Cutia automata la A5 - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A5' creată de Moldovan Dan, 28 Feb 2013.

1. WRB 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5, 2009 3.0 TDI
    La mine au avut ceva de schimbat in cutie, deci si-au meritat banii. Te am avertizat ca sunt scumpi:)

2. Siavas Khan Mohammadi 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.0TDI 2013
    Salut,
    Aceiasi problema o am si eu cu un A5 2.0 TDI cu aceiasi cutie. Vreun coleg cu o rezolvare, o mana de ajutor ?

Mai precis la masina mentionata ce are cutie 8+1 am schimbat uleiul la cutie. Dupa ce l-am schimbat masina la kick down a inceput sa smuceasca si intre greu in viteza. Cei de la service-ul unde fac masina mi-au zis de cand am dus-o ca le a aparut eroare de ambreiaj si ca sar putea sa fiu nevoit sa il schimb. Acum intrebarea este: sunt ei de vina? E ambreiajul de vina sau face asa pana cand se aseaza uleiul ? Cand accelerez normal nu are nimic.

3. Alexandru Iamandi 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A5 2013, 2.0 TDI, 177cp, Quattro, S Tronic
    Unde ai facut schimbul de ulei?
    Ce ulei ai pus?
    Inainte sa umblii prin cutie recomand un test la o reprezentanta + verificarea nivelului de ulei.

4. xWx 1st Gear Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 , 2.0 TDI 2013
    salutare . am si eu un sunet la cutie(cutie multitronic 8+1 , audi a5 2.0 TDI 2013) ca un "fluierat" cand este in sarcina iar cand franez la treceri de pietoni sau semafor cand eliberez frana are tendinta sa o ia inainte masina .. ma gandesc sa ajung la timisoara la samer ... mai stie cineva ceva de el lucreaza inca ok ? sau ce sume are pentru o manopera de convertizor ? multumesc

Distribuie pagina asta