1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Furturi de Audi si din Audi

Discuție în 'Furturi auto' creată de F.M., 10 Oct 2008.

  1. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
    ....chiar crezi ca daca aveai alarma nu ti-o fura!!???
    Alarma este pt inervat vecini si speriat caini.....daca sunt pe piata 2 alarme care sa merite bani?????
    Se fura masini de 100mi euro cu alarme din fabrica,,,,,cita incredere sa ai in una aftermarket:think:
     
  2. cata999

    cata999 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    bistrita
    Masina:
    audi a6 2,5 TDI 2002
    oricum o alarma e un avantaj in plus pt proprietar,poate suna si te trezeste la momentul potrivit,nu trebuie neaparat sa trezeasca vecinii,dar poate si asta e un lucru bun,si daca ai pati ce am patit eu,la urmatoarea masina pe care ai avea-o nu cred ca nu ai pune alarma
     
  3. PasS1oN 4 Audi

    PasS1oN 4 Audi 1st Gear Member

    Înscris:
    16 Iun 2010
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4(B5) 1.6Benzina 96'
    i'mi pare foarte foarte rau nu mai pot intelege de unde atata bulan in romania asta frate...de unde atata furt si atata hot BAII...!!! e tara lu papura voda asta numai dnzeu stie cand o sa trezeasca si ai nostri ministri deputati si senatori de cap...ce sa faci ...dar eu nustiu ce sa zic dar nu cred ca au si duso asa repede din tara avand in vedere ca ti'au luato de la tara trebuia sa fie cineva care chiar daca nu te cunostea...dar tea supravegheat o vreme sa vada ce e pe la tine si a asteptat momentul nu cred ca au facuto doar asa pe loc...totusi e o masina scumpa in jos se gandesc si ei la consecinte...eu zic ca nu e departe ..politia de la noi e un rahat cu flori nu te poti baza deloc pe ei..nustiu ce sa zic i'mi pare nespus de rau pt paguba care ti'au facuto si sper sa o gasesti orcum ar fi macar sa sti cine a luato si sa nu se mai intample si la alti...inca odata sper sa o gasesti cat mai repede sa dea dnzeu sa le cada mainile la cei care fac lucrurile acestea...!!



    PasS1oN 4 Audi...:X
     
  4. contiv 1st Gear Member

    Înscris:
    1 Iun 2010
    Locație:
    koeln
    Masina:
    A6 2.0 benzina, 2009
    Imi pare rau sa te dezamagesc dar masini se fura peste tot, am trait 10 ani in Canada am avut un vecin i-au furat masina a doua zi dupa ce a cumparat-o, aeroportul din Montreal e cunoscut ca unul din locurile unde se fura cele mai multe masini din Ca, aici in Germania ne-au pus anunt la bloc unde avem garaj subteran cu telecomanda si tot tacamul ca se fura masini (pana acu s-a furat un vw si un motor care costa cat o masina noua) asa ca nu e numai in ro.
    Singura solutie e o asigurare beton asta e un lucru la care eu nu m-as zgarci niciodata.
    Cu stima
    contiv
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iun 2010
  5. filalucian

    filalucian Platinum Member

    Înscris:
    24 Feb 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    Audi A4 1.8t B5 1997
    Da,din pacate se fura peste tot.Si daca vor sa o ia poti sa ai ce alarme vrei.Poate scapi doar daca sunt niste gainari.parintilor mei lea fost luat un Crysler Voyager din Madrid.Stiu un tip la care iau luat un cinciar din curte,incuiata,cu caine.Deci daca tiau pus gand,poti sa uiti.Singura sansa e asigurarea,mai ales daca ai o masina scumpa,dar si aia nu o sati dea chiar toti banii inapoi dar macar nu e paguba totala.cat despre politie...nici nare rost sa mai discutam.
     
  6. HARFO66

    HARFO66 Bronze Member

    Înscris:
    13 Oct 2008
    Locație:
    iasi
    Masina:
    a6 2.5 150HP
    Nu are rost ce spun eu,ptr. ca necazul sa produs,dar ca veni vorba de alarme,am un prieten care si-a pus modul ce poate fi urmarit prin satelit si ii indica locatia unde se afla masina.(e vb. de o duba si sa stie daca soferul nu se abate de la traseu ptr.ciubucareli)
    *Asa cred si eu ca masina ii printr-un sopron undeva si hotii asteapta s-o dezmembreze. Politia asta..daca ar actiona mai mult in astfel de cazuri... si nu la pandit centurile,telefoanele sau proectoarele aprinse ziua.:puke2:
     
  7. CristiAuD

    CristiAuD Silver Member

    Înscris:
    30 Dec 2008
    Locație:
    Ro
    Masina:
    alta marca
    legat de modulul ala iti pot spune sigur ca cei care se "ocupa" de masini foarte scumpe stiu cu un laptop sa pacaleasca si asta pe langa immo,alarma etc care deja au devenit banalitati pentru ei.am citit pe alt forum de intamplare dar era din franta masina respectiva si era asigurata si satelitar si au reusit sa i-o fure.si daca nu ma insel s-a intamplat si la noi cu un x5 de fotbalist lunile trecute.asa ca singura speranta ne ramane politia romana :)
     
    Ultima editare: 18 Iun 2010
  8. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
    ....asta cu politia romana!!! cred ca este ultima gluma:footy:
    ai idee cam cite masini furate au recuperat intr-un singur an....
    ei nu au bani de salarii....si tu chiar crezi ca o sa-ti caute tie masina....probabil daca le faci tu plinul
     
  9. CristiAuD

    CristiAuD Silver Member

    Înscris:
    30 Dec 2008
    Locație:
    Ro
    Masina:
    alta marca
    era pus un smile dupa post.dar nu a mai aparut nu stiu de ce:)
     
  10. cata999

    cata999 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2008
    Locație:
    bistrita
    Masina:
    audi a6 2,5 TDI 2002
    am unprieten la pol la furturi auto din anul 2002.de atunci au recuperat o singura masina de marca vw sau audi,in rest nimic.cred ca sunt f profesionisti (hotii) iar politia varza
     
  11. FLORIN_SB

    FLORIN_SB 4th Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    KRAZ, SAVIEM, TATRA......AUDI 80 AVANT
    Cu orice alarma , tot ti-o fura daca stie meserie.
    Cea mai buna alarma, e sa lasi doi pitbuli in masina, pun pariu ca nu o mai fura nimeni....sau cine, stie ?
     
  12. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Buna ideea cu pitbul.:)
     
  13. Suwaaak 1st Gear Member

    Înscris:
    17 Feb 2010
    Locație:
    Chisinau, Rep.Moldova
    Masina:
    Audi A4, 2.0 TFSI, 2008
    Sunt din Chisinau, Rep Moldova si citind toate comentariile la aceasta tema,chiar am ramas socat de cele intimplate, desi nu-mi imaginam ca asa e mare probabilitatea sa ramii fara de masina n zilele noastre. Tot timpul las masina la parcare pe noapte,cu exceptia unei singure dati cind am lasat-o chiar linga bloc. Insa nu cred ca mai admit sa se mai intimple una ca asta din ce-am mai auzit pe aici ca se face de ramine omul fara de masina.
    Cit de efectiva o fi oare chestia asta cu satelitul ?
     
  14. CristiAuD

    CristiAuD Silver Member

    Înscris:
    30 Dec 2008
    Locație:
    Ro
    Masina:
    alta marca
    in urma cu cateva luni in bucuresti i-a fost furata masina unui om de afaceri(nu dam nume),un touareg, de pe o strada destul de circulata.au reusit si au trecut de inchiderea si alarma masinii ca si de sistemul electronic antifurt al masinii.i-au gasit-o prin gps din cauza ca masina avea asa ceva montat.nu au gasit pe nimeni bineinteles langa masina dar macar au recuperat-o.acum trage si tu o concluzie.
     
  15. deocamdata

    deocamdata Audi Expert

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    ALLROAD: 2009 3.0 TFSI ; 2006 3.0 TDI; RR Autobiography 4,4 SDV8
    Si atunci ai gasi o caroserie doar pt ca interiorul ar fi varza :)
     
  16. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Dupa parerea mea,cel mai bun pitbull este asigurarea Casco.;)
     
  17. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    ionut , dar in cazul celor care au "cazane" mai vechi de 10 ani ? eu daca ma duc la un reprezentant de asigurari si vreau sa-mi fac casco , ma ia la bataie ala . cea mai buna metoda de "alarma" si cea mai putin practica e sa pui un sarpe veninos in masina , cred ca ar fi mai eficent ca orice alarma Viper :p
     
  18. black sheep

    black sheep Banned

    Înscris:
    13 Apr 2009
    Locație:
    England
    Masina:
    A4 2.0 TFSI S-LINE & A2 ~ MB Aclass 170CDI~Subaru Legacy 2.0L 4WD
    de obicei se fura masini la comanda(Masini scumpe)
    In cazul tau nu ar tebui sa-ti faci probleme
    totusi o alarma este buna sa o ai pe masina
     
  19. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    Nu stiu cum sa-ti spun dar pe site-ul politiei romana , la autovehicule furate sa gasesc si 80-uri ;) .
    Mai arunca un ochi pe site-ul politiei si vezi ce masini "scumpe" is pe acolo ;) . La audi-uri , spre exemplu pe langa un Q7 si un A8 gasesti n A4-uri , A6-uri
     
  20. glumaretzuu Gold Member

    Înscris:
    16 Mar 2008
    Locație:
    Bacău / Iași
    Masina:
    Audi A4 B8 2.0TDI
    Bogdan,ai primit raspunsul de la Red. Eu unul nu as da banii pt urmarirea prin satelit; in acest context,zic ca asigurarea e suficienta. Intra-adevar se fura si masinile mai vechi fiindca au mai putine sisteme de siguranta antifurt. Stiu ca acum vreo cativa ani,tot Dacia 1310 era in top; pe aia o deschizi si cu o cheie oarecare. :)
     
    Ultima editare: 17 Oct 2010

Distribuie pagina asta