1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

ECU la A4 B5 motor diesel - probleme diverse si rezolvari

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de dican, 2 Mar 2010.

  1. dican

    dican 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Feb 2010
    Locație:
    Cluj Napoca
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDi Quattro - 115+ HP - 6+1 Speed - 2000
    Da, am rescris vreo 2 ECU, dar al meu nu il pot rescrie, si m-am interesat si nu se poate numai prin schimb de EEPROM. ECU Am gasit si de 115 si de 131 la preturi, BUNE (150 RON) si oricum daca nu pun de AVF o sa pun altul de 115 la care pot sa-i fac flash.
     
  2. danyiel_22 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Ian 2011
    Locație:
    poiana mare
    Masina:
    audi a4 1.9tdi an1995
    difera ecu de quattro fata de normal

    Salut am un audi a4 din 97 cu motor 1.9tdi afn si este quattro
    as dori sa ii schimb ecu pt ca al ei este defect
    pot sa ii pun un ecu de pe un audi a4 normal
     
  3. bebebogdan 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Sep 2012
    Locație:
    husi
    Masina:
    Audi A4,1.9 tdi 110 cp afn,1997
    salut colegii ce pasi trebuie sa urmez pentru schimbarea de ecu motor afn 110cp?multumesc
     
  4. Simo Lorand 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iun 2017
    Locație:
    Romania - Timisoara
    Masina:
    A4 B5
    Si eu am o problema ceva de genul...Detin un Audi A4 B5 din 2001, cu motor 1.9TDI, 1Z. Am fost la un mecanic, ca mai face "scheme" cateodata nu vrea sa traga pe drum intins, incetineste si degeaba apas acceleratia, incet incetineste si ramane la aceeasi viteza, dupaia isi revine si ia viteza. Repet ca nu intotdeauna face asta, doar cand are ea chef. Mecanicul a conectat testerul, si lui nu ii apare absolut nici o eroare, a zis ca totul e sters din calculatorul masinii si din pacate el nu poate sa vada nimic, nu poate sa intre sa vada erorile... Ciudat... Oare ce e de facut? Ce as putea face? Iubesc masina asta, dar ea nu ma iubeste pe mine... Si am fost si la un electrician care a zis ca becurile din portbagaj tot din cauza calculatorului nu merg...dar cum sa vad ce are daca nu imi apare nimic?
     
  5. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pentru inceput mergi la cineva care foloseste o interfata originala la scanare, nu o mizerie clona chinezeasca.
     
    Simo Lorand apreciază asta.
  6. romy.b Platinum Member

    Înscris:
    9 Mar 2013
    Locație:
    Rădăuți / Suceava
    Masina:
    audi a4/AWX/2002, Seat Leon 1P/BXE/2009, passat cc 2011/cbab
    Mufa ECU corodata/pedala de acceleratie defecta/ECU defect in putine cazuri.

    Cum a spus @Cristi cauta pe cineva care sa stie sa faca o diagnoza si nu un autoscan.
     
    Simo Lorand apreciază asta.
  7. Simo Lorand 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Iun 2017
    Locație:
    Romania - Timisoara
    Masina:
    A4 B5
    Multumesc pentru raspunsuri! :)
     

Distribuie pagina asta