1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare / Montare / Reparatii / Vopsire elemente caroserie la A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de gaby1773, 22 Feb 2009.

  1. paul14

    paul14 Platinum Member

    Înscris:
    28 Dec 2015
    Locație:
    Târgu Jiu / Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B5 Avant Quattro, 2.5 TDI AKN, 2000
    Eu am avut Sepang Blue Pearl Effect pe B5. Cateva poze sa-ti faci o idee.
    20170121_152422.jpg 20170225_195804.jpg IMG_7863.jpg IMG_7866.jpg
     
    z1daru apreciază asta.
  2. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    Ar 'pica' bine zic eu. Oricum mai ma uit dupa nuante de albastru. Pana la vara gasim noi ceva fain :ninja:
     
  3. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    Pana la urma parca as baga masina la vopsire completa acum, pana in primavara. Avand in vedere ca lucrez intr-o reprezentanta auto si in momentul de fata activitatea nu este foarte intense, mi s-a aprins un beculet. Colegii vopsitori mi-au zis ca nu e problema chiar daca temperatura afara este mai scazuta, ca masina oricum sta in cabina, vopsirea se face acolo. Totusi sunt nehotarat. Ma gandeam la o schimbare de nuanta pentru albastru si asta ar dura undeva la 2 - 3 saptamani mi-au zis colegii.

    Ce ziceti? Sa o aranjez acum pana vine primavara?
     
    VDAN apreciază asta.
  4. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Depinde cum se realizeaza procesul!Masina mea a fost vopsita vara si a stat pe afara destul de mult timp.Daca tie iti dau masina cu fuller si o dau afara in frig, nu cred ca este ok.
    Daca vopsesc masina si o dau afara, nu cred ca este ok.Stiu ca o vopsea se usuca complet in mai multe zile, chiar daca a stat la cuptor.
    Legat de schimb de culoare : am fost tentat si eu, insa trebuie sa demontezi suplimentar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    z1daru apreciază asta.
  5. Marius P. 1st Gear Member

    Înscris:
    23 Ian 2017
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    A4 B6 8E5, 1.9 TDI AVB, 2003
    salut, stie cineva daca in afara de rama + geam mai sunt alte diferente la usa spate intre berlina si break?
     

Distribuie pagina asta