1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consiliere si sfat achizitie A4 B8 8K

Discuție în 'Audi A4 B8 (2008 - 2015)' creată de dansastro, 16 Aug 2008.

  1. Andrei29GrG 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi a4 B8
  2. bmdbmw

    bmdbmw Bronze Member

    Înscris:
    29 Apr 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9 DEUA 110kw, 2015 / Q3 8U CUVC 110kw, 2016
    Prima are anuntul dezactivat, a doua are dotarile de baza si un bec de airbag aprins. As zice pas, mai strange niste banuti si cauta o masina buna.
     
    Andrei29GrG apreciază asta.
  3. Andrei29GrG 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi a4 B8
  4. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Da, mașina pare f ieftină, chiar daca ar avea cu 150k km mai mult. O poți verifica sau daca poți apela la cineva din zona ca să o vadă.
     
  5. Nickhoo

    Nickhoo 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2018
    Locație:
    Prahova
    Masina:
    A6 C7FL 2015 (CNHA) / Fabia 5J Hatchback 2016 (CUTA)
    MDU apreciază asta.
  6. Andrei29GrG 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi a4 B8
    Multumesc de răspunsuri,da este aceeași masina,coincidență mare oricum tare masina,merita toti banii.
     
  7. Andrei29GrG 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi a4 B8
  8. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Evita, e model dinala pentru pretentiosi!
     
  9. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Ce părere sa avem?tu vezi ceva concret in pozele alea făcute cu telefonul “in buzunar”?
    Cine vrea sa vândă o masina asa o prezintă?
    Caută alta masina.
    Fac pariu ca nu ai observat ca este benzinar :)
    Bafta
     
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Inca un S-line! Macar asta este la interior. :)
    "Motorizare TwinPower Turbo"... :wtf:
    "Consum redus 6.5%" ... litri de benzina, si tot atat de ulei. :)

    Cum au spus colegii inainte... la o asa "minune" mai bine spui PASS.
     
  11. Andrei29GrG 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Iul 2018
    Locație:
    Constanta
    Masina:
    Audi a4 B8
    Multumesc
     
  12. razvan1919 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Iul 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    BMW, 2.0 TDI, 2013
    Salut, sunt nou pe site. Mentionez ca nu cunosc destul de multe informatii despre Audi, va fi prima masina de aceasta marca. Sincer al 2-lea pare sa fie mult mai detaliat, ceea ce spune ceva despre vanzator, pare-mi-se un samsar mai atent la detalii. Ca o prima impresie, primul pare e genul ala mai direct, dar iti zice pe sleau, direct in fata. Atat are masina, atat iti zice. Putin imi pasa de ei, ce parere aveti de masini dotari/pret? Sincer sa fiu, ma cam dereanjeaza faptu ca cel din 2013 nu are clima dubla si probabil ca nici in spatele cotierei, dar daca ar fi ca majoritatea informatiilor sa fie reale sau cel putin aproape de realitate, pot trece peste.



    https://www.olx.ro/oferta/audi-a4-2-0-tdi-an-2013-143-cp-xenon-navi-led-IDaZ17j.html#4643cb4259

    https://www.autovit.ro/anunt/audi-a4-ID7GuKIS.html#9c082df60b


    Pareri?
     
    Ultima editare: 13 Iul 2018
  13. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Prima e din licitatie, deci cu fentare tva. Poate a avut dauna,poate are km dati inapoi, nu se stie. A doua e prea scumpa raportat la km, mai mult de 8000 nu i-as da pe ea.
     
    smurff apreciază asta.
  14. Ionut159 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Iul 2015
    Locație:
    Ardeal
    Masina:
    Skoda Superb 2.0 TDI 2014
    Primul a fost si l-a vazut un amic. Era a doua varianta pentru el dupa alt A4 tot din Baia Mare. Nu e masina luata la licitatie. E direct de la persoana fizica asa cum scrie si in anunt. Conform inregistrarilor din istoric, km sunt pe acolo. Vanzatorul a fost de acord cu verificare in reprezentanta dar in cele din urma amicul meu a mers la test cu prima masina, in special din cauza culorii (cealalta fiind neagra) si a si cumparat-o.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  15. Tct 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2018
    Locație:
    Vrancea
    Masina:
    A4, b8.5
  16. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Am cautat si eu masina in Olanda. Sunt printre cele mai scumpe si destul de rulate. Din cartea service ai un an de la ultima revizie, in care poate a mai facut 100k km. In Olanda la orice vanzare se da un document numit NAP, e istoricul masinii, cu km rulati, au o baza de date nationala pentru a se evita frauda. Cum are toate reviziile intr-un loc, poti suna linistit si intreba despre masina. De obicei sunt amabili, vorbesc engleza foarte bine.
     
  17. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Daca iti place masina(dotari, culoare..etc) eu zic sa mergi sa o vezi.La capitolul dotari sta bine, km(daca sunt reali) acceptabili, vazantorul sustine ca este si inmatriculata ... ceea ce este ok, pretul mi se pare putin cam mic...dar daca masina corespunde cu descrierea si nevoile tale, merita.
    Mergi si o vezi ca este in oras la tine...
    Bafta
     
  18. RaduStefan

    RaduStefan 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Noi 2016
    Locație:
    Iași / Bacău
    Masina:
    Audi A4, 2.0 TDI (BPW) 170cp, 2007
    Salutare, sunt posesor de Audi A4 B7 2.0TDI. Recent m-am gandit sa schimb masina cu un A4 2.0 TFSI (sa zicem in jur de 2012). Ce parere aveti despre motorul asta? Sunt anumite coduri de motor de evitat? Imi poate da cineva mai multe detalii? Am auzit si despre problema "Oil consumption", dar parerile difera de la om la om.
    Am gasit si o masina draguta, dar sunt 90% convins ca nu-mi voi cumpara din Romania, pentru ca nu am incredere. Multumesc anticipat!
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Stefan citeste integral toate topicurile legate de motorul 2.0 TFSI. Sunt multe topicuri dedicate pe care nu le-ai citit. Ultimele 2 mesaje vor fi sterse.
     
  20. bobby12e2007 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Apr 2018
    Locație:
    Berceni
    Masina:
    Audi A4 B8.5 quattro 2013 2.0 TDI 177cp CGLC
    Ce parere aveti de anunturile astea:
    https://m.olx.ro/oferta/audi-a4-b8-ID9Efxj.html
    Si
    https://m.olx.ro/oferta/audi-a4-b8-2010-3-0-239cp-s-line-plus-IDbkKhk.html
    Prima are dotarile standard plus scaune sport. Nu stiu alte detalii. Urmeaza sa o vad saptamana viitoare.

    A doua e mult mai dotata, motorul de 3 l nu ma sperie(chiar as cauta dar nu prea se gasesc pe piata sh) dar ma sperie putin ca a fost lovita in aripa(nu rau am vazut poze) , reparata la reprezentata, dar de atunci uzeaza cauciucul dreapta fata mai mult pe interior(nu exagerat dar e vizibila diferenta dupa cateva luni de mers)
     

Distribuie pagina asta