1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
    Ce concluzii ai mai tras in afara faptului ca la exterior este s-line doar cu numele?
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Concluzie, daca minte in legatura cu asta, minte si in legatura cu altele. Eu unul as trece mai departe.
     
    radu35 apreciază asta.
  3. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
  4. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    A doua e adusa in tara si rulata 15000km, dupa care se vinde... Vad ca are si niste lumini rosii care pica deasupra ecranului MMI, nu stiu ce e cu alea dar ma indoiesc ca sunt de la Audi. Mie nu-mi inspira incredere dar poate mai auzim si alte pareri.
    Prima pare ok din anunt dar ar trebui verificate si confirmate cele scrise acolo. Ca minus, nu are Audi multimedia ci Audi concert.
    Ar trebui sa te hotarasti daca vrei benzina sau motorina, sa te familiarizezi cu posibilele implicatii/defecte ale fiecarei motorizari si nu in ultimul rand sa te familiarizezi cu dotarile disponibile pe B8. In functie de asta te orientezi catre ce e mai important pentru tine.
     
  5. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Posibil sa nici nu stie ca n-are pachet S-line exterior. Iar "S-line" pe scaune si aripi apare si daca ai doar S-line interior sau suspensie S-line.

    A doua nu are navigatie, e enorm pretul ala, eventual gaseste vreun fanatic trapa, iar a treia e o gluma proasta :))
     
    Ultima editare: 26 Iun 2018
  6. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    TFSI-ul gri are totusi trapa, se vede in ultima poza din anunt. Dar da, nu are navigatie.
     
  7. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Prima masina in afara de s-line exterior, pe care nu il are si consumul care este copiat din datele oficiale, dar nu este chiar real, mie mi se pare ok. Daca o verifici si e ok mecanic, km se pot dovedi si nu a avut vreun accident grav go for it. La partea mecanica sa fii atent la problema consumului de ulei la TFSI-uri, citeste atent topicul dedicat acestor motoare.
     
  8. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
    Multumesc pentru raspuns, insa pentru mine este foarte important sa gasesc o masina dotată si întreținută indiferent daca este pe benzina sau pe motorina!
     
  9. mav 3rd Gear Member

    Înscris:
    3 Noi 2013
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 2014 / 2.0 Tdi CGLC / Multitronic
    Nu cauți unde trebuie, ce vrei tu cele mai mari șanse sa găsești sunt la reprezentanta in DE. Intra pe audi.de si caută sh acolo
     
    Madalin1988 apreciază asta.
  10. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Pai este subiectiv pentru ca depinde ce intelegi tu prin dotari. De exemplu multi colegi de pe forum considera ca un B8 fara navigatie nu este o masina dotata.
     
  11. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
    Adică nu vreau sa fie chiar full, dar nici cheală! La exterior nu trebuie sa fie neaparat s-line, pentru ca majoritatea timpului îl voi petrece în mașină și acolo am nevoie de dotari(exclus tapiserie din piele integral)! Sa aiba bi-xenon, full led, încălzire scaune, navigație(dar nu as spune nu unui exemplar fără navi, daca, compensează prin alte dotari), fără rugină( nici macar puncte), istoric la reprezentanța, fără accidente....
     
    radu35 apreciază asta.
  12. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
  13. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Pare ok, incearca sa afli si sa verifici cat mai multe.
     
  14. Madalin1988 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a4 b6 1.9 tdi 2005
  15. lowlife

    lowlife Audi Expert

    Înscris:
    11 Feb 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    B6 1.8T 150/210 @ 200/330, B6 1.8T 150/210
    Ar fi pacat sa nu iei quattro daca vrei sa dai 13k pe un B8. Si de la privat!! Gandeste-te ca lui un dealer ii ofera 7-8k pe masina, iar privatii nu se inghesuie la un motor problematic si extraordinar de costisitor la ei. Esti tu si cu o mana de est europeni la cumparat de asa ceva.

    Nu prea are dotari, decat poate keyless entry, ca pt keyless go nu are buton (legat de ce mi-a tradus google din anuntul lui).

    Clima e si aia pe o zona, nu stiu daca astea cu clima simpla fata au ceva pt spate.

    Avand in vedere ca nu e quattro + nu zice nimic de consumul ulei + are ceva km, mai mult de 11k nu cred ca ia si consider ca asta ar fi un pret cinstit. Dar, din nou, mai bine cauti un quattro ;)
     
    bobalex18 apreciază asta.
  16. CristianVasile 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2017
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    VW
    Salut! Ce parere aveti de aceste modele?

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
     
  17. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    O sa mearga de cati bani dai si sunt putini pt un B8. Nu te astepta sa gasesti un B8 bun la bani de B7.
     
    z1daru apreciază asta.
  18. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    CristianVasile ai gasit toate panaramele = mizeriile. Raspunsul ti l-a dat colegul bmdbmw.

    Citeste topicul asta (si nu numai asta) integral incet si cu rabdare.
     
  19. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Fara 10k euro nu cred ca ai cum sa gasesti un A4 ok. Sau daca nu te deranjeaza un model cu peste 300k km. Pana la urma daca il iei de la un samsar tot asa are sau poate mai mult.
     
  20. CristianVasile 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2017
    Locație:
    Neamț
    Masina:
    VW
    Am înțeles, băieți! Probabil mai aștept și mai strâng niște bănuți pt mașină. Mai exista și alte cheltuieli.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     

Distribuie pagina asta