1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Distributia si/sau Transmisia/Accesorii/Auxiliare Motor DIESEL 2.0 TDI la Audi Q3

Discuție în 'Audi Q3' creată de al3ex, 8 Feb 2019.

  1. al3ex 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Feb 2019
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI Q3 2.0 TDI S-tronic - 130 kw - cod motor CFGC
    Salutare,
    A schimbat cineva pana acum distributia la Audi Q3 (2.0 TDI, 130 kw, Quattro S-tronic) ? daca da, puteti sa imi spuneti cat v-a costat, unde, ce piese ati luat.

    Mai am ceva km pana va trebui sa o schimb dar as vrea sa stiu dinainte ce costuri implica si daca merita sa imi cumpar piesele sau sa o fac in reprezentanta.

    Mersi.
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Nu are importanta cat costa. Asta depinde de fiecare magazin, marca piese, adaosuri magazin si altele. Nu intrebam cat costa pe forum, este irelevant.
    Se poate schimba distributia unde vrei: service particular sau reprezentanta. Dupa cum intrebi nu ai citit forumul.
    Citeste integral toate topicurile despre distributie existente pe forum indiferent de arie pentru ca sa inveti si mai ales topicurile din aria A4 B8 si A6 C7.

    Ma repet inca odata, distributia la motoarele 2.0 TDI se schimba cum scrie in ELSA adica asa cum am scris aici:

    - la 210.000 km pentru motoarele fabricate incepand cu 2015 adica motoare Euro 6 si in plus la aceste motoare se schimba obligatoriu inclusiv cureaua de la pompa de ulei la fiecare distributie schimbata.
     

Distribuie pagina asta