Filtrul de Particule / DPF si sistemul SRC cu AdBlue la Audi A8 D4 - curatare - inlocuire

Discuție în 'Audi A8 D4 (2010 - prezent)' creată de AdrianTudor, 16 Apr 2018.

1. AdrianTudor

AdrianTudor 1st Gear Member

Locație:
    Olanda
    Masina:
    A8 3.0 Executive 3.0 TDI 2012
    Salut,
    Am pe bord filtrul particule aprins. Am fost la un service in Targoviste dar dupa diagnoza imi spun ca filtrul e curat si are incarcare undeva la 13 grame dar ca, am depasit numarul regenerarilor programate de Audi. Iar la ultima regenerare, a inregistrat o valoare pe care ei nu o pot sterge si ca trebuie mers doar la reprezentanta Audi unde vor face ei acest lucru. Cica nu e nevoie sa schimb nimic. Voi ce mi puteti spune despre asta ? Merci fain

2. EEXCALADE

EEXCALADE Silver Member

Locație:
    BACAU
    Masina:
    Passat CC 2.0 DSG 170 CP
    Posteaza eroarea.
    Identifica cauza infundarii filtrului ,remediaza problema,fa o regenerare si totul o sa mearga ok.
    Aici sa terminat meseria : "....am depasit numarul regenerarilor programate de Audi..."

3. AdrianTudor

AdrianTudor 1st Gear Member

Locație:
    Olanda
    Masina:
    A8 3.0 Executive 3.0 TDI 2012
    Joi am programare la Audi, cauza era actuatorul , schimbat , mecanic merge perfect , dupa ce i fac stop start la motor, circa 1 minut , apoi reintra in limp mode , pentru ca persista eroarea !
    Vedem , voi scrie aici ce si cum....Merci

4. Alex Bodea 1st Gear Member

Locație:
    Germania
    Masina:
    Audi A8 2015
    Salut,detin un a8 din 2015 și am o problemă la injectorul de ad blue. Mai exact am o depunere de calamina alba in jurul lui.am fost la audi și au zis ca au schimbat nu stiu ce care a costat aproape 1000 de euro. Dar după o săptămână a apărut iar problema .ce ma sfătuiți să fac?multumesc

5. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Sa te intorci, sa le dai cheile si sa le spui sa remedieze problema. Bafta.

AdrianTudor apreciază asta.
  6. Alin manolache 1st Gear Member

Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A8 2015
    Buna Seara,
    Am un audi A8 D4 an 2015 și in seara asta a început sa îmi iasă fum/abur de sub capota. Am ridicat capacul și toată partea de sus a motorului este plină de calamina alba. Am condus masina înapoi spre casa si ce am constata e faptul ca de după faruri ies aburi
    Pe calculator nu apare nici in fel de eroare. E posibil sa fie injectorul adblue ?
    Va mulțumesc pentru orice sfat informatie. Am pus și câteva poze

FE1D7438-84A4-45E4-BD1A-4155C144C7EC.jpeg F232989B-A502-47F1-98CC-C39F4E8CD752.jpeg

Distribuie pagina asta