorpyon Silver Member

    Înscris:
    10 Iun 2011
    Locație:
    Maramures
    Masina:
    A4 B7, 1.9 TDI
    Am B7 de 12 ani... nu cred ca un b8 de 9 ani nu ar fi mai ok...
    @Cristi: Totusi la multa lume vad B8-uri nfl si nu i-am auzit sa aibe probleme. Ma gandesc sa imi cumpar unul, imi plac foarte mult ca design. :)

    Bafta la toata lumea.
     
    gabi coma apreciază asta.
  12. sandumbogdan

    sandumbogdan Gold Member

    Înscris:
    26 Mai 2015
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 TDI multitronic CAGA 105kW 2011
    @Scorpyon Eu sunt foarte multumit de masina mea. A4 B8 din 2011, motor CAGA cu cutie multitronic, aprox. 200 mii km. Nu am avut nici o problema, nici cu pompa de inalte, nici cu pompa de ulei, nici cu cutia de viteze. Singura problema a fost volanta care e o piesa simpla, usor de diagnosticat si usor de inlocuit. Totul merge perfect si eu cred ca merita upgrade-ul de la B7.
     
    bobalex18, Scorpyon și ilky apreciază asta.
  13. paulkf

    paulkf Audi Expert

    Înscris:
    7 Aug 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4 B8 AVANT, 2.0TDI CAGA 105KW, 2011, Manual
    Iata ce pompa de inalta presiune au motorizarile de pe A4 B9 TDI: https://www.autovit.ro/anunt/pompa-...r-cnha-ID7Gp9XP.html#contact_form#xtor=SEC-81
    Rog a nu se considera reclama pentru vanzator, ci doar ca titlu informativ. Pompa este tot CP4, cu aceeasi conceptie proasta.
     
    MDU apreciază asta.
  14. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Incheiem aici discutiile despre ce o sa facem la timpul viitor. Cand iti cumperi masina citesti asta in mod obligatoriu si ti minte asta in mod obligatoriu asta:
     
    stelian_pop și gabi coma apreciază asta.
  15. iAntonio 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2016
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 S-Line, 2.0 TDI, 150CP, 2016
  16. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    - Navigatie Mare Color MMI cu Joystick: Navigatia e 3G basic din ce vad eu, fara joystick... el poate crede ca roata aia e joystick?
    - Oglinzi electrice heliomate incalzite: incalzite da, heliomate nustiu daca sunt, nu se vede bine din poze. rabatabile electric nu sunt, doar reglajul e electric functie care e standard.

    Masina e un chel line cu navigatie. Pretul cred ca reflecta, dotarile standard.
     
    iAntonio apreciază asta.
  17. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    • Aer conditionat doua zone // nu e pe doua zone, e una singura
    • Lumini de zi (LED) // are lumini de zi, dar nu sunt LED. Farurile sunt cu halogen.
    • Auto Hold (asistenta la plecarea in panta) // nu are, ar trebui sa fie langa butonul de frana de mana, in stanga schimbatorului.
     
    iAntonio apreciază asta.
  18. gabi coma

    gabi coma 6th Gear Member

    Înscris:
    10 Aug 2010
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4-B8-2.0 TDI-125kw CAHA.
    Sincer fara supărarea dar atât masina cât si anuntul sunt penibile.
     
  19. nliviucosmin 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Feb 2010
    Locație:
    Tg-Mures
    Masina:
    Audi A3 8P, 1.6 FSI, 115 cai, soft RBN 130 cai, an 2006
  20. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Arata bine masinuta, un lucru mi-a tras atentia "Pilot automat, Sistem Audio Audi Concert" - nu are nici un fel de Radio Concert(vine montat pe masinile fara navi). Masina are MMI 3G, ceea ce este peste Concert ;)

    Te sfatui sa cauti topicul cu motoare pe benzina si sa te documentezi bine referitor la motorul 2.0 TFSI.

    Later edit: Si badgeul ala S4 nu isi are locul acolo.
     
    Ultima editare: 23 Ian 2018

Distribuie pagina asta