1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri Halogen si/sau Bi-Xenon OEM la A3 8P - inlocuire becuri far - inlocuire far

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de andreas, 23 Sep 2010.

  1. SVG22

    SVG22 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Apr 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A3 2.0 TDI CBBB 2009 170 CP Quattro
    Cred ca o sa incerc un Night Breaker si o sa revin cu un feedback. Mersi de informatii.
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Gresit, Osram 66240CBI, adica Cool Blue Intense D2S se gaseste doar de 5000 si 5500 k.
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  3. Cristi.ionita 2017 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2017
    Locație:
    Ramnicu sarat
    Masina:
    Audi a3, 2.0 diesel, 2009
    Va salut! Deranjez si eu cu o intrebare?! Am montat pe un audi a3 2.0 diesel, an 2009, faruri bi-xenon oem, mentionez ca masina de fabrica a avut faruri halogen...am cumparat mufe adaptoare dar nu au fost plug and play au mai avut cate doua fire in plus, unul din fire este pentru masa(-) dar celalalt se leaga in calculatorul masinii, aici este problema pentru ca nu stiu unde se leaga. Mentionez ca i am facut decodare xenon si imi merge bi-xenonul, dar nu merge pozita si lumina de zi, din cauza celor doua fire care trebuiesc legate in calculator.
     
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
  5. Cristi.ionita 2017 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2017
    Locație:
    Ramnicu sarat
    Masina:
    Audi a3, 2.0 diesel, 2009
    Multumesc mult! Momentan sunt cam in ceata dar o ma uit pe link.uri de mai multe ori!
     
  6. Cristi.ionita 2017 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Feb 2017
    Locație:
    Ramnicu sarat
    Masina:
    Audi a3, 2.0 diesel, 2009
    Nu este releu cu litera J. Acum am desfacut si nu are pini asa mici sa intre firele dupa mufa.

    8P0907279 N, aceasta este seria calculatorului.
     
  7. camron 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2017
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a3 2.0 tdi 2009
    salutare.....stie cineva ce fel de bec este nevoie pt a schimba pozitiile LED la varianta cu facelift si xenon?
    multumesc
     
  8. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Daca te referi la LED-urile acelea albe, sa stii ca nu se schimba. Cel putin eu asa stiu.
     
  9. camron 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2017
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a3 2.0 tdi 2009
    cu alte cuvinte singura solutie este alt far?
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  11. camron 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Mar 2017
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    audi a3 2.0 tdi 2009
    trist....multumesc pt info
     
  12. Robby terrel 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Galati
    Masina:
    A3 2.0 tdi 2012
    salutare!sunt nou pe aici si am o problema care ma sacaie...de unde se pot regla farurile manual la un a3 8p 2012?le-am dat in jos la max de la reglajul de la panoul de lumini da imi bat cam in sus.am halogene.ms!
     
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Chiar nu ai gasit asta pe net ? Suruburile (cele doua, adica reglaj sus jos si reglaj stanga-dreapta) de reglaj far, nu le-ai vazut in far ?
    Exista procedura mentionata aici pe forum de zeci de ori. Chiar daca este scrisa in alta arie se aplica si la tine ce scrie acolo.
    Mergi la orice statie ITP si cu un reglofar (aparat de reglat farurile) atasat la masina dureaza 10 minute si te costa 20 lei.
     
  14. Robby terrel 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Mai 2017
    Locație:
    Galati
    Masina:
    A3 2.0 tdi 2012
    salut am vazut suruburile dar ce am gasit pe net nu era pentru modelul meu si am crezut ca difera...am citit si discutiile aici dar nu eram sigur...aseara am invartit de reglajul sus-jos si nu am obinut rezultate..plus ca se invarte prea usor zic eu...am zis ca decat sa ma duc undeva si sa primesc mura in gura sa incerc si eu sa vad nu imi e de 20 lei...incerc sa imi cunosc si eu masina o am doar de 1 luna..scuze daca am deranjat pe forum.salutare!
     
  15. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ideea este ca nu trebuie sa intrebi ceva ce este deja scris ca nu admitem sa ne repetam cu aceleasi intrebari. daca vrei sa inveti citesti fara sa intrebi nimic.
    Daca nu functioneaza reglajul inseamna ca ai o problema la reglajul din far.
    In alta ordine de idei te rog nu mai folosi limbaj de mess sau chat si/sau prescurtari ale cuvintelor ori puncte de suspensie in exces pentru ca nu ai voie conform regulamentului. Dupa punct sau la inceputul propozitiei sau frazei cuvantul se incepe obligatoriu cu litera MARE.Ca sa intelegem ce vrei sa spui, data viitoare, formeaza fraze si propozitii asa cum a fost scris mesajul acesta. Multumesc pentru intelegere.
     
  16. Seby_A3 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 Sportback Ambition, 2.0 TDI, BKD, 2005, 140CP
    Salut!
    Am un A3 din 2005 cu xenon din fabrica. Am vazut ca de curand senzorul de autoleveling are bratul de pe bascula rupt (probabil de la varsta). Unde pot gasi codul de piesa?
    Merci!
     
  17. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
  18. Seby_A3 1st Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 Sportback Ambition, 2.0 TDI, BKD, 2005, 140CP
    Multumesc!
     
  19. cosmin_moto

    cosmin_moto 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Oct 2010
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B9 Avant S line quattro 2018, 2.0 TDI 190Cp
    Salutare,

    De doua zile am observat ca uneori becul de pe faza scurta se stinge pentru cateva secunde apoi se aprinde, am zis sa schimb becurile intre ele sa vad daca problema este de la bec sau de la droser, dar constat ca atat pe dreapta cat si pe stanga nu am nici o sansa sa bag mana in spatele farului. Poate sa imi spuna cineva care este procedura de schimbat becurile la A3 8P facelift cu bixenon si ce becuri au fost montate pe faza scurta D2S sau D3S ? Dupa mintea mea singura varianta inafara celei de a da bara jos este sa desfac carenajul de plastic din fata rotii si sa bag mana pe sub el, dar ma gandesc totusi ca ar trebui sa existe o solutie mai usoara decat asta.
     
  20. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ai bec D3S si trebuie demontat farul implicit bara fata daca nu reusesti sa scoti becul doar prin spate.
     
    cosmin_moto apreciază asta.

Distribuie pagina asta