1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Demontare si inlocuire cheder portiere A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de xxbogdanxx, 16 Mar 2012.

  1. xxbogdanxx

    xxbogdanxx 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2011
    Locație:
    Bârlad
    Masina:
    a4, 1.9 tdi , 2004 , AVF
    Probabil s-a mai discutat pana acum insa eu nu am gasit.:(
    Vreau sa-mi inlocuiesc chederele de pe usile fata (stanga, dreapta ) de oarece sunt rupte (asa am luat-o). Este vreo operatiune mai complexa ? sau doar trebuie sa le scot si sa le pun la loc pe cele care le-am cumparat.
    Multumesc anticipat !
     
  2. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    In partea de sus(pe rama de geam) chederul intra intr-un canal prin presare(il uzi cu apa pentru a-ti usura munca).In partea de jos si laterale este prins cu niste cleme mici verzi.Se scot prin strangerea picioruselor.Este necesara demontarea fetei de usa.Recomand clipsuri noi, daca nu au venit odata cu chederul.
     
  3. xxbogdanxx

    xxbogdanxx 5th Gear Member

    Înscris:
    18 Oct 2011
    Locație:
    Bârlad
    Masina:
    a4, 1.9 tdi , 2004 , AVF
    Multumesc mult de raspuns.
     
  4. Daniel Bmf 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Ian 2017
    Locație:
    Braila
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9tdi, 2003
    Salut! Se gasesc chedere noi pt usi? Daca da, unde gasesc. Ma intereseaza mai ales pentru usile din fata
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    La reprezentanta sau la orice magazin de piese auto ca doar nu le cumperi de la cofetarie.
     
  6. Redvirus 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B6 Berlina 1.9 TDI bke 2004
    Salut,
    Ma poate ajuta cineva cu codurile pentru chederele de la usi pentru A4 B6 1.9 TDI ? Multumesc
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Care portiere, toate, doar fata, doar spate ?
    Pana iti raspunde cineva, care are acces la ETKA, cauti aici pe forum unde exista programe pentru aflat codurile de piese pentru marca Audi si nu numai.
    Adica sa citesti aici: http://www.clubaudi.ro/threads/elsa-etka-tecdoc-si-alte-programe-de-piese-on-line.31407/ mai precis in acest program: https://audi.7zap.com/en/rdw/ si/sau aici: http://www.oemepc.com/audi asta ca sa afli singur codul. Cand mai ceri ceva scrie obligatoriu seria de sasiu, cod motor si an de fabricatie exact, pentru a putea fi ajutat. Fara a identifica exact masina in programele pentru piese se poate face doar pe ghicite ceea ce doresti. Bafta.
     

Distribuie pagina asta