1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Debitmetru de aer audi 1.9 tdi A3 8L probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de flo_tiesto, 5 Aug 2009.

  1. dumitrusto26

    dumitrusto26 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a3 , 1.9 TDI , 1997
    Mersi mult pentru sfat , acum o sa cobor la masina sa o verific :) . Oricum problemele cred ca sunt mai multe , :( , dar masina saracu nu este de vina . Este o super masina , AUDI rules , in ultima vreme nu am putut sa am grija de ea , urmeaza sa imi iau casa , dar a mers si chiar ma ajutat mult . Dupa ce termin cu casa , sper sa pot sa imi ramana ceva bani sa o aduc la adevarata iei valoare :) . App Cristian , a4 s- line 140 cp , mama !!!!! cred ca e o bestieee !!!! nicee :) . Sin in ziua de azi toti vor sa te fure la bani :(( , problema o am de mult , am bagat masina in 20 30 de testere , si in plus am dat si 1600 de ron acum vreo 1 an jum pe un nou injector principal degeaba :(( . Asa ca sunt cam pesimist cand vine vorba de service-uri . Mersi oricum , si daca nu rezolv , si o sa fac rost de banii o sa las tel. meu , si ne auzim pe aici :) . Mersi mult !!!
     
  2. florin.voicu76 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Noi 2012
    Locație:
    Ploiesti
    Masina:
    Audi a3, 1.9 tdi 8L
    Si la mine cred ca e tot debitmetru de aer.nu mai tragea deloc am scos mufa din spate si parca se simte ceva dar dupa ce am scos mufa a aparut o crestere in turatie la relanti .creste scade face numai asa.e vb de un audi 1.9 tdi 66 kw.daca a mai patit cineva asa ceva.turbina a fost facuta anul trecut.trage mai prost decat un logan
     
  3. gabryel_fbi2000 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2013
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    audi a3 19tdi 2001
    salll

    Salut,
    Am un A3 1.9 90 de cai din 2001 si nu trage ca un A3 tot 1.9 din 2000 dar in doua usi. A mea este in 4 usi. Am facut schimb de debitmetre si parca trage mai bine dar nu ca cel in doua usi. Ce ma inggrijoreaza este faptul ca pe tester totul este ok si turbina si injectoare, dar nu trage ca ala in doua usi cu acelasi motor si NU SCOATE FUM. Cand ma dau la ea nu lasa dara aceea de fum negru deloc in spate. De ce se intampla asta ? Multumesc
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Iun 2013
  4. Oxygen

    Oxygen 6th Gear Member

    Înscris:
    9 Aug 2012
    Locație:
    Cluj-Napoca / Baia Mare
    Masina:
    EX A3, 1.6, 2002
    pentru ca nu exista 2 masini la fel? :-?
    presupun ca ambele masini au fost luate second, inseamna ca exista si posibilitatea ca aia in doua usi sa fi fost 'tunata' si nu ma refer la peste ci la orice interventie pt a modifica performantele de exemplu cipuita, doara ii dizal si e la moda
     

Distribuie pagina asta