1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Display computer si ceasuri de bord - reparatie sau inlocuire

Discuție în 'How-to / Operatiuni de intretinere' creată de S3aMaster, 12 Iul 2007.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Mirel1919 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Mar 2012
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    1,9, 2000
    Am si eu o problema cu afisajul central la A3-ul meu. Nu mi se vede clar imaginea, se vede intrerupta. Se poate schimba doar afisajul acela, sau ledurile sau trebuie schimbat tot bordul? Astept un raspuns si cu un pret aproximativ.
     
    Ultima editare: 13 Aug 2012
  2. katana 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    Ramnicu Valcea
    Masina:
    Audi A3 1954
    Problema este LCD-ul. Si eu am avut aceeasi problema. La inceput imi lipseau doar 2-3 linii dupa care au mai ramas doar 2-3 linii. Ai doar cateva variante si anume:
    - un LCD nou chinezesc care face treaba dar cu montaj cu tot face cam 100 EUR (asta-i varianta ieftina),
    - varianta 2 care cica este original VDO (stai linistit este tot chinezesc dar de data asta pretul este aproximativ x 3),
    - varianta 3 - ceasurile de bord complet noi, original dar cu pret in jur de 1000 EUR.
    Eu am ales prima varianta si deocamdata este ok.
     
    Ultima editare de un moderator: 22 Aug 2012
  3. mare_hotz

    mare_hotz Platinum Member

    Înscris:
    3 Noi 2014
    Locație:
    Nurnberg
    Masina:
    A6 2.5tdi Avant AKN
    pina la urma mai exista cineva de aici care repara inlocuieste maxidot? incepe si al meu sa aiba pierderi si deja ma sacaie pe creieri problema,sau ramana la varianta www.tachopix.de avand in vedere ca sunt in Germania si pot sa ajung personal la ei?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ramai la varianta mentionata in link mai ales ca esti in Germania.
     
    Ultima editare: 17 Feb 2015
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta