1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Detailing auto - BUCURESTI - Recomandari

Discuție în 'Detailing' creată de bbaarrbbooss, 2 Dec 2014.

  1. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    ACE nu se mai ocupa de Detailing si nu mai exista pe net.
     
  2. Cristi S

    Cristi S 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2019
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4, 2.0TDI 190, 2016
    Salut - are cineva recomandari din 2019 pt un service de detailing bun in Bucuresti? :)
     
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Dub Detailing - Cristi
    Evolution Detailing - Alex Lascu

    Mergi cu toata inima la ambii ! :icon_thumright:
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Dub Detailing, treci peste/mai departe. Incearca la celalalt. Bafta
     
    Ciprian.Mod apreciază asta.
  5. K_Man 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2019
    Locație:
    București
    Masina:
    Vw Passat, 2.0 TDI - DPF - Motor BMP - wvwzzz3cz6e055840 , 2006
    Acesta este site-ul corect pentru evolution detailing: www.edxbucuresti.ro ?
    Mulțumesc frumos pentru răspuns.
     
  6. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Da, acela e ! Sau cauta Alex Lascu și iei legătura direct cu administratorul
     
  7. Cristi S

    Cristi S 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Ian 2019
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4, 2.0TDI 190, 2016
  8. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Ca sa ma refer strict la intrebarea ta: am fost eu si cred ca nu se justifica diferenta de pret fata de o spalatorie auto comuna. Eu am dat circa 100 lei si am plecat cu masina uda pe alocuri iar covorasele de cauciuc mi-au fost bagate ude in masina. Singurul avantaj e ca se misca repede baietii, insa repet, exista si alte spalatorii care se misca rapid dar taxeaza mult mai putin.
    Daca ma refer in general la spalatorii, nu recomand nici una. Peste tot unde am fost au existat scapari, indiferent de cat a costat spalarea sau de cata spaga am lasat. Exista unele spalatorii care intr-adevar sunt mai proaste decat altele, dar bune nu sunt nici unele dupa parerea mea. Din acest motiv eu am si renuntat sa mai duc masina la spalatorie.
     
    Andu333 apreciază asta.
  9. MicutzuAlex

    MicutzuAlex 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Ian 2012
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A8L,3.0,2016
    Salut..eu am facut ceramic la masina si arata super...baieti sunt superi tari pe detailig...(dubdetailing).
     
  10. s6quattro 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Apr 2020
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a6,2.0, 2006
    @Cristi S Salut,
    Am facut un exterior cu 2 straturi de ceramica la cei de la High Class Detailing si masina a iesit foarte bine. O sa iti raspunda la toate intrebarile.
     
    Cristian1 și MDU apreciază asta.
  11. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Baieti, ceva recomandari pt o spalare mai profi in Bucuresti? Masina a stat mult in garaj, e foarte prafuita si as vrea sa ma duc la cineva care sa nu o zgarie.
     
    Cristian1 apreciază asta.
  12. Cristian1 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    a6 2.0 2016
    Am tot citit in primavara trecută pareri despre ateliere de Detailing din Bucuresti. Aveam trei încercări la dispoziție ca să găsesc un atelier de Detailing pe sufletul meu caci eu si viitoarea mea soție avem 3 masini. Iar pentru că cea care ne poartă prin excursii este chiar un Audi, si pentru că din acest motiv, urmăream cu interes si postarile de aici, am gasit si recomandările voastre! Cum era si normal, ca aproape orice român, am incercat varianta pe care mulți o consideră "de buget" . Asa că am dus prima masină la băieții de la High Class Detailing. Așteptările mele erau moderate atunci când i-am luat in considerare ca fiind una dintre variante căci pe forumuri nu am gasit prea multe recomandări înspre ei. Cu toate astea, am descoperit că pe paginile lor au sute de recenzii foarte bune si, de fapt, asta m-a făcut să îi iau in calcul ca opțiune.
    Ca sa nu mai lungesc discuția, am sunat, mi-am facut programare si am ajuns la ei. Am avut o comunicare corectă cu ei in sensul că, atunci când au vazut masina mi-au spus că nici capota si nici bara față nu au cum sa ajunga la un aspect optic bun întrucât aveam multe (enorm de multe) ciobituri de la pietricele. Mi-au spus de asemenea că prețul exact poate fi comunicat doar după spălare si de contaminare (fair enough). Surpriza a fost că mi-au corectat (umplut cu vopsea si lac) cele mai mari si mai deranjante ciobituri de pe capota, mi-au recomandat un vopsitor pentru cele doua elemente (care mi-a făcut super treaba) si tot la fel, mi-au recomandat un kit frontal de folie de protecție ( PPF ) care s-a dovedit a fi foarte eficient . La final, am primit de asemenea si cateva mici cadouri care, insumate, valorau ceva. Tot o surpriză plăcută a fost si faptul că, masina predată la ora 10, a fost gata în aceeași zi la ora 20.00 (alte ateliere mi-au dat ca termen de finalitate a lucrarii minim două zile ).
    Când am fost sa imi ridic masina, rezultatul mi-a depășit așteptările! Am primit de asemenea o groaza de sfaturi foarte utile si un zambet sincer. Am plătit pe Revolut in contul unui băiat de acolo (caci uitasem sa scot banii de la bancomat ☺️ ) , lucru care mi-a fost foarte util. Concluziile generale pentru High Class Detailing :
    -Comunicare bună
    -Spatiu modern cu lumina puternica si foarte curat
    - Am blocat masina jumătate din timpul estimat de alte centre, sau chiar mai putin
    - personal amabil, serviabil
    - pret foarte bun (plecând de la premiza ca si garajele care practică preturi mai mari, livrează cel putin aceeași calitate ) .
    A doua si a treia mașină le-am dus tot la ei si deci, din păcate, nu pot sa va mai împart si alte experiențe

    Aici aveti si poze înainte/după :

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3168243309930367&id=826787977409257

    In plus au programare online. Au o chestie foarte mișto cu un calendar care îți lasă posibilitatea sa selectezi doar zilele pe care le au libere. E super economie de timp că nu mai stai sa suni, ba îți răspund ba nu îți răspund, ba e liber când vrei tu ba nu e liber...
    Asa, te uiți acolo, vezi ce zile au libere, vezi ce zi îți convine ție din cele pe care le au libere și te programezi la fix.
    Poate va ajuta informația. Va las și link mai jos. Weekend plăcut în continuare!

    https://www.highclassdetailing.ro/contact/programare-on-line/

    @waf mergi in cartierul Titan la spalatoria Autosmart si in Băneasa - spalatoria Concorso
     
  13. MDU

    MDU Gold Member

    Înscris:
    30 Oct 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 quattro, 2.0 TDI CGLC, 2014
    Am fost si eu la high class detailing in trecut, dar nu mi-au umplut ciobiturile cu nimic, masina nici nu a fost gata seara cand trebuia sa fie si nu am primit nici cadouri cum ai primit tu :))
    Nu ma declar nemultumit de ei dar in cazul meu nu au fost la nivelul de basm descris de tine.
    Am fost si la Concorso la spalatorie dar pretul este nejustificat de mare, au spalat masina fix ca la o spalatorie de cartier din Vitan unde mai mergeam uneori si plateam 1/3 din pret.
     
    Cristian1 apreciază asta.
  14. Cristian1 1st Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2020
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    a6 2.0 2016
    waf cerea o spălătorie care sa nu zgarie auto. Am recomandat două care mi-au placut si care sunt in doua emisfere diferite ale Bucureștiului, ca sa isi poata alege una mai aproape de el. Concorso este scumpa intr-adevar dar am recomandat-o abstract pentru situatia asta. Nu pentru spălare de zi cu zi.
    Faza cu ciobiturile de la High Class Detailing a exista din pur noroc. Mi-au spus că aveau ceva vopsea lăsată de un alt client al lor, cu câteva zile in urmă. Fiind si o culoare comună, s-a potrivit. Si mie mi s-a parut ciudat că nu am văzut niciun recipient de vopsea pe la ei si chiar i-am întrebat. Mi-au spus că, dacă nu ar fi avut ei culoarea si as fi vrut totuși retusurile astea , ar fi trebuit sa merg eu sa imi prepar vopseaua la un centru. :)
     

Distribuie pagina asta