1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare - Montare si Inlocuire elemente interioare la A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de bencheacata, 16 Oct 2008.

  1. cristi avr 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2016
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a6 , 2.7 TDI BPP , 2006
    Salut tuturor , sunt nou pe aici si am tot rascolit de cateva zile forumul sa caut un tutorial ceva sau pareri cum as putea sa fac interiorul negru la un A6 c6 din 2006 o sa atasez poza sa intelegeti mai bine . Am mai cerut pareri pe la prieteni si unii zic ca este vopsea speciala altii spun sa cumpar material si sa tapitez toate elementele...tin sa va anunt ca acum interiorul este un gri . Astept pareri / sfaturi. Va multumesc !



    [​IMG]
     
  2. Ungur Andrei

    Ungur Andrei 3rd Gear Member

    Înscris:
    20 Dec 2007
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 2.0 TDI Quattro - DDDA - 2018
    Culoarea pe care o doresti tu o gsesti la masinile cu pachet interior S-line.
    Poti sa incerci cu vopsea dar nu stiu daca iti va iesi uniform. Sa cumperi material si sa tapitezi cred ca este mai scump decat sa cauti in dezmembrari un plafon de S-line si sa il inlocuesti pe al tau. Daca nu gasesti la dezmebrari la noi in tara, incearca pe ebay uk si de. Acolo sigur gasesti.
     
  3. cristi avr 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Mai 2016
    Locație:
    iasi
    Masina:
    audi a6 , 2.7 TDI BPP , 2006
    Nu neaparat fix nuanta ca la S-line ceva asemanator. Auzisem ca ar fi vopsea speciala pentru țesuturi. O sa incerc sa caut sa vad cat costa sa cumpar sau sa iau din dezmembrari si asa imi dau sema care varianta e mai rentabila , cea cu tapitatul/vopsitul sau cea cu dezmembrarile.
     
    robertvasiluta apreciază asta.
  4. brilliantul 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2009
    Locație:
    reghin
    Masina:
    audi b5,1.9 tdi,1996
    As vrea sa schimb interiorul la masina mea cu unul de piele, doar ca cel care vreau sa-l cumpar e de la o masina Avant si a mea e limuzina.
    Intrebarea e: daca stie cineva 100% daca se potriveste sau cineva care a facut aceasta inlocuire. Multumesc
     
  5. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Difera prinderea la bancheta din spate, dar se rezolva cu un flex si aparat de sudura. :)
     
  6. Truica 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Dec 2015
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6C6 2006 2.0 TDI
    Salut . Vad pe youtube si pe tot google'ul si pe tot internetul numai tutorial cum se scoate consola centrala si atat pentru a curata butoanele. Eu am alta problema : am desfacut toata masina exact ca in tutorial pentru a ajunge la consola centrala pentru a autocolanta in hidrotransfer totul dar nu stiu si nu gasesc nicaieri cum se scot butoanele. Ma lupt de 2 zile sa le dau afara sa pot vopsi plasticul si nu reusesc. Poate stie cineva :)
     
  7. Pauloo

    Pauloo 6th Gear Member

    Înscris:
    22 Noi 2011
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A4B5/1,6(101hp)/ADP/1997 și A6C6/2.0TDI(170hp)/CAHA/2010
    Salut,
    Referitor la ledurile de pe consola centrala A6 C6 facelift cu navigație. Ce nu știu eu e dacă ledurile acelea sunt roșii sau scrisul de pe butoane e roșu. Vreau sa dau comanda de leduri și nu știu ce culoare au ? Ma poate ajuta cineva ?
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Te rog eu ceva: vreau sa modifici/completezi profilul tau cu masina care o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi, cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  9. Firodo

    Firodo 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 C6 3.0TFSI 2010
    Buna seara. Stiti cumva cum se demonteaza stalpii de la parbriz. Am cautat dar nu am gasit decat pentru varianta cu capacelele de airbag pe ele. Stalpii mei nu au acele capacele.
    Multumesc!
     
  10. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ne zici si ce an este masina ta ?
     
  11. Firodo

    Firodo 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 C6 3.0TFSI 2010
    Da. 2010. Scuze
     
  12. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Poftim.
     
  13. Firodo

    Firodo 3rd Gear Member

    Înscris:
    1 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 C6 3.0TFSI 2010
    Multumesc. Maine ma apuc. Noapte buna!
     
  14. go_play

    go_play 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C6 3.0 Quattro (ASB) 2007
    Salut,
    Cine ma poate ajuta cu un cod ceva sau de unde sa fac rost (in fara de dezmembrari, am incercat si nu vor sa le dea / cam la 2 dezmembrari am fost) de urmatoarea componenta: clips ce are codul 6Q0868243. Am comandat deja vreo 20 sa am dar am rupte si disparute multe chestii din alea albe in care vine pus 6Q0868243. Nici nu stiu cum se cheama acele chestii albe sa le caut sau cu ce sa le inlocuiesc.
    Orice ajutor e binevenit. Multumesc.
     
  15. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    NonoGe apreciază asta.
  16. go_play

    go_play 2nd Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C6 3.0 Quattro (ASB) 2007
    Multumesc mult!!!!
     
  17. afosov

    afosov 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 3.0 TDI 2007, A4 2.0 TFSI
    Salut.
    Am un greieras din partea pasagerului in zona grilei cu gaurele de langa parbriz.
    Am demontat acea grila si nu am gasit suruburi, cleme sau alte elemente in miscare.
    Am vrea sa desfac plansa de bord. Cred ca sunt suruburile, piulitele si saibele care prind plansa de bord de restul masinii.

    Se poate un sfat referitor la demontarea plansei de bord? Sau vreun tutorial...
     
    Ultima editare: 20 Feb 2019
  18. mihaicristian

    mihaicristian Gold Member

    Înscris:
    8 Iul 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro BMK tiptronic 2006
    afosov, poate te ajuta atasamentul.
     
  19. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @afosov Vezi sa nu desfaci jumate de masina degeaba si greierasul sa vina de la aeroterma, este situata exact unde ai zis tu, doar ca in compartimentul motor. Si a mea scartaie cand o apuca ...
     
  20. afosov

    afosov 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Mai 2017
    Locație:
    Ilfov
    Masina:
    A6 3.0 TDI 2007, A4 2.0 TFSI
    La pagina 21 a doua poza. Nu imi dau seama daca prinderea plansei de bord in partea dreapta cum te uiti la poza, pe partea pasagerului, prinderea plansei de bord sau fixarea ei se face prin clipsare intrand pe un canal sau se face printr-o piulita cu surub. Cam de acolo vine.


    audi66
    Da asa este. Este o zdranganeala sau scartait, depinde de toane. Iarna cand este foarte rece, atunci cand plec de acasa, indiferent de drum nu se aude nimic.
    Voi cauta sa vad cum ajung la aeroterma. Ai vreo indicatie in acest sens ? Multumesc.
     

Distribuie pagina asta