1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Furturi de Audi si din Audi

Discuție în 'Furturi auto' creată de F.M., 10 Oct 2008.

  1. alex_flo

    alex_flo Silver Member

    Înscris:
    13 Sep 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI 80 1.8S, PM, 1990, EURO2
    Nimic nu trebuie sa ne mai mire...:ohmy:
     
  2. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    bine zis :)
     
  3. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    si la mine in zona au inceput sa fie sparte masinile :(
    a fost o perioada in care in decurs de o saptamana au fost sparte 3 masini, si ieri am vazut iar cioburi de la o masina in fata blocului.
    cica a fost furat un audi si din botosani
    nu imi place treaba asta si cel mai rau e ca nimic nu ii poate impiedica, nici macar cea mai buna alarma auto :(
     
  4. BRT

    BRT 6th Gear Member

    Înscris:
    6 Apr 2008
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    Audi Q5 2.0 2012
    Cu vreo 2 zile inainte de a fi furat Audi(-ul) colegului nostru, au mai fost furate un Golf V din Bacau si un Renaul Megane din Iasi, ambele pe leasing...stie cineva,in cazul forumistului, masina era dotata cu alarma?Ce fel de...?
     
  5. viorelucu 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Ian 2009
    Locație:
    united kingdom
    Masina:
    audi a4 tdi 130
    Si mie mi a fost furata masina dar am avut un mare noroc cu politia de aici,astia parca se mai tin de treaba,mi au gasit o a doua zi intacta,doar mi au golit tot ce au gasit in ea si in portbagaj.Sper sa ai si u norocul meu sa o mai gasesti.
     
  6. myth79 4th Gear Member

    Înscris:
    3 Oct 2008
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A4 B7 2005 163CP Multitronic
    Ma iau fiorii cand ma gandesc ce vi s-a intamplat unora. O sa ma interesez sa-mi fac casco si sa-mi pun alarma. Nu-mi vine sa cred ca se mai intampla asa ceva in RO secolului XXI. Cand ma gandesc cate eforturi ( a se citi credit) am facut sa iau masina asta, imi vine sa pun pe ea si pe mama GPS-ului.
     
  7. Underdog

    Underdog 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    A4 Avant, 1.9 TDI, 2004.
    pe mine ma trec fiori pr sira spinarii sa ma duc afara sa nu mai fie masina acolo. hotii se mai bazeaza si pe ideea ca nu suntem saritori. eu as sarii daca as vedea ceva suspect. m-am luat de unu odata ca avea un set de chie in mana si le tot incerca la o masina. era a lui isi pierduse cheia si incerca sa o deschida. since mi-a fost frica mai ales e era mare si mai era si pe inserat. :asskicking:

    ma duc sa-mi bag masina in curte. si o sa-mi comand si eu un gps. as vrea sa-mi fac casco dar nu ma dau banii afara din casa ( imi tin usa sa nu ies :))
     
  8. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
  9. sorin.crisan

    sorin.crisan 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Noi 2008
    Locație:
    Timișoara / Deva
    Masina:
    (ex) Audi A4 B5 1.9 TDI-PD AJM 2001
    incredibil..te apuca spaima numa cand auzi asa ceva! :cold: nu doresc la nimeni sa i se intample asa ceva..eu de as prinde pe unu sincer las desfinta :gun2: sper sa le vinda la cei care fura mintea la cap si sa isi ia naibi alta meserie..si una cinstita!
     
  10. mircea_glontzu

    mircea_glontzu Audi Expert

    Înscris:
    11 Sep 2008
    Locație:
    Târgu Mureș
    Masina:
    Allroad 2011 CAHA
    e nasol rau..sa mergi in parcare dimineata si sa vezi ca locul e gol.. ca nu mai ai masina :search: nu doresc nimanui asa ceva..si mi pare rau pt colegu ca a patit-o. sper sa o gasesti. pe mine de multe ori ma trec fiorii cand merg la hipermarket si cad ies nu imi gasesc masina "din prima" :rolleyes:. ma bate gandul si pe mine sa-mi montez o instalatie gps . la masina de la firma au montat. a costat in jur de 1200 de RON. si are monitorizare non stop. al orice ora poti vedea pe net unde e masina( cu o eroare de 2 metri) cu ce viteza se deplaseaza.. etc.
     
  11. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    e criza

    Criza e doar la inceput. Sa vedeti cum revine moda in forta, o sa ajungem iar sa punem 10 antifurturi pe dacii si alte masini banale. Ce sa mai vb de marci mai pricopsite...
    Imi spunea cineva ca tocmai a fost concediat, are 3 rate la banci, doi copii la scoala si nevsta gravida cu al 3-lea, iar de 2 zile nu mancasera nimic. A auzit un taximetrist ca are nevoie de roata de rezerva si nici n-a stat pe ganduri: in prima seara a si furat-o si a vandut-o cu 50 de lei...
    Se gandea ca "asta daca a avut bani sa-si ia masina noua, are sigur sa-si cumpere si roata"...
    Judecati-l voi, ca instanta i-a dat cu suspendare !
     
  12. KASSEL

    KASSEL Banned

    Înscris:
    22 Oct 2007
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI TT 3.2 DSG Quattro 250CP / VW TOUAREG 3.0 TDI / VW GOLF 1.4
    Si care era castigul daca pt o roata il baga la puscarie ?? mureau aia de foame acasa, nu sunt pentru furtisaguri dar nici sa bagi omul la puscarie pt 50 ron si altii sa fure milioane de euro si sa ii doara-n .....
     
  13. harfo_79

    harfo_79 Bronze Member

    Înscris:
    22 Iul 2008
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi Avant B6/A4 1.9 TDI / Audi Avant B9/A4, 2.0 TDI Black&White
    atunci asta e metoda de protectie.
    ultimate
     
    cezarica apreciază asta.
  14. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    haaa....haaaaa...problema este de unde cumperi cimpanzeul:)
     
  15. sab197

    sab197 Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0 tdi multitronic, MY 2009
    Nu amesteca treburile....trebuie sa raspunda pentru fiecare banut pe care-l fura...persoana care a fost furata a muncit pentru fiecare leu din cei 50ron.Daca pe cei care fura milioane nu-i baga nimeni in pasucarie aici e devina sistemul si cei care-i voteaza.
    Din ce vad si din ce aud se pare ca furturile de si din masini se inmultesc....ma mir ca nu se aude nimic la televizor despre asta.
    Am un prieten caruia i-au spart masina la metro voluntari la 15m de intrarea pt clienti....era a 6-a masina pe ziua respectiva, altuia i-au spart masina si i-au luat mapa cu cartea service si manualul...etc.
     
  16. volkswagen

    volkswagen 1st Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    Land of Suceava
    Masina:
    VW
    Atata politie si nimeni nu face nimic ?

    Fantastic nu credeam ca inca se mai intampla chestii de genu asta prin Suceava. Masina ta sigur a ajuns in Ukraina sau in Republica Moldova in conditiile in care s-a furat si din Botosani un Audi . Este de necrezut , mie mi-au spart dacia mi-au luat tot sistemul audio cand aveam dacie . Apoi s-au mai furat roti , oglinzi si stau in inima orasului pe unde patruleaza politia , doar atunci cand e nevoie nu trece nici o patrula . E de necrezut , daca apelezi la politie mai rau faci , te aburesc cu 1000 de declaratii ca in final sa te cheme de 10 ori pe la politie si sa te intrebe daca nu stii tu cine ti-a furat sau eventual sa te mai streseze cand se mai produc alte furturi . Mai ales de cand a inlocuit primaru jandarmii cu comunitarii e si mai jale se produc si mai multe infractiuni .
    Cred ca masina ti-a fost saltata de cineva din Suceava mai mult ca sigur , cineva care cunoaste zonele si mai mult ca sigura acele persoane au trecut-o si peste granita deoarece ar fii destul de greu ca sa o treaca un ucrainean sau posibil sa fii fost 2 un ucrainean si un roman . Probabil ca exista o retea care se ocupa cu chestii de genu asta . Sunt profund indignat de ce ai patit . Politia nu ia nici o masura , poate chiar sunt mana in mana , nici ministeru de la bucuresti nu face nimic cu vama de la siret , adica cum vama fara camere ? Se mananca multa paine de acolo sau cum ? Cat o sa mai fie statul nostru european asa in conditiile in care cei de la militie care trebuie sa asigure legea iau salarii enorme pentru a arde gazul prin oras ?
     
  17. sorin.crisan

    sorin.crisan 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Noi 2008
    Locație:
    Timișoara / Deva
    Masina:
    (ex) Audi A4 B5 1.9 TDI-PD AJM 2001
    vad ca astia care fura "lucreaza" tare de tot...au furat si MB-ul lui Becali,numai ca stiti vorba aia:" prost sa fi,noroc sa ai" el a recuperat-o intr-o ora..culmea ca astia care au bani si isi permit alta,o recupereaza imediat,nu pierd nimic..dar oamenii simplii niciodata,tot in pierdere:puke2:!
     
  18. boresque

    boresque Gold Member

    Înscris:
    3 Sep 2008
    Locație:
    E60
    Masina:
    A6 4B-C5, sedan model 2000, 2.5TDi AKN 110Kw(150hp), c.v. M6-DQS
    A recuperat-o el intr-o ora, dar...

    A recuperat-o el intr-o ora, dar nu mai era cum a fost: ii schimbasera postul de radio pe care o lasase el !!!
    Va dati seama? Acum trebuie sa o duca la reprezentanta sa-i seteze aia inapoi radioul pe canalul preferat...
    Rusinos... au cam dat cu apa pe el !
     
  19. sorin.crisan

    sorin.crisan 4th Gear Member

    Înscris:
    13 Noi 2008
    Locație:
    Timișoara / Deva
    Masina:
    (ex) Audi A4 B5 1.9 TDI-PD AJM 2001
    :) :) da,chiar asa ce deranjat era el de faptul ca ii schimbasera postul de radio..mare figura e becali :jump:
     
  20. sserj 4th Gear Member

    Înscris:
    23 Aug 2008
    Locație:
    Gura Humorului / Iasi
    Masina:
    Audi A4 B6 V6TDI
    De curiozitate...asculta Radio trinitas??? :)
     

Distribuie pagina asta