1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consum combustibil motor Benzina la A3 8L

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de marcellyno, 29 Mar 2009.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai un consum normal. Vrei consum mai mic mergi cu un motor benzina de cilindree mai mica. Vezi ca Audi este foarte scump la intretinere si nu ti-ai ales momentan masina si marca auto care iti trebuie. Nu mai merge pana ajunge la rezerva sub nici o forma. Fa plinul si cand ajungi la jumatate iar faci plinul si tot asa. Mergi/circuli mereu cu rezervorul plin. Este cea mai proasta alegere sa mergi pe rezerva sau la minim pentru ca tragi toate gunoaiele din rezervor si nu numai. Nu mai intreba de asemenea probleme pentru ca s-a tot discutat pe forum. De obicei asemenea intrebari dispar de pe forum instant si fara explicatii. Acum am facut o exceptie pentru ca habar nu ai de masini si te inteleg. "Pune mana" si citeste topicul asta integral si mai ales aria asta integral fara sa pui intrebari.
     
  2. MariusAndreiD 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2018
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A3 8L
    Am citit tot topicul asta dar din modul cum se comporta masina nu imi dădeam seama dacă e totul in regula sau nu. M-am panicat puțin când am văzut ca am mers doar 60 de km cu 10 litri pana s-a aprins becul de avertizare. Din calculele mele ar reieși ca e mult mai mare consumul decât cel de 9.6 din carte. Voi încerca să fac un full in perioada următoare sa vad ce distanta reușesc sa parcurg.
     

Distribuie pagina asta