1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare si inlocuire - butonul ESP - suport carti de vizita si suport pahar la A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de R3nato, 24 Iul 2008.

  1. link82 1st Gear Member

    Înscris:
    5 Mai 2014
    Locație:
    Gura Humorului
    Masina:
    A4, 1.8T, 2001
    are un arc metalic sarit care a ramas in spatele partii mobile, trebuie scos, pus la loc si apoi o sa fie ca nou, eu nu am acel plexiglass pentru iluminare deci nu a trebuit sa scot cd-ul
     
  2. Cîntec Georgica

    Cîntec Georgica 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2016
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 quattro
    Am rupt din greseala plasticul din fata, ce-l cu iconita de pahar pe el...imi poate spune cineva daca il pot lipi inapoi...cu siguranta avea ceva cleme...dar le-am rupt pentru ca nu il pot pune de nici o culoare la loc... Mentionez ca suportul functioneaza perfect...si nu as vrea sa cumpar unul nou doar pentru ca am rupt plasticul respectiv ! Multumesc anticipat :)
     
  3. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Da, se poate lipi!
    Nu inteleg...vrei solutii de lipit o plastic?Ai incercat sa pui o banda dublu-adeziva?
     
  4. Cîntec Georgica

    Cîntec Georgica 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Feb 2016
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 quattro
    Azi dimineata mi-a deschis si mie ochii un prieten cu bandu dublu adeziva !! L-am rezolvat deja ! Mersi frumos pentru amabilitate !
     
  5. Caracal

    Caracal Bronze Member

    Înscris:
    10 Mai 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4, B6, AWX, 2002
    Stiti cumva daca se potriveste suportul de pahar, cel pentru carti de vizita si butonul ESP de pe un B7 de Anglia? Din ce poze am vazut, cred ca e o problema la cel de la cartile de vizita. Are un...patrat in lateral, in dreptul butonului ESP si ma gandesc ca la o masina de Anglia ar fi pe invers.
     
  6. by694bh

    by694bh Gold Member

    Înscris:
    28 Mar 2009
    Locație:
    Ivrea(TO)-Baia Mare
    Masina:
    AUDI A4 2.0 ALT 2002
    Exact !
     
  7. IGG

    IGG 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2015
    Locație:
    VL-SB
    Masina:
    Audi A4 B6 2.0 ALT 2003
    Salutare,
    Stie cumva, cineva daca pot gasi desenul tehnic (lungime, latime, etc) pentru placuta decorativa de la suportul de pahar si de la suportul carti vizita ( stiu ca se poate scoate capacul pe care este inscriptionat logo-ul cu paharul sau cutiuta de carti ) ?
    Sper ca m-am exprimat corect ... As dori sa reproduc la o imprimanta 3D acele 2 capace pentru ca unu e rupt.
     
  8. F33lings

    F33lings Bronze Member

    Înscris:
    21 Feb 2014
    Locație:
    Arad
    Masina:
    A4 B6 1.8 T Denim Blue Pearl Effect
    daca reusesti sa reproduci capacul de la suportul de pahar.. sa imi spui te rog si mie cat ar costa 1.. :-)

    mersi
     
  9. IGG

    IGG 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Dec 2015
    Locație:
    VL-SB
    Masina:
    Audi A4 B6 2.0 ALT 2003
    De reusit o sa reusesc sigur dar mi-ar fi mult mai usor daca as reusi sa fac rost de desenele tehnice. Daca nu o sa fie munca de chinez cu sublerul.
    O sa anunt aici.
     
    Caracal apreciază asta.
  10. Dandu Filip

    Dandu Filip 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Dec 2015
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B5 Facelift 1.9 TDI AHH 90cp 2001
    Pentru cei care nu au gasit pozitia arcului este aici un link. La mine era rupta o ureche acolo unde sta "ancorat" arcul si cu putina “picătura” am rezolvat problema, ca sa nu sară afara arcul.
    Multumiri celui care a pus poza cu ‘scoaterea’ unitatii pentru pahar, foarte precisă. La mine si acolo o ureche era rupta si se tinea doar in una.

    Aici e link-ul:

     

Distribuie pagina asta